Boża ekonomia zbawienia. Sesja edukacyjna dla przedsiębiorców

Redaktor2

gniadek-grafika-217x300Szczęść Boże!

To nie będzie łatwe spotkanie. O. Jacek Gniadek, teolog, misjonarz i pasjonat ekonomii powie, że wszystko wokół nas stoi na głowie i ukaże absurdy panującego wokół nas ustroju gospodarczego.

Czyżby więc kolejne narzekanie, z którego nic nie wynika?

Jak na tekst, który ma Cię zachęcić do przyjazdu do Krakowa (18-19 maja) na dwudniową sesję Boża ekonomia zbawienia, to początek wyszedł mi chyba trochę zbyt ciężki i pesymistyczny…

O. Gniadek już taki jest. W wolnorynkowych kazaniach pokazuje, że współczesny ustrój gospodarczy jest sam w sobie niemoralny. Dlatego że to co masz w portfelu, to nie pieniądze, lecz często fałszywe obietnice rządu. Nie ma też prawdziwej wolności gospodarczej. A przecież człowiek jest powołany do wolności i nawet wtedy, gdy ją nadużywa, Bóg mu jej nie odbiera. Nie można mówić o prawdziwej wolności człowieka, jeśli nie może on w sposób wolny podejmować decyzji gospodarczych.

A jednak przesłanie tego wyjątkowego spotkania będzie zupełnie inne! Za bł. Janem Pawłem II zaproszony gość będzie mówił o personalizmie, czyli szczególnym wybraniu człowieka przez Boga. Tego Boga, który mówi do ciebie: Idź, działaj, zarabiaj! Myślę, że to spotkanie utwierdzi Cię w przekonaniu, że pomimo trudności bycie przedsiębiorcą to niesamowicie wartościowa sprawa: rozwijanie siebie i innych, przemienianie świata, satysfakcja. Zarabianie na niebo… więcej

Maj będzie bardzo bogaty w wydarzenia. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oto nasze propozycje:

Tożsamość kobiety – specjalna sesja dla kobiet, a może i dla mężczyzn, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje panie. Prowadzi s. dr Krystyna Szweda w Krakowie (24-26 maja)

Rekolekcje w ciszy – dla zmęczonych, wypalonych i nie tylko. Dla tych, którzy chcą wsłuchać się w głos Boga, rozważając Pismo Święte metodą lectio divina. W Kluczborku (31 maja – 2 czerwca), prowadzi ks. Sławomir Kamiński SCJ.

Wiara i biznes – razem w jednej sali świat nauki oraz ludzie biznesu. Okazją jest Rok Wiary. W programie wykłady i świadectwa. Konferencja Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Duszpasterstwa Talent w Krakowie (16 maja)

Pomnóż talenty w swoim małżeństwie! – jednodniowe warsztaty dla małżeństw w Krakowie (11 maja)

1 maja w Kaliszu – pielgrzymka przedsiębiorców i robotników do sanktuarium św. Józefa

Szczegóły na stronie.

ks. Przemek Król SCJ

  1. IRENA
    | ID: 099fdbbb | #1

    Bardzo ciekawe tematy.Trudne ale warto czas poświęcić. Zadam retoryczne pytanie – A co w życiu jest łatwe??

  2. Jarek Toporowski
    | ID: ff90d0ef | #2

    PODOBA mi się :)

Komentarze są zamknięte