Izba Rolnicza w Opolu testuje wzbogacanie gleby mikroorganizmami

Redaktor Obywatelski5

pole, gleba, dom.plKilka gospodarstw rolnych stosuje mikroorganizmy na próbnych uprawach i w hodowli zwierząt. Doświadczenia mają wykazać, jak regeneruje się gleba i czy mikroorganizmy mogą zastąpić stosowanie chemii. Wyniki będą znane za dwa lata – zapowiada Izba Rolnicza w Opolu.

Eksperymentalnym uprawom patronuje Izba Rolnicza w Opolu, która ściśle współpracuje z Politechniką Opolską. Na bazie tych doświadczeń będą pisane prace doktorskie i magisterskie.

Wśród rolników jest spore zainteresowanie mikroorganizmami.

– powiedział PAP Marek Froelich, wiceprezes Izby Rolniczej w Opolu.

Doświadczenia prowadzimy w dwóch grupach. Pierwsza to hodowla zwierząt, gdzie zadaniem mikroorganizmów jest ograniczenie ilości much w zabudowaniach gospodarczych oraz zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu. Druga grupa to gospodarstwa stosujące je na uprawnych polach, po to by ograniczyć używanie chemii

– wyjaśnił.

info, pap, gop

 1. z Niemodlina
  | ID: 5f8e092e | #1

  Jest reakcja reżimu Donalda T. na raport Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś”, zwracający uwagę na problem niedożywionych i głodnych dzieci w POlsce. Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zapowiedział kontrolę w fundacji!!!!! mimo, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeprowadziło kontrolę w 2012r. która wykazała, że realizacja celów statutowych i prawidłowość wydatkowania środków jest wzorowa.

 2. Irena
  | ID: fa2a04ac | #2

  Tak,to prawda.W radiu mówili,ze Wojewoda jest oburzony wyciekiem tajnych informacji,ze nie wierzy w taka ilosc głodnych dzieci itp.itd @z Niemodlina. Wojewoda we wzorowosc działalnosci fundacji. nie wierzy.Ale Niesiołowski wskazał trawe,szczaw,mirabelki,których nikt nie zjadł.To tak jak w artykule,pt.Niech trawe żrą – Nowiny Nyskie nr 11 -autor pan Janusz Sanocki.Warto czytac.

 3. Anonim
  | ID: 52306134 | #3

  Z Niemodlina ty nawet z festynu z okazji dnia dziecka i jasełek zrobisz politykę w nienawiści do Tuska.

 4. z Niemodlina
  | ID: 5f8e092e | #4

  @Anonim

  :) dzięki za słowa uznania :)

 5. Irena
  | ID: fa2a04ac | #5

  @Anonim. Napisz i uzasadnij za co mam kochac pana Tuska.?????
  Ja nienawisci nie czuje, nienawisci nie znam ale jego słowa i czyny to pasmo nienawisci.Wspominam festyny, to była przednia zabawa i tak lizaka mozna było ustrzelic, z towarzyszem zatańcowac, podgladnac strazaków w akcji,fanty, a nawet pęto kiełbasy, było do wygrania..Taka polityka scalała mieszkańców.

Komentarze są zamknięte