Słomka w sprawie antysemickiej prowokacji na Węgrzech

Redaktor26

adamKonfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny ze zdziwieniem przyjmuje zorganizowanie przez węgierską partię Jobbik demonstracji, która stanowi pretekst na arenie międzynarodowej do dyskredytacji Budapesztu i   premiera Viktora Orbana.

Zauważamy, że wśród liderów Jobbiku bryluje europoseł Béla Kovács, który ukończył w czasach sowieckiego totalitaryzmu Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych i nadal prowadzi rozliczne interesy w Rosji.

Reformy konstytucyjne na Węgrzech zmierzające do umocnienia wpływu Węgrów na własne państwo  spotkały się z ostrą krytyką międzynarodową.

W tej sytuacji niedawny skandal związany ze współpracą służb specjalnych i mafii w celu skompromitowania rządzącej partii Fidesz oraz manifestacja Jobbiku osłabia rząd węgierski.

Historycznie w Polsce i na Węgrzech w czasach komunistycznych działały w „bratnich” partiach komunistycznych odłamy antysemickie. Po upadku Bloku Wschodniego narodowi-komuniści wspierani przez służby specjalne tworzyli namiastki ruchu narodowego. Jedną z kardynalnych zasad komunizmu był internacjonalizm. Dla działaczy komunistycznych kwestia narodowości była drugorzędna. Dla przykładu zbrodniarz Stalin (Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili) był Gruzinem, ale nikt rozsądny nie oskarża Gruzji o szerzenie tej zbrodniczej ideologii. Trudno w związku z tym łączyć pochodzenie narodowe z decyzjami, które były wykonywane na polecenie Kremla przez komunistów w Polsce i na Węgrzech.

Prowokacja wykonana w dniu wczorajszym w Budapeszcie, budzi nasz jasny sprzeciw. Naszym zdaniem nieprzypadkowym jest termin akcji Jobbiku – dzień przed plenarnym zgromadzeniem Światowego Kongresu Żydów.

Doceniając zmiany wprowadzone przez lidera Fideszu, premiera Viktora Orbana przestrzegamy przed sztucznie wykreowanymi ugrupowaniami agenturalnymi, których celem jest osłabienie państwowości i podsycanie waśni oraz konfliktów między narodami.

Przewodniczący
Konfederacji Polski Niepodległej
-Obóz Patriotyczny
(-) Adam Słomka

 1. Piotr Rubas
  | ID: 2bfedf53 | #1

  Uderz w stół a nożyce się odezwą… Pan Adam Słomka mimo niezaprzeczalnych zasług na polu opozycyjnym wobec panującego reżimu jest przedstawicielem piłsudczyzmu, który zawsze nad wyraz był wyczulony na sprawy żydowskie przy stępieniu takiej czułości na sprawy polskie (vide pożyczka syjoniście Żabotyńskiemu na rok przed II wojną światową dużej kwoty na zakup broni celem podboju Palestyny przez sitwę pułkowników z Rydzem-Śmigłym na czele). Pan Słomka postawiony na baczność ponieważ mówi się prawdę o „starszych braciach”

 2. Piotr Rubas
  | ID: 2bfedf53 | #2

  Bardzo ciekawym jest fakt, iż Panu Słomce nie przeszkadza fakt, jako Światowy Kongres Żydów który w niedzielę zebrał się w Budapeszcie, żąda od Polski 65 mld dolarów, a spełnienie tychże żądań zmiażdzyłoby na dziesięciolecia naród polski. To Panu Słomce nie przeszkadza !!! Ciekawe jest także to, iż wolno protestować przeciw Niemcom czy Rosjanom, ale przeciwko żydom nie wolno! Z czego to się bierze ? Czy nie z tego że uważają się oni za nietykalnych i nadludzi (co jest przecież zapisane w Talmudzie!) więc powinny być inne kryteria wobec
  Żydów a wobec gojów….

  Poza tym Pan Słomka zapomina o fakcie, że po II WŚ w
  Polsce aparatem represji w postaci NKWD i UB kierowało w przytłaczającej mierze żydostwo (ponad 90 % stanowisk kierownyczych w tych zbrodniczych formacjach)

 3. Anonim
  | ID: b3c740d1 | #3

  Pan Slomka opozycjonistą prawie jak Michnik
  Bełkot nic wiecej

 4. Adam Sandauer
  | ID: d3454490 | #4

  Żydzi odpowiadają za zbrodniarzy z UB, tak jak Polacy za morderców z Jedwabnego

 5. Uderzający-w-stół
  | ID: 096db013 | #5

  Nie, Pan Słomka tylko i aż ostrzega przed taki i formami wypowiedzi politycznej, które posłużą do niszczenia obozu patriotycznego – na Węgrzech i w Polsce – za pomocą cepa do walki z rzekomym antysemityzmem każdego patrioty („oni wszyscy – antysemici i faszyści”).
  Na Węgrzech i w Polsce!
  Septentrionom naprawdę nie czyni różnicy, że przekonać mają – rublem, bałamuctwem albo i knutem – wykwity korzeni typu PPRowskiego czy ONRowskiego. Nawet gotowi zainscenizować niejeden między nimi konflikt. Niech nawet i krew się poleje podbitych narodów. Ważne, że wedle ich scenariusza i ze szkodą dla niepodległości – Polski, Węgier, …
  Ot, co!

 6. Eleonora
  | ID: 037ba473 | #6

  Uderzający w stół

  Zadziwiającym jest fakt, że panu Słomce i jego ugrupowaniu nie przeszkadzał wydany przez nich znaczek z podobizną Stećki, mordercy Polaków na wschodzie, ale już bardzo uwieraja nacjonaliści węgierscy?
  To jak?
  Nacjonalista ukraiński, riezun mordujący niewinnych ludzi zasługuje na upamiętnienie na znaczkach filatelistycznych wydanych pod tytułem
  ” Wielcy ludzie XXw”
  tuż obok JPII!
  Poza tym gdzie w tym oświadczeniu logika?
  Skoro komunizm był internacjonalny, to co oznacza słowo ” narodowi komuniści”??
  Z historii wiemy, że oni tacy „narodowi” jak ” nasze” posierpniowe elity”
  Poza tym- to bardzo ciekawe, że oświadczenie zbiega się z ostatnia akcją zainicjowaną przez Jobbik:

  „Wczoraj (17.04) w węgierskim parlamencie poseł nacjonalistycznej partii Jobbik, Adam Mirkoczki (na zdjęciu), przedstawił projekt ustawy, zgodnie z którą wszyscy członkowie parlamentu musieliby poinformować opinię publiczną o posiadaniu drugiego obywatelstwa oraz dokładnie przedstawić, w jakich okolicznościach takowe obywatelstwo uzyskano.

  Zdaniem Mirkoczkiego, obywatelstwo jest jedną z form tożsamości i wskazuje, któremu krajowi lojalny jest obywatel. Dlatego też powinno się zwracać uwagę na sytuacje, kiedy węgierski polityk z podwójnym obywatelstwem prowadzi dyplomatyczne negocjacje z krajem, którego również jest obywatelem – szczególnie, gdy sprawa dotyczy drażliwych kwestii.

  Proponowany projekt ustawy nie ma na celu zakazania politykom o podwójnym obywatelstwie zasiadania w węgierskim parlamencie, lecz nakłada obowiązek poinformowania opinii publicznej o tym fakcie. Przedstawiona przez posła Jobbiku propozycja, byłaby rozbudowaniem funkcjonującej już w Zgromadzeniu Narodowym ustawy, która zobowiązuje wszystkich posłów do składania oświadczeń majątkowych i informowania o swoich finansach.

  O planach przedstawienia ustawy w parlamencie Jobbik poinformował jeszcze w 2012 roku. Wówczas najgłośniej mówiło się o politykach, którzy oprócz węgierskiego obywatelstwa posiadają również izraelskie. Posłowie Jobbiku twierdzą, że obecność u władzy ludzi, których lojalność rozłożona jest pomiędzy te dwa kraje może być zagrożeniem dla narodowego bezpieczeństwa.

  Jeżeli projekt zostanie przyjęty, wszyscy węgierscy politycy będą musieli ujawnić swoje podwójne obywatelstwo i opisać okoliczności, w których je otrzymano nie później niż w lipcu bieżącego roku. Przeciwko ustawie protestuje rządzący Fidesz, który zdaniem części komentatorów ukazuje tym samym, iż zalicza się do tych partii politycznych, w których odsetek posłów o podwójnym obywatelstwie jest najwyższy.”

  Zastanówcie się, czy ujawnienie kto jest kim jest zbrodnią- antysemityzmem zwaną?
  Przecież bycie żydem, członkiem narodu wybranego to powód do chluby, a nie wstydu
  Czyż nie tak panie Słomka?!

 7. Anonim
  | ID: ad2f303a | #7

  „Uderz w stół” – Słomka napisał prawdę a wszystkie gnidy, którym to nie w smak, jednocześnie wyszły i chóralnie zawyły wspólnym głosem.

 8. Eleonora
  | ID: 037ba473 | #8

  @Adam Sandauer

  Nie wiem czy rozmawiamy z właściwym panem Sandauerem.
  Jeżeli tak, pragnę przypomnieć słowa pańskiego ojca.
  Dopowiem tylko, że wyjątkowo rasistowskie

  „W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.”
  „Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
  Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy”

  Poza tym, to pan na antenie RM ( dawno temu) zapewniał, że II wś zafundowali światu żydzi.
  To oni w wielkiej mierze sponsorowali Hitlera…
  czyzby zmienił pan zdanie???
  Jedwabne to Niemcy szanowny panie… ale oni już się wam wypłacili, czyż nie?!

 9. Adam Sandauer
  | ID: 0fcbc0f0 | #9

  @ Eleonora
  1/ Informuję iż przypisywany mojemu ojcu cytat, szeroko rozpowszechniany w internecie, jest zmyślony. W tej sprawie akurat kilka dni temu złożyłem w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
  Jeśli twierdzi Pani jednak, iż powyższe słowa, rzeczywiście wypowiedział czy napisał mój ojciec, to proszę o podanie wiarygodnego źródła określającego gdzie i w jakich okolicznościach te słowa miały zostać wygłoszone lub w jakim artykule miał wedle Pani napisać je, Artur Sandauer.
  2/ Proszę nie kłamać iż kiedykolwiek miałem mówić iż Wojnę Światową rozpętali Żydzi. To już naprawdę zakrawa na kabaret

 10. Adam Sandauer
  | ID: 0fcbc0f0 | #10

  Po prostu nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej, ani wobec Żydów ( za aparat bezpieki ), ani wobec Polaków ( za bandziorów z Jedwabnego )

 11. Jacek
  | ID: e1fa2df0 | #11

  Myślę, że najlepiej byłoby mieć w parlamencie i rządzie obywateli z paszportami rozmaitych krajów, byle nie z paszportami polskimi, bo przecież Polacy z mlekiem matki wyssali wiadomo co.
  I jak jest coś do załatwienia na przykładw Chinach to wysyłamy tam tego co ma chiński paszport. Z całą pewnością jak wróci to dowiemy się od nich, że są zadowoleni.

  Jak niejaka Hubner została komisarzem w UE to na pytanie dziennikarza odpowiedziała, że nie wie co to jest „polska racja stanu”.

  Ten sposób pojmowania polotyki zagranicznej nie tylko jest kontynuowany, ale się rozwija.

  Jak widać Polska to bardzo bogaty kraj skoro mimo tego jeszcze istnieje.

 12. Aleksander
  | ID: e63d308e | #12

  Nie rozstrzygajac merytorycznie,kto ma racje czy sprawa ekscesow antysemickich na Wegrzech byla li tylko prowokacja przeciwko Orbanowi i kierunkowi jego polityki,czy tez jest wynikiem szerszego zjawiska w spoleczenstwie Wegierskim,czy jak kto woli byla inspirowana przez czesc Fideszu,oburza mnie forma wypowiedzi,przez ataki ad personam,typu „Panski Ojciec powiedzial..”,albo,”dwa lata temu Pan mowil”.Czyzby adwersarze naprawde nie mieli innych argumentow ,by wypowiedziec sie na temat….?Zenada.Pseudo teorie o zydowskiej glowie i polskim korpusie sa iscie prosto z nazistowskiej ideologii…Podsycanie narodowych nienawisci jest nieodpowiedzialna gra w ktora dalo sie juz wciagnac czesc spoleczenstwa polskiego.Skutki tego sa trudne do przewidzenia…

 13. Eleonora
  | ID: e9b3d0a5 | #13

  @Adam Sandauer

  Ad1) Gratuluję!
  Zmierzy się pan z tym, z czym od lat zmierzają si ę Polacy.
  Kłamstwami na nasz temat.
  Załuję, że nie sprzeciwia się pan głośno wobec częstych pomówień dotyczących ” polskich obozów śmierci”
  Bardzo często tak piszą pańscy ( uratowani) rodacy…

  Ad2)
  No cóz…. na poprawę pamięci dobre bywają archiwalne zapisy.
  Poza tym, porównywanie tragedii wojny do komedii bywa niezręcznością( albo niegodziwością wobec Ofiar)
  Powszechnie znane są działania takich rodów jak Rodszyldzi Rocefelerzy czy Wartburgowie…

  Pisze pan:

  „Po prostu nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej, ani wobec Żydów ( za aparat bezpieki ), ani wobec Polaków ( za bandziorów z Jedwabnego )

  W zupełnosci zgadzam się z panem.
  Ale, zgodzi się pan ze mną, że w imię Prawdy mamy prawo wskazywać na znaczą nadreprezentację pańskich rodaków w aparacie bezpieki…
  Znane są tragiczne losy uratowanych żydów, którzy po wojnie dokonują egzekucji na swoich dobroczyńcach…
  Smutne to wszystko… ale mamy prawo do narodowej pamięci.
  mamy prawo ( może nawet obowiązek) wiedzieć kim był Salomon Morel, czy pani Wolińska…
  Jeżeli Prawda jest panu tak droga, to dlaczego nie protestuje pan, kiedy pańscy rodacy tworzą paszkwile na temat Polaków?!
  Ostatni z nich ” Pokłosie”
  Na waszych stronach z żalem odnajduję entuzjastyczną recenzję tego paszkwilu…

  „W moim mniemaniu film ten to wielka polsko-polska spowiedź na temat pamięci. Pamięci utraconej, pamięci niechcianej, wypartej, wreszcie brudnej i wstydliwej. Pasikowski myślę, że po raz pierwszy w polskim kinie opowiada o tym bardzo otwarcie, niezawoalowanym tekstem, a co ważniejsze nie podpierając się przy tym kostiumem przeszłości. Mord, bliźniaczy do tego z Jedwabnem, rzecz jasna jest niewypowiedzianym jądrem dramatu, ma on wymiar osobisty i jednostkowy lecz zarazem dotyczy całej wiejskiej wspólnoty”

  „Zresztą Pasikowski zdając sobie sprawę z ewentualnych zarzutów o rzekome kłamstwo historyczne zaangażował jako konsultantów historycznych dwie poważne osoby: dr Krzysztofa Persaka z IPN a także prof. Barbarę Engelking-Boni z Centrum Badań nad Zagładą. I jeśli nawet któryś z moich szanownych kolegów po fachu mógłby, co uważam za niesłuszne i nieeleganckie, kwestionować warsztat naukowy historyka u Engelking-Boni – z zawodu psychologa”

  Na jakiej płaszczyxnie możemy rozpocząć dyskusję z podsuwanymi nam autorytetami, którzy w TVP wygłaszają podobne sentencje:

  „Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 „Kropka nad i ” 09.02.2011

  Jak można nazwać podobne wypowiedzi jak nie rasistowskimi??

  Tajemnicą dusz ludzkich jest ta ciągła potwarz i nienawiść wobec swoich wielowiekowych sąsiadów, często ratujących wasze życia…
  za cenę własnego….
  Dlaczego nie zdobądziecie się na gloryfikacje Prawdy i nie pokażecie światu filmów mówiących o ratowaniu waszych rodaków.
  Chocby film o polskiej rodzinie Ulmów czy o Zofii Kossak- Szczuckiej?!
  Dlaczego atakujecie papieża tylko za to, że usiłował ratować wasze dzieci podczas wojny?!?

  Doprawdy panie Adamie nie mogę pojąć jak można pisać takie brednie?

  „Żydzi, którzy ukrywali się w czasie wojny, najbardziej bali się nie spotkania z Niemcami, ale z Polakami. To oni częściej rozpoznawali Żydów, znajdywali ich w różnych kryjówkach, a wreszcie wydawali, czerpiąc z tego drobne korzyści. ”

  http://www.fzp.net.pl/opinie/niemcy-mnie-nie-bija

  Wobec takiej pogardy wobec Prawdy, odczuwam wielki dyskomfort, proszę się więc nie dziwić, że nie palę się by przedstawiać się jako wasza oddana i wyrozumiała przyjaciółka….
  Pozdrawiam.

 14. Adam Sandauer
  | ID: 83f0af5c | #14

  @Eleonora
  1/ Oczekiwałem albo podania dowodu że rozpowszechniana przez Panią także kłamliwa wypowiedź, może nie jest kłamliwa i moze pochodzi rzeczywiście od mojego ojca, albo przeprosin za pomówienie.
  Zamiast tego usłyszałem że dobrze mi tak, bo Polacy są pomawiani…

  2/ Publicznie wielokrotnie występowałem przeciwko temu co pisze Gross i przeciwko obarczaniu Polaków odpowiedzialnością los Żydów w czasie II Wojny Światowej. Sporo znajdzie się tego, do teraz w internecie. Obarczanie odpowiedzialnością za antypolskie nagonki akurat mnie, jest zdumiewające;

  3/ Wdzięczny będą za wyjaśnienie o jakich rodakach myśli Pani pisząc powyżej”…piszą pańscy ( uratowani) rodacy…” W czasach PRL sprawy przedstawiały się prościej, jeden z oficerów MO wymyślał mi na komendzie od parszywych Żydów…
  Nie znam ani hebrajskiego, ani żydowskiego, nie jestem obrzezany, a w dowodzie osobistym mam wpisaną narodowość polską.

 15. Eleonora
  | ID: ad064f1d | #15

  @Adam Sandauer

  Ad1) To pan poszukuje dowodu na nieprawdziwość( lub prawdziwość) tych słów, nie ja.
  dopóki nie udowodni pan, że słowa te są kłamliwe i nie doprowadzi do zaprzestania cytownia ich w internecie, nie uważam bym musiała przepraszać.
  Podobnie pan, nie uważa by przepraszać za pomawianie Polaków za zbrodnie popełnione w Jedwabnem.

  „Po prostu nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej, ani wobec Żydów ( za aparat bezpieki ), ani wobec Polaków ( za bandziorów z Jedwabnego )”

  Choć w tym przypadku dysponujemy dosyć sporym materiałem obciążającym Niemców, nie Polaków.
  Mocno pan nadinterpretuje, gdyż nigdzie nie napisałam, że ” dobrze panu tak…”
  Nie obarczam też pana osobiście.
  Wskazuję tylko na nieliczenie się panskich rodaków z Prawdą i faktami.
  Nie wiem kto i co panu nawymyślał?!
  Doprawdy, to nie ja nazwałam pana ” parszywym żydem” niechże mnie pan nie stawia obok jakiegoś skrajnego i chamskiego lewaka!
  Nie interesuje mnie jakie języki pan poznał i czy jest pan obrzezany… litości….

  Co do przyznawania się do narodowości polskiej.
  Zapewne zna pan ten przejmujący wierszyk, napisany po wojnie, w Izraelu:

  Mam dwie ojczyzny
  I obie nie moje
  Bo w jednej jestem żydem
  A w drugiej jestem gojem

  Jeżeli osobiście przeżywa pan podobne dylematy- współczuję panu bardzo serdecznie.
  Pozdrawiam.

 16. kominiarz
  | ID: 325c70ec | #16

  @Eleonora
  :D Pięknie napisane. Pozdrawiam i dzięki za ten tekst ,bo ja jakoś nie mam ochoty z nimi polemizować i przynajmniej poczytam:)

 17. Adam Sandauer
  | ID: 4a060822 | #17

  @Eleonora
  Cytować może Pani prawdziwe informacje. Jeśli rozpowszechnia Pani pomówienia, nawet wcześniej publikowane i to dla generowania nienawiści rasowej, to popełnia Pani czyn zakazany przez art. 256 kk. Na Pani będzie spoczywać obowiązek udowodnienia iż nie cytuje Pani kłamstw lecz prawdę. Wymaga to podania wiarygodnego źródła tego cytatu.
  Natomiast chyba nie rozumie Pani, czego próbuje Pani wymagać ode mnie. Nie da się dowieść iż ktoś czegoś nie powiedział. Natomiast jeśli Pani cytuje czyjąś wypowiedź to ma Pani obowiązek podać jej wiarygodne źródło, bo inaczej każdemu można byłoby przypisać dowolne słowa.
  Cytowane kłamstwa stoją zresztą w sprzeczności z powszechnie znanymi i ogólnie dostępnymi innymi autentycznymi wypowiedziami Artura Sandauera o problemie asymilacji Żydów.
  Wszystkich zainteresowanych, informuje iż z jego poglądami na temat asymilacji Żydów można zapoznać się w książce pt. O sytuacji pisarza polskiego, pochodzenia żydowskiego w XX wieku ( rzecz którą nie ja powinienem był napisać) .
  .

  Oczywiście przypisywanego kłamliwie mojemu ojcu cytatu, tam nie ma.

  Oświadczam iż wbrew Pani sugestiom nie przeżywam żadnych dylematów narodowościowych, po prostu nie znoszę faszystów.

  Ponawiam moja prośbę by wyjaśniła Pan jaką mi Pani narodowość chce przypisać i o jakich moich rodakach myśli Pani pisząc powyżej: ”…piszą pańscy ( uratowani) rodacy…”.

  Powtarzam jednocześnie: nie znam ani hebrajskiego, ani żydowskiego, nie jestem obrzezany, a w dowodzie osobistym mam wpisaną narodowość polską. Ostatnio zaś, od parszywych Żydów wymyślał mi w roku 1968 oficer Milicji Obywatelskiej.

 18. KPN
  | ID: 213de8b6 | #18

  @Eleonora

  To są obrzydliwe insynuacje. Powinnaś się kobieto wstydzić, że dopuszczasz się takich kłamstw wobec takiego człowieka jak pan Sandauer. Zamilcz lepiej na wieki.

 19. kominiarz
  | ID: 325c70ec | #19

  No to się żydostwo rozklepało jak stare baby na targu z jajami….. Jeśli narodowców nazywa ktoś faszystami ,to jest po prostu świnią. Wam wolno kogoś obrażać i panoszyć się ,a jak coś nie tak to ajjj jajajjj i art. 256 KK? To ja wam mówię: możecie się tym art. podpierać i podetrzeć waszą Wyborczą :) Teraz wydawana jest nowa wygodniejsza wersja:
  http://osobie.pl/gallery-photobig/id,113853

 20. Adam Sandauer
  | ID: cccc95f0 | #20

  Ponieważ z jakichś przyczyn, nie można było umieścić wpisu, próbowałem kilkukrotnie. Proszę w tej sytuacji o
  1. wykasowanie drugiego wpisu dodanego jako Adam Marek S
  2 naprawienie linku który błędnie się wyświetla, a był dodany w postaci

 21. | ID: 4b2c9477 | #21

  @Adam Sandauer
  Szanowny Panie, wklejanie linków w nasze komentarze powoduje, że system umieszcza Pana komentarz w spamach, potem nawet gdy pisze Pan komentarze bez linków i tak kwalifikuje Pana jako spam. Te komentarze znaleźliśmy w spamach i po dlatego z opóźnieniem znalazły się we właściwym miejscu.
  Pozdrawiam serdecznie, administrator NGO

 22. Adam Sandauer
  | ID: cccc95f0 | #22

  Linki umieszczałem zgodnie z instrukcją, znajdującą się poniżej ( pod ramką do umieszczania komentarzy, a nad przyciskiem Opublikuj komentarz ). Poproście informatyka by coś z tym zrobił, aby posty zawierające linki nie trafiały do folderu ze spamem. Proszę też o:
  1. wykasowanie drugiego wpisu dodanego przeze mnie jako Adam Marek S
  2 naprawienie linku który błędnie się wyświetla, a który powinien objęć niewidoczny tutaj tekst „Książka ta jest dostępna w internecie”
  pozdrawiam

 23. grace janik
  | ID: d4ee31d1 | #23

  @Adam Sandauer – Sam pan mimowolnie czy swiadomie wpada w koleiny zydowskiej propagandy powojujac sie na przyklad Jedwabnego. Nie wiem co zdarzylo sie w Jedwabnym, byla szansa to wyjasnic, ale na zadanie samych zydow, zatrzymano prace sledcze. Teraz uzywa sie terminu Jedwabne , w domysle mieszkancy tej miejscowosci jako sprawcy tej zbrodni. Nie mowi sie „Kowalski”, „Pawlak” tylko Jedwabne, Polacy, polskie obozy smierci itp. Kazdy Polak sprawca zbrodni na Zydach, zostal ukarany, lub przynajmniej napietnowany. Zna pan przyklad kogos, kto popelnil takie czyny i nadal pelnil jakasc funkcje publiczna w naszyn kraju W przeciwienstwie do tego, Polacy oskarzaja Zydow, podajac natychmiast scisle dane, nazwisko, funcja, czyny. Mowiac zbrodniarze z UB podaje sie natychmiast nazwiska tych przestepcow

 24. Adam Sandauer
  | ID: cccc95f0 | #24

  @grace janik
  Zwracam uwagę iż atakowano tu mnie i obrażano nie z powodu moich działań, lecz z powodu pochodzenia, pisząc np. „żydowstwo’ czy „pańscy rodacy..”

  Wyjaśniam: O dygnitarzach UB, obwiniając ich o zbrodnie. pisze się jako o konkretnych osobach, bo byli to ludzie powszechnie znani. Zbrodnie tych ludzi należało ujawnić i przypisać im odpowiedzialność za to co zrobili.
  W Jedwabnem natomiast gdzie spalono Żydów, nie mieszkały powszechnie znane osoby i pisanie o Pawlaku czy o Kowalskim z Jedwabnego nie ma sensu bo to nic nikomu nie mówi. Jeśli chcemy lokalizować popełnione zbrodnie to mówimy czy to o UB czy o Jedwabnem. Natomiast nazwisko powszechnie znanej osoby Różańskirgo identyfikuje zbrodniarza a nazwisko Pawlak już nie…

  Tak jak i Pan (Pani) wielokrotnie i publicznie potępiałem tych, którzy za działania szmalcowników obwiniają Polaków jako naród.
  By uratować jednego Żyda w czasie II Wojny Światowej potrzebna była współpraca i narażanie się setek Polaków, a aby go wydać, starczył jeden szmalcownik…. I za działania tych szmalcowników nie wolno obwinąć tych którzy ratowali czy całego społeczeństwa, które starało się pomagać jak mogło.
  Ma Pan racje, dobrze się stało że, Polacy po wojnie, jak i w czasie trwania wojny, starali się karać zbrodnie popełniane na Żydach.
  Nie zmienia to faktu iż nadal są ludzie o silnie antysemickich, faszystowskich poglądach, czego ja tutaj doświadczam.

 25. 16 maja 2013, 07:23 | #1
 26. | ID: fd6e3132 | #25

  parszywa 20
  Czasem zdarza się, że mając troche wolnego czasu nie możesz go
  wykorzystać i się nudzisz? Jest pewne lekarstwo, na tego typu sytuacje.
  Vidoa to unikalne i najlepsze lekarstwo na zmułę.
  Zobacz co można znaleść na portalu rozrywkowym: śmieszne video, ciekawe video, wypadki samochodowe,
  walące się budynki, pijani ludzie i tak dalej.

Komentarze są zamknięte