Poseł Jaki ogłasza konkurs dla uczniów szkół na temat Żołnierzy Wyklętych

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jaki pod pomnikiem podczas konferencji prasowej2Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wielkich bohaterów polskiej drogi do niepodległości i suwerenności. Żołnierze Ci po zakończeniu II Wojny Światowej nie złożyli broni. Nie zaakceptowali sowieckiej okupacji naszego kraju. Ukrywając się w lasach, w skrajnie trudnych warunkach, walczyli o wolną i niezawisłą Polskę. Dziesięciolecia komunistycznej propagandy wymazywały pamięć o niezłomnych żołnierzach ze świadomości Polaków.

Od lat jestem zaangażowany w przywracanie pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”  m.in. organizując spotkania i debaty, uroczystości patriotyczne pod pomnikiem ku czci ich pamięci, pisząc sejmową uchwałę a dziś, w 62. rocznicę mordu na członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” ogłaszam konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat „Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie”. Jest to już druga edycja konkursu, w tym roku ze względu na przypadającą 25 maja 65 rocznicę śmierci Witolda Pileckiego, konkurs poświęcony jest Rotmistrzowi Pileckiemu.

Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie i udziale w niej młodzieży szkolnej pamięć o niezłomnych Polakach utrwali się w świadomości młodych ludzi i ci, których kiedyś wyklęto, staną się symbolem wierności i wytrwałości w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Zachęcam wszystkich młodych ludzi do udziału w konkursie, a nauczycieli proszę o pomoc i opiekę merytoryczną nad przygotowywanymi przez uczniów pracami. Honorowy patronat nad konkursem objęła Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, a patronat medialny sprawuje Radio Opole. Prace konkursowe można nadsyłać do dnia 10 maja br. na adres mojego biura poselskiego ul. Damrota 4/37, 45-064 Opole

 

Z szacunkiem,

Autor: Patryk Jaki, Poseł na Sejm RP

 1. Molti Piu Onore
  | ID: 2d755bb8 | #1

  podczepiają sie jak mogą, a tacy jak oni z pewnością uciekli by do Rumuni

 2. kominiarz
  | ID: 6a65ea13 | #2

  Bardzo dobry pomysł. Tylko nie uczcie młodzieży takiej „prawdy” jaką pokazują dzisiaj w TV w żydokomunistycznych wiadomościach. Szlag mnie trafia w jak perfidny sposób dalej plugawią tych ,którymi przez dziesieciolecia poniewierali. Nie udało im się zatrzeć w naszej pamieci bohaterów podziemia ,to robią to w inny sposób. Niby pokazują ,że czczą walczących z komuną (czyli z nimi samymi) w ich dniu 1 marca ,a dalej plugawią ofiary swoich ojców i dziadków UB-eków. Zauważcie jak oni to robią – najpierw pokazują „naszego” biskupa polowego w osobie prezydenta ,jak to ładnie i śpiewającym głosem głosi kazanie na spotkaniu młodzieży z kombatantami ,jaka przecudowna atmosfera i jak miło… a potem mówi się ,że nie wszyscy potrafią się tak zachować i pokazuje się migawki z marszu mówiąc ,że naziści wykrzykują antykomunistyczne hasła i zachowują się agresywnie. Wreszcie mówi się, że również nie wszyscy z walczącego podziemia godnie się zachowywali i wyskakuje gostek ,który powielając komunistyczną propagandę dalej plugawi mjr.Kurasia „Ognia”. Mówi ,żę najpierw tworzył struktury UB , a potem ble ,ble ,ble rzygać się chce. Dlaczego tak? Bo akurat „Ogień” zalazł im najbardziej za skórę i dzięki niemu PPR-owscy łajdacy zeszli ze swoją działalnoscią niemal do podziemia. Temu człowiekowi musiano przeciwstawić takie siły i środki, że popamietali go na dziesięciolecia. Dlatego potrzebna jest taka akcja wśród młodych , bo w szkole nigdy ich tego nie nauczą ,jesli oni sami tego nie zrobią. Ktoś musi nad tym czuwać ,bo szubrawcy nadal zakłamują historię.

 3. Irena
  | ID: a215c624 | #3

  A moze by rozszerzyć konkurs i dorosłych tez właczyc. Seniorzy maja duzo czasu a takze co niektórzy dobra pamięć. Nie zawsze młodziez do nich trafia.

Komentarze są zamknięte