Solidarna Polska składa wniosek o ukaranie Adama Hofmana za jego wypowiedź dot. mec. Rogalskiego i Zbigniewa Ziobro

Redaktor Obywatelski2

Adam Hofman fot: RMF FmNa podstawie art. 145 ust. 1 Regulaminu Sejmu RP, posłanka Beata Kempa z Solidarnej Polski złożyła wniosek o zwołanie specjalnego posiedzenia Komisji Etyki Poselskiej w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej przez posła Adama Hofmana, poprzez arogancką wypowiedź dotyczącą pomówienia eurodeputowanego Zbigniewa Ziobrę.

Zdaniem Solidarnej Polski poseł Adam Hofman swoją obraźliwą wypowiedzią w dniu 8 maja 2013 r., w programie „Gość Poranka” w TVP INFO, dotyczącą pomówienia eurodeputowanego Zbigniewa Ziobrę, naruszył zasadę dbałości o dobre imię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, wyrażonej w art. 6 uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 lipca 1998 r. Zasady Etyki Poselskiej (M. P. Nr 24, poz. 338). Artykuł ten stanowi, że „poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu. Powinien szanować godność innych osób.”

Poseł Adam Hofman zachowywał się w sposób arogancki, pomawiając eurodeputowanego Zbigniewa Ziobrę o kontakty z mecenasem Rafałem Rogalskim i spisek między nimi, mający na celu wyłudzenie od reprezentowanego Jarosława Kaczyńskiego dużej sumy pieniędzy. Według Adama Hofmana:

„mecenasa Rogalskiego do PiS sprowadził Zbigniew Ziobro. Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie wyborczej. Rogalski kiedy dużo zarabiał był miły i przynosił teorię od helu po mgłę. Kiedy przestał zarabiać nastąpiła zmiana. Uwierzyliśmy Ziobrze, że to człowiek godny zaufania. Pytanie czy rola Rogalskiego w tym śledztwie od początku była dwuznaczna. Przez 2 lata uzbierała się bardzo duża kwota. Gazeta nie mija się z prawdą ws. zarobków Rogalskiego. Przyczyny zachowania Rogalskiego? Obóz władzy, ogólnie, ma dziś siłę zastraszania i kupowania ludzi”.

W ocenie polityków SP wypowiedź posła Adama Hofmana narusza zasadę dbałości o dobre imię Sejmu, określoną w art. 6 Zasad Etyki Poselskiej. Zgodnie z ww. zasadą poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu. Powinien szanować godność innych osób. Publiczne nawoływanie do „rozstrzelania przy urnie wyborczej” oraz sugerowanie, iż Zbigniew Ziobro miał jakikolwiek związek z poczynaniami mecenasa Rogalskiego w Prawie i Sprawiedliwości stanowi pomówienie w myśl art. 212 Kodeksu karnego.

info, lz

[fot: rmf24]

  1. | ID: 8661610b | #1

    No i o co wam chodzi- Rogalski okazał się taki sam zdrajca jak Giertych – kasa robi swoje-ciekawe za ile się sprzedał rogalski sitwie POmatołów

  2. uznany zaraz za leminga i żyda
    | ID: f62e2515 | #2

    Każdy wie, że Adam H to kawał cynicznego bydlaka i nic i nikt tego nie zmieni.

    Przecież jemu jak sie w twarz napluje, to powie, ze to złoty deszcz prezia K.

Komentarze są zamknięte