Żalek: To bezprawie, chodzi o ludzkie życie. Gowin nie mógł milczeć ws. embrionów

Redaktor Obywatelski6

Jacek Żalek platformorgMinister nie może milczeć, gdy łamane są zasady dotyczące życia ludzkiego. Gowin wykazuje cywilną odwagę, mówiąc o Niemcach, którzy eksperymentują na polskich zarodkach. Opisał bezprawie, ale zdanie, które powiedział, zostało nieprecyzyjnie zrozumiane – mówi poseł konserwatywnego skrzydła PO Jacek Żalek w Kontrwywiadzie RMF FM.

„Dlaczego miałbym drżeć o los Gowina w rządzie?”

– pyta gość RMF FM.

„Problemem jest brak ustawy regulującej kwestie in vitro w Polsce, a nie słowa Gowina. Tusk, decydując o losach ministra, oceni jego dokonania, nie słowa”

– mówi.

„Nie po to jesteśmy w polityce, żeby kierować się męską solidarnością. O los Gowina drżałbym, gdyby nie można było realizować postulatów, do których się zobowiązaliśmy, nie wtedy, gdy staje kwestia jego obecności w rządzie”

– podkreśla Żalek.

Schetyna mówił wczoraj w RMF FM, że Gowin szkodzi rządowi.

„Schetyna tak powiedział wczoraj rano, ale po namyśle powiedział coś zupełnie innego. Dopiero ta druga, wieczorna wypowiedź oddaje przekonania wiceszefa PO”

– tłumaczy gość RMF FM.

„Polacy odwracają się od PO, po części jest to odpowiedzialność premiera i partii” – twierdzi poseł Platformy. „Ale też kwestia kryzysu”

– dodaje.

„Nowak musi wiarygodnie ustosunkować się do ‘zegarkowych’ zarzutów. Zapowiedź wytoczenia procesu ‘Wprost’ to nie jest coś, co pomoże Polakom wyrobić sobie opinię na temat całej sprawy. To, co mówił Sławomir Nowak, tłumacząc się z zarzutów tygodnika, to niefortunna wypowiedź. Niewykluczone, że cena będzie ogromna”.

– mówi gość RMF FM.

lz

 1. Irena
  | ID: ee55393f | #1

  A dlaczego brakuje przepisów? Kto imiennie za to odpowiada?Czy nie posłowie stanowią prawo?A gdzie sa prawnicy,oni nie widzą luki??

 2. z Niemodlina
  | ID: cd99c4a3 | #2

  Ciekaw jestem co POstanowi ryży zakłamany bandyta w poniedziałek, ciekawe co doradzą mu jego spece od PR. Są trzy możliwości. 1. Gdy zdymisjonuje Gowina liczyć musi się z tym, że wraz z nim odejdzie pewna grupa posłów PO i rozpad koalicji jest nieunikniony. 2. Ze strachu przed scenariuszem nr 1 nie odwoła Gowina, ale to tylko pokaże, że ryży manipulator i oszust jest w szachu i znany dotąd z eliminowania POtencjalnych rywali ( Rokita,Olechowski,Płażyński,Schetyna ) będzie musiał pierwszy raz przyznać się do POrażki i klęski wewnątrz swojego ugruPOwania :) :) 3. najgorsza opcja to taka, gdzie zdymisjonowany Gowin odsuwa się w cień,a szajka rządząca wraz z Donaldem T. nadal prowadzą kontrolowany upadek Państwa Polskiego.

 3. Irena
  | ID: ee55393f | #3

  @z Niemodlina.Trafne Twoje mysli.Dzieki.

 4. Jarek Toporowski
  | ID: 9cd64364 | #4

  @z Niemodlina

  Mogą sobie POdmienić odchodzącą grupę Gowina posłami z Ruchu Palikota – Ruch i tak nie ma szans na przkroczenie progu 5% w 2015 roku. RP się rozsypie -jedni pójdą do SLD drudzy do PO. Paru będzie „udawało” niezrzeszonych.

  Grupa Gowina to w sumie razem z nim 5 osób !

 5. z Niemodlina
  | ID: cd99c4a3 | #5

  @Jarek Toporowski

  Też tak może być, mnie już nic nie zdziwi, zastanawiam się czy w PO w ogóle istnieje nagłaśniana przez reżimowe media”grupa tzw. konserwatystów z PO” gdyby coś takiego rzeczywiście istniało to już dawno opuściłoby PO i poszło śladami choćby SP, bo ponoć jest tego od 20 do 40 osób z tego co słyszałem.

  OK, tymczasem spadam wręczyć łapówkę, od dziś w POlsce jest to dozwolone i niekarane :) :)

  Pozdrawiam

 6. Irena
  | ID: ee55393f | #6

  @ z Niemodlina. Mozesz mi wręczyć. Każdą ilość i jakość.Tylko zastanawiam się, co mogłabym Ci w zamian ofiarować.?? Ten wyrok to bubel prawny. Kto naprawi sądy i na prostą ścieżkę sprowadzi sędziów i prokuratorów ?? Tylko pan Duda ze Solidarnoscia ,JOWami i ze zmielonymi ??? Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte