Kamil Stoch – Mistrzem Świata. Godny zastąpca Adama Małysza

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Kamil StochKamil Stoch zdobył tytuł mistrza świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Predazzo. Drugie miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Anders Jacobsen.

Jak opisywało ten zwycięski lot Polskie Radio. – Kamil Stoch już się odbił. Teraz mknie by powtórzyć sukces Adama Małysza, teraz mknie by bronić prowadzenia po pierwszej serii. Już jest w powietrzu, już pokonał granicę 130 metrów. Ale chyba troszkę za krótko, choć ma podniesione ręce, choć cieszy się, bo miał dużą przewagę nad Słoweńcem – tak komentował drugi skok Polaka na dużej skoczni, dziennikarz radiowej jedynki – Tomasz Zimoch.

130 metrów! Według mnie to mistrzostwo świata! 19, 5 punktów od dwóch sędziów. Od trzech noty po 19 punktów. To jest dla mnie skok na miarę mistrzostwa świata. Kamil Stoch na pewno medalistą. Kamil Stoch fruwał w powietrzu jak ptak. Kamil Stoch jak Orzeł z Polski na włoskiej ziemi jest medalistą mistrzostw świata... – emocjonował się słynny komentator sportowy.

No to mamy drugą latającą Mysz. Przepraszam Małysz:)

Oprac. TK

  1. Irena
    | ID: 426b1d7b | #1

    Wielkie gratulacje dla Pana Stocha Kamila.Wspomagała go małzonka.Zyczliwością otoczył pan Adam Małysz. Ta cięzka praca przyniosła Złoty Medal na Mistrzostwach Swiata w skokach narciarskich w Predazzo. Piękna,szcześliwa dla nas skocznia. Dziękuję.

Komentarze są zamknięte