Oświadczenie radnego Michała Nowaka ws rozklejenia plakatów w niedozwolonych miejscach

Niezależna Gazeta Obywatelska17

Michal NowakW zeszłym tygodniu zostałem ukarany przez Straż Miejską mandatem za rozklejanie plakatów w niedozwolonych miejscach w centrum Opola. Robiłem to na prośbę koleżanki, która próbuje w ten sposób dotrzeć z informacją o prowadzonej przez siebie działalności do mieszkańców miasta.Na osiedlu Armii Krajowej plakaty można wieszać bez żadnych konsekwencji, ponieważ spółdzielnia zapewniła mieszkańcom bezpłatne słupy ogłoszeniowe. W centrum miasta takich słupów, ani innych miejsc przeznaczonych do bezpłatnego rozwieszania ogłoszeń nie ma – wszystkie słupy są płatne. Miejskimi słupami ogłoszeniowymi, miejskimi – czyli tymi, które powinny służyć mieszkańcom, zarządza prywatna firma, według woli Prezydenta Miasta Opola. Za zawieszenie ogłoszenia na słupie należącym do mieszkańców, mieszkańcy muszą płacić bardzo znaczne kwoty. Tak jest w Opolu, bo na przykład w Prudniku, Głubczycach czy Namysłowie słupy ogłoszeniowe w całym mieście są bezpłatne.

Nie może zatem dziwić, że w Opolu właściciele pubów, dyskotek, studenci, mali przedsiębiorcy, wystawcy, organizatorzy wydarzeń artystycznych reklamują swoje usługi w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Mieszkańcy miasta wielokrotnie zgłaszali mi, że jeśli chcą bezpośrednio sprzedać mieszkanie, samochód czy inne rzeczy, nie mają jak dotrzeć z tą informacją do potencjalnych klientów bez ponoszenia wysokich kosztów za pośrednictwo. Z tego powodu jako radny wnioskowałem o wpisanie do budżetu Opola środków na postawienie w każdej dzielnicy tablicy ogłoszeniowej, której szacunkowy koszt to ok. 1000 zł. Pomysł ten nie spodobał się jednak Platformie Obywatelskiej i wniosek został odrzucony. W czyim interesie leży utrzymywanie monopolu na rozwieszanie reklam i ogłoszeń w Opolu, bo na pewno nie w interesie mieszkańców.

Pomagałem i będę pomagał małym przedsiębiorcom, a także po prostu Opolanom, dlatego wniosek o postawienie tablic informacyjnych będę zgłaszał do budżetu miasta Opola co roku.

Chciałbym również serdecznie podziękować redaktorowi naczelnemu Niezależnej Gazety Obywatelskiej Tomaszowi Kwiatkowi za umożliwienie mi przedstawienie mojego stanowiska na łamach NGO.

Autor: Michał Nowak, Radny Miasta Opola

 1. IRENA
  | ID: dd62b9e2 | #1

  Czyżby ruszyła machina wyborcza?? Nie widzę możliwości pomocy ze strony prezydenta,który ma wysoki wyrok sądowy kary grzywny sto tysięcy i odsiadke w zawieszeniu. To kolega ,pośrednik ma prawo pobierania opłat za to, co winno wpłynąć do budżetu miasta Opola.Wskazane byłoby aby Komisja Rewizyjna Rady Miasta Opole,po prostu skontrolowała ,czy jest zarejestrowana działalność gospodarcza , podane EKD na tego typu usługi.Dobrze,że Straż Miejska ukarała radnego.Może się obudzi z letargu i weżmie do rzetelnej pracy,skoro chce być radnym.

 2. JT
  | ID: 91b55d27 | #2

  Tak ! Wiele razy mówiłem o tym problemie. W moim grajdołku nie ma takiego problemu. Ale są inne większe problemy, POkuratory i inne POmyleńce !

 3. Anonim
  | ID: 768f69cd | #3

  @IRENA
  Straż miejska w swej urzędniczej ignorancji jako ślepe rasmię sprawiedliwości! Czasem odnoszę wrażenie, ze dobrze nam tak, ze rządzą nami durnie, bo na innych nie zaslugujemy tolerując i sprzyjając głupcom.

 4. Ozi
  | ID: 4ab2bd12 | #4

  Panie Michale popieramy pana działania!!!

 5. Opolskie
  | ID: 381f0f6b | #5

  Świat chyba zwariował, jeśli każdą głupotę można sprowadzić do cnoty. Czy przedstawiciel SP w Radzie Miasta, jest zwolennikiem anarchii, czy do każdej bezmyślności jest gotów dorobić ideologię walki o coś tam?… Sprawa jest prosta, chciał dorobić kilka groszy, więc pod osłoną nocy postanowił pozaklejać centrum miasta papierami, nie bacząc na fakt, że w ten sposób szpeci teren za który powinien czuć się odpowiedzialny, przy okazji łamiąc prawo. Wstyd, głupota, żenada i pośmiewisko. Chwała Straży Miejskiej, że tym razem byli skuteczni a hipokryzja przedstawiciela mieszkańców została obnażona. Parafrazując wieszcza chciałoby się powiedzieć: Patrz Kościuszko na nas z góry, dzielny radny wolał i popatrzył się Kościuszko i… się zwymiotował…

 6. Ludek
  | ID: bf8c14f2 | #6

  @Opolskie

  Ty jełopie i Lemingu – jesteś bezmózg pewnie twój stary to stary komuch i ubek.

  W Opolu nie ma żadnyc tablic publicznych na których można powiesieć ogłoszenie o sprzedaży auta lub mieszkania.

 7. Opolski
  | ID: 381081e5 | #7

  Ludek :
  @Opolskie
  Ty jełopie i Lemingu – jesteś bezmózg pewnie twój stary to stary komuch i ubek.
  W Opolu nie ma żadnyc tablic publicznych na których można powiesieć ogłoszenie o sprzedaży auta lub mieszkania.

  Uwielbiam gdy brak merytorycznych argumentów, wywołuje u adwersarza napad złości :-). Polemika zaiste godna jej autora. Gratuluję logiki. Idąc tym tokiem proponuję czynności fizjologiczne załatwiać pod ratuszem skoro toaleta jest nieczynna, parkować na trawnikach jeśli akurat zabraknie miejsca do parkowania i puknąć się się w cudze czoło, skoro własna głowa jest pusta…Żenada

 8. IRENA
  | ID: da4217c5 | #8

  @P.Ludek. To wystap z pismem do prezydenta albo rady aby tablice bezpłatną w mieście wywieszono.I to kilka, jeżeli jest taka potrzeba. Ciekawi mnie odpowiedż.To urzędnicy są dla nas a nie my dla urzędników Szkoda nerwów i życia.A,że kiepsko urzędnicy myślą to jest widoczne nie tylko w nin.treści.

 9. IRENA
  | ID: da4217c5 | #9

  @P.Anonim. Myślenie rządzących jest kiepskie a rządzonych?? tez kiepskie.Czy da się mózgi wyleczyć? Pozdrawiam

 10. IRENA
  | ID: da4217c5 | #10

  @P.Ozi. Słusznie,że popierasz w działaniu,więc zapewne masz w ręku mocne dowody. Ale samo wnioskowanie radnego,jeżeli takie było -to za mało.Jezeli prawdą jest,że ktoś kasuje pieniądze za miejskie tablice to sprawdzić należy czy ma zezwolenie na taką działalność gospodarczą np.w urzedzie skarbowym czy płaci podatek wg EKG -rodzaj działalnosci, jak jest w Zezwoleniu na działalność wydana przez prezydenta miasta.To jest proste.Szkoda Wam zdrowia,jeżeli do żródłowych dokumentów nie zajrzycie. Wg Pana to dobry radny,który nie zna przepisów?? Mam wątpliwości.Ale zycze dobrych wzajemnych relacji.

 11. Ludek
  | ID: bf8c14f2 | #11

  Taki Opolski LEMING oczywiście co widać wyraźnie po wyPOwiedziach nie będzie zadowolony z tablic publicznych – bo nie daj BOŻE ktoś przyklei jakiś antplatformiany fajny plakat i wtedy będzie POśmiewisko – to jest sedno sprawy.

  Prawo w samorządach haniebnej III RP stanowią ci którzy rządzą.

  Ireno takiego Opolskiego LEMINGA nie da się wyleczyć. Co on biedny pocznie w 2015 roku jak jego ukochana platforma przegra wybory? Co POcznie jak skończy się państwowa POsada?

  Sznur ?

 12. IRENA
  | ID: da4217c5 | #12

  @P.Ludek. Bardzo emocjonalnie wyrażasz swoje racje.Tylko spokój nas może uratować.Trzeżwo patrzeć i doradzać,aby zło nie wygrało.Dlatego ja proponuję inne rozwiązania,w tym kontrole Komisji Rewizyjnej, na bazie dokumentów żródłowych.Tablice publiczne muszą istnieć.A są tylko ,posiłkując się treścią artykułów , tylko płatne,więc jakiś koleś je opanował i kasuje znaczne kwoty,które powinny wpływać do kasy miasta.Pozdrawiam.

 13. Nowa
  | ID: 6d63b056 | #13

  Ludek :
  Taki Opolski LEMING oczywiście co widać wyraźnie po wyPOwiedziach nie będzie zadowolony z tablic publicznych – bo nie daj BOŻE ktoś przyklei jakiś antplatformiany fajny plakat i wtedy będzie POśmiewisko – to jest sedno sprawy.
  Prawo w samorządach haniebnej III RP stanowią ci którzy rządzą.
  Ireno takiego Opolskiego LEMINGA nie da się wyleczyć. Co on biedny pocznie w 2015 roku jak jego ukochana platforma przegra wybory? Co POcznie jak skończy się państwowa POsada?
  Sznur ?

  Daj spokój radny, po pierwsze kompromitujesz się do reszty a ponadto posłuchaj jak ktoś Ci dobrze radzi, to może w przyszłości unikniesz podobnych sytuacji…Chyba, że chiałeś w ten sposób zapisać się w historii walki z reżimem na murach Bogu winnych opolskich fasad ?;)))…

 14. Ludek
  | ID: dec6575a | #14

  @Nowa

  Sorry LEMINŻYCO nie jestem radnym ani członkiem żadnej partyji. RADNY Nowak ma rację – Wy LEMINGI się po prostu prawdy boicie

  @IRENA

  „Bardzo emocjonalnie wyrażasz swoje racje”

  Normalnie wyrażam swoje racje – szczery aż do bólu. Sam Kukiz POwiedział po co są urzędnicy – 100 000 nowych urzędasów to 400 000 -elektoratu LEMINGÓW np. dziewczyna która dostaje robotę za biurkiem ciągnie do urny swego chłopaka LEMINGA oraz mame i tatę , czasem jedno z rodzeństwa.

 15. ja
  | ID: 38ae17d4 | #15

  Ale numer!!
  Złamał prawo.
  Przyłapali go.
  Został ukarany.
  Obraził się.
  Dawno się tak nie usmialem!!
  Zresztą dawno tu nie zaglądałem.
  Jednak jest to super rozrywkowa strona.
  Musze zaglądać tu częściej!

 16. IRENA
  | ID: dd201240 | #16

  @ja.Czytaj,czytaj .Zobacz, kto zna prawo polskie. A kto nie zna. A każdego przyłapać mogą,nawet radnego-bezradnego.Zaglądaj częściej. A uśmiech,to zdrowie.

 17. a.
  | ID: e6865aa4 | #17

  Nie wiem co jest bardziej śmieszne, samo oświadczenie czy niektóre komentarze pod nim.

Komentarze są zamknięte