NGO Katowice: Protestowali przeciwko ustawie o „bratniej pomocy”

Niezależna Gazeta Obywatelska3

zdjecie trojkolorowe piotrowiceWczoraj tj. 2 marca br. odbyła się pikieta, przeciwko zagrywkom antypolskim rządu. Pikieta przeciwko wprowadzeniu ustawy nr 1066 pod Katowickim Spodkiem, zebrała około 30 demonstrantów. Wśród dość niewielkiego tłumu, dało się słyszeć głośne hasła: „Bóg, Honor i Ojczyzna“; „Wczoraj Moskwa, Dziś Bruksela“; „Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą!“; „Cześć i Chwała Bohaterom!“; „To my, To my – Polacy!“.

Organizatorzy manifestacji, czyli anonimowi, oraz członkowie organizacji KoLiber (4)- i kilku niezrzeszonych członków (3-4), którzy nie podali swoich imion, ani nazwisk – wygłosili mowy, dość spontaniczne. Tłum różnie reagował – raz podchwytywali wykrzykiwane przez megafon hasła, innym razem sam tłum hasła wymyślał.

Zachwyciła różnorodność poglądowa ludzi, którzy się zebrali. Byłem, oczywiście ja – narodowiec – i mój kolega. Ale były też osoby, o innych poglądach i osoby publiczne – jak na przykład, Pan Waldemar Andzel (PiS) – Poseł na Sejm RP, z którym zresztą potem zamieniłem kilka ostrych i kilka gorących słów.

Pod koniec pikiety, organizatorzy zaprosili do podpisywania po manifestacji petycji, w sprawie zakazania badań i eksperymentów, na embrionach ludzkich.

Autor: Maciej Kałek

 1. Jacek
  | ID: 3504aeed | #1

  Najwidoczniej nigdy w tym kraju nie było żadnych działań obcych sił i z tego powodu nikomu (poza tymi 30 ososobami) taka ustawa nie przeszkadza.

 2. Irena
  | ID: 87c968d0 | #2

  Wprowadzenie ustawy nr 1066 jest niebezpieczne.Nagłośnienie tematu jest konieczne.

 3. Irena
  | ID: 87c968d0 | #3

  Polecam filmiki @NGO.Wszystkim forumowiczom.I tak: Manifestacje ku czci Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nastepnie niewidzialny szef PO-Andrzej Olechowski.Dlaczego Globaliści chcą Tuska; wiersz Czesława Miłosza w wersji muzycznej pt.Który skrzywdziłes człowieka prostego.
  Naprawde warto poświęcić czas na te i inne [email protected] Dziękuję.

Komentarze są zamknięte