Apel IPN i Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów do rodzin żołnierzy oddziału NSZ Henryka Flamego, ps. Bartek

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Barut 2012 - Pamiętamy (6)W ramach realizowanego przez IPN projektu badawczego „Poszukiwanie nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956” ustalana jest lokalizacja miejsc, w których pochowano ok. dwustu żołnierzy oddziału Narodowych Sił Zbrojnych Henryka Flamego, ps. Bartek, zamordowanych przez UB na „polanie śmierci” w pobliżu wsi Barut (granica woj. śląskiego i opolskiego) oraz w kilku innych miejscowościach Opolszczyzny we wrześniu 1946 r.

Instytut Pamięci Narodowej i Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów w Szczecinie poszukują pilnie kontaktu z krewnymi ofiar, w celu zabezpieczenia materiału genetycznego, niezbędnego dla przeprowadzenia procesu identyfikacyjnego ofiar mordu z 1946 r.

Instytut Pamięci Narodowej

– tel. (71) 326-76-58, e-mail: [email protected]

Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów

– tel. (91) 48 49 873, e-mail: [email protected]

Za: info IPN O/Wrocław

  1. kominiarz
    | ID: 31e69930 | #1

    Czyli wychodzi na to ,że poszukiwania powiodły się i jedna z najbardziej ukrywanych zbrodni nie tylko ujrzała swiatło dzienne ,ale jest szansa by jej ofiary spoczęły na własciwym miejscu. Teraz czekamy na Ciebie mjr.Józefie Kurasiu. Czas byś wrócił do Waksmundu na nasze Podhale.

Komentarze są zamknięte