Debata nt. Tożsamości Śląska. Posłuchaj na żywo!

Redaktor1

śląskW dniu dzisiejszym, 15 kwietnia, od godz. 12:00 pod adresem www.konferencja.radiownet.pl będzie nadawana transmisja na żywo z konferencji „Tożsamość Śląska”, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Rudzie Śląskiej Spotkanie poprowadzi red. Krzysztof Skowroński.

Jaka jest tożsamość Śląska? Czy w ogóle istnieje? Czy wszyscy mieszkańcy Śląska myślą o niej w ten sam sposób? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą politycy, samorządowcy, historycy, publicyści oraz artyści. Dyskusja będzie prowadzona w czterech działach tematycznych: naukowo-historycznym, kulturalnym, społecznym i politycznym.

W dyskusji wezmą udział m.in.: prof. Zygmunt Woźniczka, prof. Ryszard Kaczmarek, dr Tomasz Słupik, dr Jerzy Gorzelik, Wojciech Szarama, Michał Wojcik, Jerzy Markowski, Józef Skrzek, Jan Kidawa-Błoński, Piotr Semka, Ks. Prałat Stanisław Puchała, Marek Kempski. Konferencja jest wspólnym projektem Śląskiej Telewizji Miejskiej i Radia Wnet, którego idea zrodziła się jeszcze w październiku zeszłego roku. Jej założeniem jest doprowadzenie do dyskusji – po raz pierwszy w historii, całego spektrum postaci świata polityki. Zaproszonych zostało wiele znanych osób mających wpływ na życie  regionu. Ich obecność będzie zaszczytem, ale też testem na to, czy jest chęć rozmowy na tematy, które dotyczą wszystkich Polaków.

Telewizja Miejska informuje: Z zaskoczeniem przyjmujemy informacje, które do nas spływają, że część środowisk politycznych, z niewiadomych nam przyczyn, próbuje zdezawuować nasze przedsięwzięcie. O naszym dziennikarskim dochodzeniu w tej sprawie poinformujemy Państwa w najbliższym czasie. Zapraszamy serdecznie, niech każdy, komu dobro naszej ziemi leży na sercu włączy się w ten projekt.

Organizatorami są Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Katowicach, Śląska Telewizja Miejska oraz Radio Wnet. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Źródło: Radio Wnet

  1. dżeronimo
    | ID: fc96a9c4 | #1

    Dyskusja tych osłów to istny bełkot, bicie piany jak na imieninach u szwagra
    nie chce się pracować to łażą po teatrach i opowiadają pierdoły

Komentarze są zamknięte