Patryk Jaki w III rocznicę tragedii smoleńskiej

Redaktor1

Patryk Jaki_Solidarna PolskaDziś mija III rocznica tragedii smoleńskiej – największej katastrofy w Polsce po II wojnie światowej, wydarzenia niespotykanego w cywilizowanym państwie w warunkach pokoju. 10 kwietnia 2010 roku w smoleńskim błocie, w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, życie zakończyło 96 osób – elita naszego państwa. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Małżonką, całe dowództwo Wojska Polskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele urzędów państwowych i organizacji społecznych. Cios zadany państwu był niewyobrażalny, a rana do dziś nie może się zabliźnić.

Państwo polskie nie potrafiło zapewnić bezpieczeństwa swojej elicie, a instytucje państwowe dopuściły się szeregu niedociągnięć i zaniedbań, że przypomnę tylko niektóre: bezpodstawne oddanie śledztwa w ręce Rosjan, niszczenie dowodów, fałszowanie dokumentów, niedbalstwo BOR, nierzetelny raport komisji Jerzego Millera powtarzający zarzuty stawiane Polakom przez rosyjskich śledczych w raporcie MAK. Państwo nie potrafiło nawet zorganizować pogrzebów, myląc ciała ofiar i narażając rodziny na kolejne cierpienia. Mimo upływu trzech lat wciąż nie poznaliśmy wiarygodnych wyjaśnień przyczyn tej tragedii; rząd zamiast prawdy proponuje matactwa, dezinformację, manipulacje.

W tym smutnym dniu proszę o wspomnienie tych, którzy z szacunku do historii naszej Ojczyzny lecieli na miejsce narodowej kaźni, by oddać hołd  pomordowany tam Polakom. Proszę o chwilę zadumy i o modlitwę za spokój Ich duszy.

Przypomnijmy sobie pełną listę ofiar:
http://www.youtube.com/watch?v=TICddRL1alM
Cześć Ich Pamięci!

Patryk Jaki

Poseł na Sejm RP

  1. IRENA
    | ID: 04f28f69 | #1

    Cześć Ich Pamięci. Cześć Ich Pamięci.Cześć Ich Pamięci. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte