Manifestacja Pamięci Żołnierzy Wyklętych o 18.00 w Opolu [zmiana]

Niezależna Gazeta Obywatelska8

zaproszenie-manifest-pamięci-01-03-2013W piątek 1 marca o godz. 18.oo  w Opolu odbędzie się Manifestacja Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotykamy się  godz. 18.00  pod pomnikiem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia przy placu Wolności w Opolu. W programie okolicznościowe przemówienia i prezentacja utworów muzycznych o tematyce niepodległościowej.

Na Manifestację Pamięci zapraszają:

Ruch Narodowy, Obóz Narodowo Radykalny, Młodzież Wszechpolska,Stowarzyszenie „STOP KORUPCJI”, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej, Klub Gazety Polskiej w Opolu, Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin, Liga Obrony Suwerenności, Niezależne Zrzeszenie Studentów, „Solidarność” Uniwersytetu Opolskiego, Legion Maryi, Stowarzyszenie Kibiców Jedna Odra.

Honorowy patronat nad Marszem objęli  Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz pan Arkadiusz Karbowiak, były Wiceprezydent Opola, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i inicjator pierwszych obchodów.

Patronat medialny sprawują: „Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu, magazyn Historia Lokalna, informator Biało-Czerwone Opole oraz kwartalnik narodowo-radykalny Magna Polonia, który będzie do nabycia po Marszu.

 1. kominiarz
  | ID: 79542432 | #1

  Opole! Wiosko regionu ,nie bądź taka drętwa i obudź się. Drodzy ogranizatorzy ,z całym szacunkiem ,ale daliście plamę. Nie wiem jaki problem wyszedł z marszem ,którego nie będzie i z jakiego powodu spotkać się mamy jedynie pod pomnikiem na sądzę, że przynajmniej nie drętwej manifestacji i drętwym odczytaniu z kartek tego ,co każdy z nas sam by lepiej powiedział w emocjonalny sposób. Jeśli nie wiecie jak takie manifestacje mogą wygladać ,to pooglądajcie sobie na youtube Słupsk ,Lublin , Wrocław…. No ale ,żeby nie krakać jak ta czarna wrona ,to zobaczymy jak będzie. Myślę ,że przynajmniej uroczyście i chociaż na salwę honorową Wolska Polskiego zasłużyli Żołnierze Wyklęci. Szubrawcy z Armii Czerwonej takową mieli pod pomnikami „przyjaźni”…..

 2. z Niemodlina
  | ID: 0a85ef99 | #2

  @kominiarz

  Jak to marszu nie będzie ??? to już pewne ??? bo jeżeli tak to wybiorę się do Wrocławia

 3. kominiarz
  | ID: 79542432 | #3

  @z Niemodlina
  No kurcze nie wiem, ale na to wygląda…. Podaje się ,że są zmiany , na plakacie pisze już „Manifestacja” a nie „Marsz”. Z kolei w programie ani słowa o marszu tylko o zbiórce pod pomnikiem itd. Może NGO doinformuje? Też myslałem o Wrocławiu ,ale nie wydole z czasem….

 4. kominiarz
  | ID: 79542432 | #4

  Niezły kwiatek….. Panowie sprostujecie to ,czy lepiej darować sobie uroczystości w Opolu i wybrać się gdzie indziej. Posądziłem NTO o dwersję ,gdyż podali godzinę rozpoczęcia dzisiejszej Manifestacji na 15:30 ,a tutaj taki kwiatek…..

  http://www.opole.pl/miasto/artykuly/34245-35220-Pamieci-Zolnierzy-Antykomunistycznego-Podziemia-Niepodleglosciowego#paragraph3344

  No więc jak??? Ktoś tutaj wiec jest niepoważny i robi z ludzi wała. Potem dziwić się ,że w Opolu jest tak drętwo. Flaga wyprasowana ,buty wypastowane ,szalik gotowy a ktoś tu takie jaja robi. Nie mówiąc już ,że najpierw hucznie na marsz zapraszano. Co na to NGO???

 5. z Niemodlina
  | ID: d8f42bb0 | #5

  @kominiarz

  To o 15.30 to pewnie tzw. oficjalne obchody z udziałem przedstawicieli Targowicy Obywatelskiej, jestem wściekły, że nie będzie marszu o godz. 18.00!!!!!

 6. Darek
  | ID: 23ec0870 | #6

  No to kicha. Wstyd dla Opola. Jadę do Wrocka.

 7. kominiarz
  | ID: 79542432 | #7

  Marszu nie było ,salwy honorowej nie było….. ale nie było drętwo. Miło ,ciepło i uroczyście. Nawet Pan A.Karbowiak ładnie mówił i nie wypalił żadnej racy:D Tłumów jednak wielkich też nie było i może dlatego organizatorom nie opłacało się robić marszu? :P Opole! Obudź się!
  W dalszym ciągu jednak jako osoba zainteresowana domagam się odpowiedzi na pytanie – co z marszem??? No wypadałoby chociaż dwa słowa…
  PS.
  Pozdrowienia dla chłopaków z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Ludzie….! to na prawdę nie są faszyści! :) A tak na poważnie ,to tak trzymać i dalej do przodu. Tych ,których dzisiaj pamięć czciliśmy ,też tak nazywano. My wiemy swoje i mamy swój cel ,oni już tylko potrafią żyć w zakłamaniu i oszukiwać nawet samych siebie ,bo uczciwy Polak który zna prawdę pluje im w twarz.

 8. Irena
  | ID: d58fcf08 | #8

  @kominiarz ! Jesteś super.Dzieki ze uczestniczyłes. A ja sie pomodliłam . Na wiosne dołacze do marszu w Opolu. .Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte