Igor Janke odchodzi z dziennikarstwa

Redaktor Obywatelski1

igor_jankeZnany i ceniony dziennikarz, publicysta Igor Janke, twórca salonu 24, zdecydował się na odejście z zawodu dziennikarza. Podjąłem jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Po 20 latach ostatecznie odchodzę z dziennikarstwa – informuje na swoim blogu Janke. 

Postanowiłem wykorzystać zdobyty do tej pory kapitał i doświadczenia do pracy publicznej i działalności biznesowej.

– czytamy dalej.

Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach. Coraz dalej dziennikarstwu do mojego ideału – anglosaskiego modelu zdystansowanego, rzetelnego, bezstronnego przyglądania się działaniom władzy i tłumaczeniu tego, co dzieje się na świecie.

– tłumaczy dziennikarz.

Dalej mam zamiar uczestniczyć w życiu publicznym. Nie będę już codziennie komentował bieżącej polityki, bo czuję, że to ma coraz mniej sensu. Pozostaję w Salonie24, który dalej chcę budować, ale już nie jako bloger-dziennikarz, ale bloger – kierujący think tankiem i pracujący w biznesie. Będę nadal komentował rzeczywistość, ale już z perspektywy, bardziej strategicznej niż doraźnej.

Coś, co rozumiem jako misję publiczną, którą dziennikarstwo przestało, moim zdaniem, wypełniać, chcę realizować w Instytucie Wolności – think tanku, który założyliśmy razem z Janem Ołdakowskim i Darkiem Gawinem

– oznajmia Janke.

Życzymy więc powodzenia!

Igor Janke to znany i ceniony dziennikarz, pracujący w dzienniku Rzeczpospolita. Publikował również w tygodniku Uważam Rze.

Wydał książkę „POPiSowa kronika upadku” oraz  „Napastnik – opowieść o Viktorze Orbanie”.

salon24,lz

 

  1. IRENA
    | ID: 8dcc5b40 | #1

    Dziękuję.Zapewne, rzetelność dotychczasowego dziennikarza będzie się spełniać na innej niwie.Życzę powodzenia.

Komentarze są zamknięte