Czy będzie ulica Żołnierzy Wyklętych w Opolu?

Redaktor Obywatelski10

Violetta Porowska fot. J. FaferkoW rozmowie z NGO, szefowa klubu radnych PiS – Violetta Porowska, oświadczyła, że projekt uchwały zmieniającej nazwę ulicy Obrońców Stalingradu na ”ulicę Żołnierzy Wyklętych”, powinien jeszcze w tym tygodniu zostać złożony do biura Rady Miasta Opola.

Musimy dopracować szczegóły, ale również porozmawiać z posłem Kłosowskim o tym pomyśle.

– mówi w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską Violetta Porowska.

Będziemy również szukać poparcie tego pomysłu w Radzie Miasta.

– dodała Porowska.

Przypomnijmy, że 1 marca, podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Opolu, poseł PiS Sławomir Kłosowski oświadczył, iż radni PiS w Opolu, zamierzają walczyć o zmianę nazwy ulicy Obrońców Stalingradu, właśnie na nazwę ”ulica Żołnierzy Wyklętych”.

lz

 1. z Niemodlina
  | ID: 85a02587 | #1

  W oPOlu to nie przejdzie, osobiście wątpię czy jest jakakolwiek szansa na zmianę, zobaczycie gdy dojdzie co do czego, jak NTO i GW przeprowadzą atak na tę inicjatywę, oczywiście wszystko będzie POdyktowane troską o….publiczne pieniądze w związku z tą zamianą. Tutaj nie będzie ważne, że np. w roku 2012 ZUS przeznaczył z publicznych pieniędzy 212.000.000zł na nagrody dla swoich pracowników, idę o zakład, że oPOlan bardziej będzie oburzać fakt zmiany nazwy ulicy, niż dziesiątki takich przykładów jak ten wspomniany z ZUS’u.

 2. Irena
  | ID: b7a277af | #2

  @z Niemodlina ! To nie wszystko.ZUS ma skóry i marmury, nie wazne są u niego dziury.Ma wycieczki i wczasy a także dobrą stołówkę, nie cateringową jak dzieci w Niemodlinie.A PiS czeka,czeka z wniesieniem projektu uchwały ale panKłosowski zamierza Walczyć.Ciekawe,jaką bronią włada?? Zapewne długopisem.

 3. kominiarz
  | ID: 450b16e2 | #3

  Troche nie na temat ,ale też o Żołnierzach Wyklętych. Może ukaże się kiedyś taki art. w NGO ale chcę to poruszyć „na gorąco”.
  Jak dużo wcześniej mówiłem wsród znajomych ,że znany polski aktor M.Sz. to szuja i kawał świni ,a nie Polak, to patrzyli na mnie jak na dziwoląga nie wiedzac o co mi chodzi. Przecież fajny aktor.. Dzisiaj po „Pokłosiu” udowadnia kolejny raz jaka z niego podła świnia. Nie ogladam zbytnio TV ale ,czekajac na Ferdka ,żeby się troche z głupoty pośmiać, bo lepsze to niż wkur…ć się na wiadomościach obejrzałem w czasie reklam conajmniej z 10! Nie przesadzam z 10 razy reklamę, że jako dodatek do jakiegoś szmatławca w kioskach będzie dodawana premiera w „znakomitej” obsadzie „Obława”. To jest właśnie to o czym chcę napisać. Czy ja jesli obrażę prezydenta i powiem,że to kretyn i baran (nie piszę o którego mi chodzi,bo mnie zaraz wsadzą) :) ,jeśli zbluzgam premiera, czy wyzwę posła Grodzkiego od pedałów ,to nie poniosę żadnych konsekwencji? To dlaczego nadal w Polsce można bezkarnie bluzgać bohaterów walczących o niepodległośc Polski? Robić z nich łajdaków ,bandytów i gwałcicieli? Dlaczego można bezkarnie obrażać uczucia patriotyczne ,a za obrazę innych uczuć idzie się pod sędziowski młotek? Ja sam sobie z tym nie poradzę ,ani inny Kowalski z bloku ,ale może istnieje na to jakiś paragraf i skoro mamy tylu znakomitych ludzi w różnych organizacjach , w urzedach ,posłów czy chociażby IPN ,to może jako organizacja możemy z tym coś zrobić? Chociaż znajac życie,to dla takich sukinsynów ,to jedynie byłaby reklama naszym kosztem i zwiększenie ogadalnosci. Zarżnąć więc szubrawców jak świnie?
  No a co do samego filmu ,to jeśli nie wie ktoś o czym mówię ,to jutro poszukam linka z jego recenzją ,bo teraz już Dobranoc wszystkim:) Filmu nie widziałem i nie mam zamiaru ogladać. Nie wiem też kogo i jak gra M.Sz. wspomniana świnia ,ale sama rola w takim filmie wystawia mu świadectwo bez jego oglądania. Marian Opania odmówił roli ,bo miał takie prawo. Świni nie tylko nikt do tego nie zmuszał ,ale jeszcze się tym chełpi i głupio szczerzy zęby.

 4. Irena
  | ID: b7a277af | #4

  @kominiarz Dobrej nocki.Po Kiepskich dobrze się spi.

 5. gandalf
  | ID: 810b2edd | #5

  Pani Radna a czy z Prezydentem Poganem i waszym biurem politycznym Pani to skonsultowała no i z Lions Club oczywiście.

 6. MIR
  | ID: 7b9b0987 | #6

  Nieważne co przejdzie, a co nie. PR się liczy i zbijanie kapitału !

 7. kominiarz
  | ID: 450b16e2 | #7

  Wspomniany link:
  http://wpolityce.pl/artykuly/39887-o-demitologizacji-nieistniejacego-mitu-czyli-krotka-refleksja-na-marginesie-filmu-oblawa-kolejny-esej-grzegorza-wasowskiego
  Trochę długi tekst ,ale warto przeczytać ,żeby wyrobić sobie wcześniej zdanie o filmie zanim nieświadomie zasiądzie się w kinowym fotelu.

 8. Irena
  | ID: b7a277af | #8

  @Pan gandalf ! Masz racje.Ten usmiech mówi wszystko.A szczególnie podkresla ustami.ze to tylko gadka,szmatka.Przeciez to znamy. Czynów nie widać.

 9. Zbulwersowany
  | ID: 745aea5f | #9

  po co tam jakiś „wyklętych” ja bym dał Lecha Kaczyńskiego od razu

 10. z Niemodlina
  | ID: 99d28e86 | #10

  @Zbulwersowany

  W kraju normalnej demokracji, z nieogłupionym i niezmanipulowanym przez reżimowe media sPOłeczeństwem ulica imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego już od 2010r powinna znajdować się w Opolu jak i innych miastach Polski, przynajmniej tych wojewódzkich i powiatowych.

Komentarze są zamknięte