NGO Prudnik: Wiwat Maj, Trzeci Maj, dla swoich błogi raj

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Dariusz Kolbek, radny powiatu prudnickiego z PiSJak co roku 3 maja na Placu Wolności w Prudniku, odbyły się oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W  tym roku pogoda  nie dopisała, było deszczowo i chłodno. Widok, szczególnie dzieci stojących w tych warunkach w szeregu był godny pochwały. Ale i innym  osobom przybyłym w to miejsce doskwierał  chłód i zimno w to majowe święto. Po przemówieniu i złożeniu przez delegacje kwiatów, wszyscy zostali zaproszeni do Domu Kultury na koncert orkiestr, który ze względu na pogodę miał się odbyć w jednej z  sal , a nie jak wcześniej zaplanowano na zewnątrz. Przed wejściem do Domu Kultury osoby przybyłe   na koncert przywitali członkowie jednego ze stowarzyszeń przebrani w stroje z epoki Konstytucji 3 Maja. Czy to były postacie związane z Targowicą,  czy Konfederacją Barską trudno powiedzieć, bo przecież ilu Targowiczan było wśród uczestników tych wydarzeń. Warto dodać, że stowarzyszenie to w tym i poprzednim roku otrzymało środki finansowe ze Starostwa w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ja też udałem się do Domu Kultury, licząc na koncert i może coś gorącego w ten chłodny i deszczowy dzień. Niestety ani ja, ani nikt z przybyłych na koncert nie mógł liczyć na ten świąteczny gest ze strony gospodarza tej placówki  i jego przełożonego. Choć nie do końca każdy, bo byli tacy, którzy szczególnie zmarzli i zasłużyli na poczęstunek,  czyli jak zwykle wśród równych znaleźli się równiejsi. Można było zauważyć jak wybrane osoby po wskazaniu przez Dyrektora Domu Kultury znikały w windzie, jadąc w znanym sobie kierunku. Jakoś tak się złożyło, że były to osoby związane z rządzącymi gminą Prudnik i powiatem Prudnik. Można było zauważyć Burmistrzów, Starostów:  Roszkowskiego i Skibę, Panią Poseł Okrągły z mężem,  radnych z Platformy Obywatelskiej i tych co z nim współrządzą i im podlegają. Dla nich co nieco się znalazło, za pieniądze podatnika. Choć  i trudno powiedzieć jakie było to co nieco. Szkoda tylko, że dla pozostałej,  niezbyt licznie zgromadzonej publiczności  nie podano czegoś ciepłego aby ogrzać się i poczuć lepiej  atmosferę tego święta , jakże ważnego dla nas Polaków. No cóż tym razem  Targowica zatryumfowała, oby ostatni raz.

Autor: Dariusz Kolbek, Radny Rady Powiatu Prudnik , Prawo i Sprawiedliwość

 1. Irena
  | ID: d4e069fa | #1

  Bardzo mi żal radnego,że nie załapał się na coś ciepłego.Ale czy sam nie mógł dla dzieci załatwić szklanki herbaty? Panie radny. Do czynu,nic pan nie nagada.Dałeś się wybrać za radnego, nikt Cię przecież nie zmuszał, to patrz gdzie jest potrzeba Twojego działania,organizowania a nie stój z boku i krytykuj.,Albo zrezygnuj z mandatu radnego.

 2. zdziwienie
  | ID: b0ffaad4 | #2

  co ty Irenko wygadujesz, chyba coś w głowie ci się pomieszało, a co radny ma do tego, to nie radny jest organizatorem tylko Burmistrz, Starosta, widać tobie bliscy, a że radny tam był, no cóż widział jak to robią organizatorzy czyli rządzący, a nawet gdyby się herbaty napił wraz z przybyłymi osobami, tu nie chodzi o herbatę ale gest organizatorów, Irenko coś nie tak z tobą, chyba nie rozumiesz tego co tu napisano, co jakiś tam radny ma do tego, pewnie tak byłoby lepiej dla PO i tych co z nimi, oni dla swoich mają a inni niech jeszcze się dokładają do ich rozrzutności za pieniądze podatników, po dobrej stronie ustawiłaś się Irenko, tak trzymaj, obłuda górą

 3. Irena
  | ID: b9629e54 | #3

  @ P.zdziwienie. Cóż,może i masz rację. Przeczytałam kolejny raz .Ja się w życiu nie ustawiam, Staram się zrozumieć gesty. Nawet gest Kozakiewicza zrozumiałam. W tym przykładzie to nadal widzę,że radny powinien zadziałać. A co by się stało,gdyby podszedł do Burmistrza i powiedział,że istnieje taka a taka potrzeba? Korona by mu z głowy spadła? Wszyscy radni,bez względu na obcje polityczne, winni pokazać czyny, a nie tylko krytykować. Byłyby dzieci rozgrzane i radny zapewne załapał by się na herbatkę,Byłby wilk syty i owca cała.Zastanów się, czy racja po mojej stronie nie leży.? Wiem,że Radny Powiatu Prudnik z PiS-u jest bacznym obserwatorem ale tu się czyny liczą,wzajemna pomoc bo w ten sposób Rodacy się będą cementowali,będzie jedność.Bo w Jedności jest Siła. Siły potrzebujemy w obecnej chwili.Zgody.Wyrozumiałości. Zarzucasz mi obłudę?.Wyprowadzę Cię z błędu,jak tylko się spotkamy.

 4. zdziwienie
  | ID: db6fc51c | #4

  Irenko ty się ustawiłaś bo ty lubisz ustawiać innych, nie znasz relacji i zależności a się wymądrzasz bardzo, szkoda że radny nie wziął ze sobą termosów, to nie radny organizował te uroczystości, Irenko myślę że gdyby teraz zaczął ponownie funkcjonować Front Jedności Narodowej ty miałabyś okazję się wykazać a twoje hasła i mądrości akurat pasują do tego Frontu a tutaj nie opowiadaj bzdur, ha ha radny z herbatką a twoi pupile z PO przy stole zastawionym w swoim gronie śmialiby się i spokojnie za podatnika pieniądze ucztowali, no tak tu masz rację trzeba nam jedności i siły, teraz to rozumiem, no i zgody, to już nawet nie jest obłuda to przewrotność do potęgi entej, a ten twój cement coś platformą zalatuje, no i jeszcze powinnaś dodać „Pomożecie rodacy, pomożemy” no to róbta herbatkę, no i róbta co chceta

 5. Irena
  | ID: b615ea44 | #5

  @ P.zdziwienie. Ja jestem wychowana w ostrych rygorach moralnych.I nie zamierzam ich zmieniać.Mam w życiu wytyczony cel i do niego zmierzam.Nie znoszę obłudy,kłamstwa i plotek.Swoja pracą zdobywam chleb , nie ustawiam sie i nie ustawiam innych. Twoja opinia o mojej osobie jest chybiona. Wymagam od siebie i od radnych,posłów też.Zdziwienie niech zostanie zdziwieniem. A moje imię jest typowo pokojowe.Cenie Mir. A za dusze zmarłe modle się.Miło,że dialog podjąłeś .Może się czegoś nauczę???

Komentarze są zamknięte