Wniosek o komisję śledczą ws. byłego premiera

Redaktor Obywatelski2

Bielecki sieciKlub PiS złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. rzekomego lobbingu szefa Rady Gospodarczej przy premierze Jana Krzysztofa Bieleckiego na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów, co ujawnił tygodnik „Sieci”.

Informacje na temat lobbowania przez Bieleckiego – według gazety – mają znajdować się w raporcie b. szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Bielecki w swoim oświadczeniu podkreślił, że artykuł „Sieci” zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące jego osoby.

„Według doniesień prasowych Jan Krzysztof Bielecki miał zajmować się lobbingiem na rzecz rosyjskich spółek w sprawie nabycia polskich zakładów” – oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PiS Adam Hofman. „Tak poważna sprawa powinna być wyjaśniona na forum Sejmu” – mówił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak dodał, chodzi o „niezależność gospodarczą naszego kraju”.

 

 

  1. Irena
    | ID: 40d14a50 | #1

    Wielkim błędem jest nie rozliczanie urzędnika państwowego ani w czasie kadencji ani też.po jej zakończeniu Wniosek o powołaniu komisji w sprawie lobbowania jest słuszny.,ale czy realny ?Rosjanie zabierają za bezcen wszystko,co polskie i to nie od dziś.

  2. ely
    | ID: 7240302a | #2

    Cały okres rządów Platformy Obywatelskiej ( wyprzedaży za bezcen majątku narodowego ) powinien po upadku tych rządów zostać rozliczony. Powinna zostać zweryfikowana cała palestra prokuratorsko-sędziowska. To co nie zostało zrobione po okrągłym stole, gruba kreska Pana Mazowieckiego powinna zostać wymazana, tylko prawda pozwoli nam budować państwo prawa a nie satelicką republikę bananową .

Komentarze są zamknięte