Rusza inicjatywa ustawodawcza chroniąca życie

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Pro LifeW Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Fundacja Pro – prawo do życia składa  wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, którego celem jest usunięcie z polskiego prawa, przyzwolenia na zabijanie chorych dzieci.

Przedstawiciel komitetu dziś spotkają się z Marszałkiem Sejmu. Po rejestracji Komitetu rozpocznie się zbiórka podpisów. – Liczymy na to, że ludzie sumienia włączą się w akcję ratowania życia chorych dzieci, a media w tym pomogą – informuje Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro.

Komitet Inicjatywy ustawodawczej tworzą: Kaja Godek  – Pełnomocnik Komitetu, matka 4-letniego Wojtka z zespołem Downa, Mariusz Dzierżawski – zastępca Pełnomocnika Komitetu, Kinga Prybyło – członek Zarządu Fundacji Pro – prawo do życia.

Przypomnijmy, że można lokalnie zaangażować się w ochronę życia biorąc udział w Komitecie Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie 26 maja ulicami Opola.

Oprac. TK

 1. Irena
  | ID: 2fdb01f7 | #1

  Nie wolno nikogo zabijać. Ani maluczkich- ani starszych Każdy ma prawo do życia.
  Zycie to Cud. Należy tylko z rozumem podejśc do osób chorych.Zorganizować rodzinne wspomaganie potrzeb , to można wykonać. A,że wymaga to poświęcenia – to fakt.
  Miłość jest poświęceniem i nalezy tylko wziąć ją w dłonie i iść odważnie.
  Dla chcącego – nic trudnego.Ale faktem jest,ze lekarze są w wielu wypadkach przeciwni życiu.Bo to pieniądz ich omamił.Ale tutaj Wielka rolę odgrywa kobieta -przyszła Matka.Trzeba być przygotowanym na macierzyństwo i ojcostwo też.Bo Dziecko – to Radość ale i obowiązek.A zycie przynosi też trudne chwile jak np.chorobe.I trzeba ją umieć przyjąć.

Komentarze są zamknięte