Jak wygląda turystyka na Opolszczyźnie? Ciekawie

Redaktor Obywatelski1

moszna 178Turysta z Polski zostawiał na Opolszczyźnie średnio 525 zł dziennie, zagraniczny 741 zł dziennie. Najatrakcyjniejsze miejsca w regionie to Góra św. Anny i JuraPark w Krasiejowie – wynika z badań ruchu turystycznego z 2012 r. przeprowadzonych w regionie.

Badania przeprowadziła Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy czeskiego Klastra Turystycznego Kraju Morawsko-Śląskiego KLACR o.s. z Ostrawy oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Jak wyjaśniła PAP w czwartek Urszula Kiraga z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, wyniki badań mają być wskazówką dla samorządów i firm z branży turystycznej, jak poprawiać konkurencyjność oferty opolskiej.

Eksperci zajmujący się ruchem turystycznym oszacowali – m.in. na podstawie podanej przez GUS liczby osób korzystających z zakwaterowania zbiorowego w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku – że w roku ubiegłym region opolski odwiedziło prawie 766,5 tys. turystów. W tym 682 tys. osób z kraju oraz 84,5 tys. turystów zagranicznych.

 

info, ro, pap, lz

  1. Irena
    | ID: d245687b | #1

    Jaka polityka,taka turystyka. W Opolu prezydent z wysokim wyrokiem,obmysla apelacje nie ma czasu na sprawy społeczne. Wpisałam sie na rto,to skasowali. Uznali ze nic pozytywnego nie mozna napisać na człowieka.W Nysie ukradli las.”Nic sie nie stało” -jak w piosence.

Komentarze są zamknięte