Co za bestialstwo! Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej na wniosek Rosjan odsłuchają nagrań z kokpitu

Redaktor Obywatelski4

wrak tu154mProkuratura przychyliła się do wniosku rosyjskich śledczych, aby rodziny bliskich ofiar katastrofy TU154M pomogli w śledztwie i odsłuchali nagrań załogi z kokpitu. Rodziny ofiar są w szoku.

To wyjątkowe bestialstwo – powiedział w rozmowie z Naszym Dziennikiem ojciec mjr. Arkadiusza Protasiuka, Władysław Protasiuk.

Poseł PiS Antoni Macierewicz zaapelował o udział Unii Europejskiej w śledztwie dotyczącym wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Prokuratura zadba, by nie rodziło to dodatkowych cierpień dla bliskich. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa poinformował w komunikacie, że w styczniu br. wpłynął wniosek Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej o pomoc prawną z listopada 2012 r.

Dodał, że strona rosyjska zwróciła się w nim m.in. o przesłuchanie przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie w charakterze świadków krewnych enumeratywnie wymienionych ofiar katastrofy. Zgodnie z wnioskiem mają być im przedstawione stenogramy i odtworzone „kopie nagrania dźwiękowego rozmów załogi samolotu Tu-154M nr 101, zarejestrowanych przez rejestrator lotu MARS-BM, na okoliczność, czy rozpoznają wypowiedzi swoich krewnych”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Protasiuk: To bestialstwo – mówi ojciec dowódcy lotu do Smoleńska mjr. Arkadiusza Protasiuka

Mec. Kownacki: Śledczy znęcają się nad rodzinami

Dodatkowo szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zaapelował w Strasburgu o włączenie się UE w śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

To ostatni moment.

– przekonywał.

Macierewicz był gościem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, do której należy PiS.

Jeżeli państwo polskie nie podejmie skutecznego działania, to znajdziemy się w sytuacji, w której skazani zostaną nie tylko polscy piloci. W Moskwie może zostać oskarżone państwo polskie

– ostrzegł poseł.

 

stefczyk.info, lz

 

 1. z Niemodlina
  | ID: f2babbf8 | #1
 2. ely
  | ID: b2dae880 | #2

  Pan Dr Książek- lekarz lotniczego pogotowia , który w Moskwie wraz z rodziną Pani Anny Walentynowicz był przy potwierdzeniu tożsamości Pani Anny Walentynowicz, ofiary katastrofy smoleńskiej po emisji filmu Anatomia upadku, w którym wskazał na kłamstwo prokuratora generalnego został zwolniony z pracy !!!!!! Zakłamane pod rządami Platformy Obywatelskiej państwo polskie !!!!!!!!!!

 3. z Niemodlina
  | ID: f2babbf8 | #3

  @ely
  Tak, to prawda, oprócz tego makabry i grozy ciąg dalszy. Dr Książek zeznał, że rodzina a także on w 100% rozpoznali w Moskwie ciało śp. Anny Walentynowicz, gdyż twarz fizycznie nie uległa zniszczeniu, jak to powiedział osoba wyglądała jakby spała, podczas ekshumacji śp. Anny Walentynowicz we wrześniu 2012r stwierdzono, że ciało….pozbawione jest głowy!!!!!

  Ryży zakłamany bandyta i szajka z PO pod sąd!!!!!!!!!!!!!!

 4. IRENA
  | ID: 66ee2ead | #4

  Niesamowite wieści.Trudno pojąć. Czego się jeszcze dowiemy od Rosjan? Mimo niesamowitych i bolesnych przeżyć uważam,ze należy propozycję przyjąć i odsłuchać taśm.Bo i te dowody moga być zniszczone. Można tylko współczuć bliskim [email protected],@z Niemodlina- nie wiedziałam,dzieki,smutne ale trzeba wiedzieć.

Komentarze są zamknięte