PO skacze na banki SKOK! Rząd chce zlikwidować wszystko, co dobrze funkcjonuje?

Redaktor Obywatelski5

SKOK_Stefczyka_BydgoszczZapraszamy do obejrzenia wystąpienia senatora PiS Bogdana Pęka, który bardzo konkretnie i dosłownie mówi, dlaczego rządząca Platforma Obywatelska chce przejąc kontrolę nad bardzo dobrze funkcjonującymi bankami spółdzielczymi SKOK. Fakty są szokujące!

Nowelizacja ustawy dotycząca SKOK – ów, wraca do ław sejmowych. Senat do ustawy wprowadził 44 poprawki, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów PiS, którzy finalnie głosowali za nieprzyjmowaniem przez Senat nowych rozwiązań.

Nowelizacja ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych ma zwiększyć bezpieczeństwo depozytów przez objęcie ich gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nowe przepisy rozszerzają też kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego nad SKOK-ami oraz umożliwiają bankom lub innym oddziałom SKOK-ów przejmowanie tych kas, które znalazły się w złej sytuacji finansowej.

 

stefczyk.info, lz

 1. IRENA
  | ID: 814cdbb8 | #1

  @ P.NGO. Dzięki za filmik -wypowiedż Pana Bogdana Pęka.Warto wysłuchać.Polecam.Ciekawe też śą Wiadomości.Oj,dzieje się ,dzieje w Nysie i nie tylko.

 2. z Niemodlina
  | ID: 9b8a1c58 | #2

  Dlatego już od dawna nazywam rzeczy PO imieniu, ryży zakłamany bandyta i jego szajka z PO już wiele lat temu wyPOwiedziała jawną wojnę polskiemu narodowi, nie mogę zrozumieć tylko jednego, jak łatwo Polacy dali się omamić reżimowym funkcjonariuszom dziennikarstwa i POstkomunistycznym koncernom medialnym, czymś niepojętym jest w cywilizowanym świecie to co wyprawia szajka rządząca w tym kraju,jak jawnie działa na szkodę obywateli i przyszłych pokoleń, ma się wrażenie im gorzej tym lepiej, im większy skandal,kompromitacja i działania na niekorzyść tego kraju, tym lepiej, tym większe, bądź w najgorszym wypadku stabilne POparcie w okolicach 30%. Tak się zastanawiam, jeżeli cała ta patologia i kompromitacja związana z pseudo-śledztwem, a właściwie z zacieraniem śladów w sprawie zamachu w Smoleńsku nie otworzyła Polakom oczy i nie wyprowadziła ich na ulice to co takiego musi się wydarzyć ??? Sądziłem jakiś czas temu, zaraz po wyborach w 2011r, że dopiero przejrzą na oczy, gdy w kieszeniach i portfelu zobaczą pustki, ale zdaje się, że nawet to na nich nie działa!!!! Normalnie Donald T. to cudotwórca, wnuk wehrmachtowca zahipnotyzował cały 38milionowy naród!! Czy właśnie tak ma wyglądać upadek naszej Ojczyzny ?? czy zwykła obojętność i znieczulica społeczeństwa stworzona łapami reżimowych zakłamanych mediów okaże się bardziej destrukcyjna i niszczycielska niż zabory,wojny i komunizm ???

 3. Andar
  | ID: f8941241 | #3

  Jakie banki spółdzielcze SKOK??? Bzdura totalna. Albo piszemy prawdę, albo tendencyjnie. Nie ma czegos takiego jak bank SKOK. A jesli piszemy, że SKOK-i maja byc bankami, to niech wiąże ich to samo prawo bankowe co banki. I tyle w tym temacie. Nie jestem przeciwny SKOK-om, ale trzeba mówić prawdę. Kto ma odwagę napisać, że SKOK-i w porównaniu np. z bankmai spółdzielczymi sa na uprzywilejowanym stanowisku od samego początku działalności SKOK-ów? Bo bank musi utrzymywać wysokie wymagania finansowe, nieważne czy jest on komercyjny, spółdzielczy czy inny ale bank, a nie kasa.

 4. Jarek Toporowski
  | ID: 5bce7459 | #4

  PO = DESTRUKCJA GOSPODARCZA

 5. Szmar
  | ID: 0e07c69a | #5

  SKOKI to Skoki a banki to banki! To jest różnica. Poza tym nie wiem po co wrzuca sie Skoki do jednego worka z bankami (KNF) skoro wiadomo, że one nigdy się nimi nie staną. Poza tym część ludzi dlatego właśnie wybiera skoki a nie banki!

Komentarze są zamknięte