Politycy SLD kolejny raz mówią o referendum ws. ECO

Redaktor Obywatelski2

ECO S.A [Posłowie i opolscy radni SLD chcą referendum, podczas którego mieszkańcy Opola mogliby się wypowiedzieć, czy zgadzają się na sprzedaż udziałów gminy Opole w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny S.A. Rozpoczęto już zbieranie podpisów pod wnioskiem w tej sprawie.

Politycy o rozpoczęciu akcji „Stop prywatyzacji ECO”, podczas której zbierane są podpisy, poinformowali na konferencji prasowej.

Jednak podobne działania już miały miejsce i nie przyniosły oczekiwanego skutku. Radni SLD podczas kwietniowej sesji rady miasta złożyli projekt uchwały w sprawie niesprzedawania udziałów Opola w spółce ECO.

Władze miasta tłumaczą, że odpowiednia uchwała ws. sprzedaży udziałów w ECO została już przyjęta, dlatego pomysły SLD są spóźnione.

Sojusz ma czas do 20 czerwca br. na zebranie 9,7 tys. podpisów (to 10 proc. z 97 tys. mieszkańców posiadających prawa wyborcze). Później może wnieść projekt uchwały o referendum na obrady sesji rady miasta. To rada ostatecznie musi zdecydować czy referendum się odbędzie, czy też nie.

ro,lz

 1. Karol542
  | ID: 689bf624 | #1

  W pełni popieram prywatyzacje ECO, ale radni zamiast prywatyzować tylko dlatego, żeby załatać deficyt uchwalić od razu budżet bez deficytu, a pieniądze z prywatyzacji przeznaczyć na spłatę długów miasta.

 2. Jacek
  | ID: db790706 | #2

  Nie i jeszcze raz NIE
  Już w tej chwili Niemcy posiadają 45 % udziałów ECO. Zapewne chcą kupić tylko 6 % żeby decyzje o tym ile mamy płacić za cieplo i czy w ogóle mamy go dostać zapadały w Berlinie.
  A jednorazowa wpłata do budżetu z tytułu prywatyzacji, to co to za wielkie pieniadze są? Po ilu latach suma dywidend tę kwotę pokryje?

  Karolu poprzyj jeszcze sprzedaż wodociągów izraelskiej firmie specjalizujacej się w dostawch wody i zarządzającej już wodociaami w wielu krajach.
  Potem jeszcze sprzedaj elekterownię.
  Oczywiście nie będę Cie pytał o to jakiego kraju paszport posiadasz, bo byłaby to dyskryminacja obywatela UNII EUROPEJSKIEJ

  Ja sobie tylko cicho pod nosem zaklnę k……………………. ……………… ………..

Komentarze są zamknięte