Wciąż nie wiadomo, kiedy zacznie się konklawe

Redaktor Obywatelski2

Watykan wikiWciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się konklawe. Odpowiedzi nie przyniosła również popołudniowa kongregacja kardynałów w Watykanie, obradujących codziennie od poniedziałku. W Rzymie są już wszyscy elektorzy, łącznie 115.

W dwóch czwartkowych kongregacjach uczestniczyło ponad 150 kardynałów, także ci, którzy z racji wieku nie wezmą udziału w konklawe.

Ostatni przybył do Rzymu kardynał elektor z Wietnamu Jean-Baptiste Pham Minh Man. Tym samym, w związku z obecnością wszystkich, nieoficjalnie wyrażane są nadzieje, że decyzja o terminie inauguracji wyboru następcy Benedykta XVI może zostać ogłoszona w piątek.

Po porannej kongregacji poinformowano, że Kolegium Kardynałów zaaprobowało zredagowaną przez jego dziekana kard. Angelo Sodano treść telegramu kondolencyjnego do przedstawicieli władz Wenezueli w związku ze śmiercią prezydenta Hugo Chaveza.

 

info, pap, lz

 1. Irena
  | ID: 709db995 | #1

  Jeżeli wszystko przygotują to konklawe sie odbedzie. Ale jednak podniosłosc tego wydarzenia ma odmienne oblicze.Niespotykana sytuacja. Ale -Taka jest wola Boska.!

 2. Ja
  | ID: 3aa740c1 | #2

  Przeczytajcie Gazetę Wyborczą to się dowiecie!! Hi Hi
  Och ta rozrywkowa strona!!

Komentarze są zamknięte