Jeśli wsparcie słabszych jest możliwe, to jest to naszym obowiązkiem

Redaktor

paczkaW zabieganiu realizowania własnych obowiązków, stawiania czoła wyzwaniom codzienności czy braku czasu do refleksji często zapominamy o drugim człowieku. Zwłaszcza tym, który jest słabszy, tym anonimowym. Nie jest to żaden zarzut – współczesny człowiek często przeżywa deficyt czasu ale warto sobie uzmysłowić, że obok nas żyją ludzie, którzy borykają się z barierami, których sami nie potrafią pokonać. Potrzebny jest im impuls do zmiany, okazanie pomocnej dłoni, wzniecenie nadziei i wiary w dobro człowieka. Możemy to robić indywidualnie albo przyłączyć się do mądrego pomagania jakim jest SZLACHETNA PACZKA.

SZLACHETNA PACZKA IMPULSEM DO ZMIANY

Głównym celem tego ogólnopolskiego projektu jest dotarcie do rodzin najbardziej potrzebujących i udzielenia im mądrego wsparcia. Mądrego bo wymagającego odpowiedzialnego zaangażowania się, przekraczania siebie, umiejętności rzetelnej oceny sytuacji każdej rodziny i podjęcia mądrej decyzji. Wiele rodzin ma za sobą trudne, a niekiedy traumatyczne doświadczenia – śmierć współmałżonka, małego dziecka, nagły wypadek czy choroba, niepełnosprawność, trudna relacja małżeńska, utrata pracy czy problemy wieku starczego. Są to ludzie, którzy przygnieceni twardą rzeczywistością stracili nadzieje. Nie dają sobie prawa do marzeń. Są to osoby, które potrzebują tak niewiele – Pragnieniem Pani Zosi jest smażony kurczak na obiad, Pani Marty nowy komplet miseczek obiadowych, aby każde dziecko miało swoją własną, nie musząc czekać aż brat zje. Wzruszającą chwilą była rozmowa z ośmioletnim Kubą, który na moje pytanie o czym marzy powiedział, że o nowych spodniach ponieważ zawsze dostaje je po starszym bracie. Mała Marysia marzyła o różowej sukience, a kiedy ją dostała spała w niej kilka nocy.

TRUDNA MISJA

Misją SZLACHETNEJ PACZKI jest inspirowanie ludzi do stawania się bohaterami. A realizujemy ją tworząc system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. System ten oparty jest o idee miłości wzajemnej, wolności i wiary w potencjał drugiego człowieka. Każda osoba, która angażuje się w projekt ma realny wpływ na swoje otoczenie. Szlachetna Paczka zrzesza ludzi, którzy w sercu mają wartości wsparcia społecznego i solidarności międzyludzkiej, ludzi, którzy nie boją się wyzwań. Ludzi, którzy mają realny obraz rzeczywistości ale realizują trudne ideały Prawdy, Zaufania i Jedności.

Już od maja rusza kolejna edycja projektu – jeśli czujesz i wiesz, że powyższy opis jest zbieżny z Tobą to zapraszamy do rekrutacji – www.superw.pl.

Jesteś potrzebny.

Katarzyna Ciećko

Komentarze są zamknięte