Piechociński o Elektrowni Opole: Nowe bloki w Opolu są bardzo istotne

Redaktor Obywatelski3

Elektrownia Opole fot. NGORozbudowa Elektrowni Opole o dwa nowe bloki energetyczne jest bardzo istotną inwestycją z punktu widzenia budowy potencjału energetycznego Polski – powiedział wicepremier Janusz Piechociński.

„PGE wchodząc na giełdę miała tę inwestycję w planach. Nowe bloki w Opolu są bardzo istotne, bo do 2020 roku będziemy wyłączać blisko 6,5 tys. MW, przede wszystkim ze źródeł węglowych, stąd w oparciu także o węgiel musi być podtrzymywany pewien potencjał”

– powiedział wicepremier Piechociński w TVN CNBC.

W środę na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje, że komitet inwestycyjny w PGE zarekomendował zarządowi spółki wycofanie się z inwestycji w Opolu.

Inwestycję w Opolu realizować ma konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa. Konsorcjum zobowiązało się wykonać zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6).

Wartość umowy wynosi netto 9,397 mld zł (11,558 mld zł brutto).

tvn, pap, gop

 1. opolski
  | ID: 87a1d499 | #1

  Juź pozamiatane :http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130405/POWIAT01/130409760 Teraz niech ciesza się ekolodzy, pieniądze w regionie poszły koło nosa…

 2. IRENA
  | ID: d15d793b | #2

  @NGO Dziekuję za filmiki.warto zobaczyć- m.in Patologie IIIRP.

 3. IRENA
  | ID: d15d793b | #3

  @P.opolski. A może nie jest jeszcze pozamiatane jak piszesz.? Ekolodzy chronia robaczki a człowieka nie dostrzegaja.Ale w tym przypadku,to sprawa raczej na szczeblu rządowym.Warto by posła pana Jaki zapytać.Moze zna temat.

Komentarze są zamknięte