Teatrzyk Zielony Śledź: Rzetelne dziennikarstwo

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Plakat (2)Gdyby ktoś nie znał tego starego dowcipu, to go przypomnę. Lekko zawiany mężczyzna szuka czegoś pod latarnia. Przechodzień pyta: – Zgubił pan coś? – Pieniądze. – Tu? – Nie tam, ale tam jest ciemno, więc szukam tutaj.

Jako żywo przypomina to działania rządu PO. W ramach walki z biurokracją zatrudniono 100 tys. nowych urzędników, z czego pokaźna liczba zajmuje się sprawdzaniem PIT-ów. Niekiedy udaje się znaleźć jakiś błąd rachunkowy i pociągnąć delikwenta do odpowiedzialności. Jeśli jest to jakiś drobny przedsiębiorca, który akurat podpadł komuś z „naszych” można go nawet w ten sposób wykończyć finansowo, ale taka strategia nie jest w stanie poprawić finansów państwa. Podniesienie akcyzy na papierosy i alkohol wydawać by się mogło słusznym pociągnięciem. Jednak wpływy zamiast rosnąć spadły! Przemyt wzrósł lawinowo, ale tym już rzesza urzędników się nie zajmuje, bo a nóż naraziłaby się jakimś gangsterom powiązanym z rządem. W ten sposób dziura budżetowa rośnie razem z kadrą urzędników, których jedynym zadaniem jest wyszukiwani dziur w całym.

 

Do następnej soboty. Pozdrawiam

Autor: Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

 

 

Teatrzyk Zielony Śledź

 

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

 

Rzetelne dziennikarstwo

 

 

 

Występują: Mentor, Adept.

 

 

 

Mentor – Najważniejszy jest tytuł. Proponuję: „Zmarł po wypiciu coca-coli”.

 

Adept – Dobre, ale z tego co wiemy ostatnią szklaneczkę opróżnił jakiś czas przed przybyciem do szpitala, a w szpitalu przebywał miesiąc.

 

Mentor – Nie szkodzi. Jak długo truł się tym paskudztwem?

 

Adept – Trudno powiedzieć, przypuszczalnie całe życie.

 

Mentor – A konkretnie? Ile hektolitrów wypił w ciągu życia?

 

Adept – To można wyliczyć tylko w przybliżeniu. Myślę, że w sumie, jakieś z pięćset litrów wypił.

 

Mentor – Sam widzisz! Taka dawka zabiłaby każdego. A jak długo żył?

 

Adept – Dziewięćdziesiąt osiem lat.

 

KURTYNA

 

P.S. 1 Po protekcji: http://ewastankiewicz.wordpress.com/2012/11/27/grzegorz-rossa-wytwarzanie-paliw-plynnych-i-gazowych-sposobem-przyzagrodowym-ze-zloza-wegla-pod-ziemia/

  1. Irena
    | ID: 5e834b2c | #1

    Rzetelne dziennikarstwo,rzetelne media, rzetelna prasa.Prawda,prawda,prawda jest jedna.Wówczas normalnie się żyje. Nie trzeba mieć dobrej pamieci aby kłamstwo na prawdę przekładać.

Komentarze są zamknięte