Tusk nie wie o rosyjskim gazociągu idącym przez Polskę?

Redaktor Obywatelski1

Donald Tusk fot Maciej Smiarowski KPRMAgencja ITAR-TASS, powołując się na Gazprom, podała w piątek rano, że szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz Mirosław Dobrut podpisali w piątek w Petersburgu memorandum w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa.

Strategicznie rzecz biorąc nie chcemy zwiększać puli gazu rosyjskiego – oświadczył premier Donald Tusk. Krótko po tej deklaracji pojawiły informacje o podpisaniu umowy przez Gazprom i EuRoPol Gaz w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa przez terytorium Polski.

Na pytanie dziennikarzy o te doniesienia szef rządu odparł: „muszę sprawdzić te informacje”. I dodał: „ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem”. Dopytywany powiedział: „decyzje, jakie podejmuje Gazprom, nie są konsultowane z polskim rządem i Bogu dzięki”

tvpinfo, gop

  1. IRENA
    | ID: 68451a7a | #1

    Niestety, Premiera pana Tuska – Nasza Ojczyzna Polska Jego Nie Interesuje. Zapewne Polska,Nie Jest Jego Ojczyzną. Zapewne więc Polacy – to nie Jego Rodacy.To dlaczego został Premierem obcego sobie Kraju?

Komentarze są zamknięte