Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja

Niezależna Gazeta Obywatelska3

marsz dla zycia2012W środę 27 lutego br. zebrał się Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w siedzibie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, która prowadzi katolicki Ośrodek Adopcyjny. Omówiono obecny stan przygotowań do drugiej edycji Marszu dla Życia w Opolu.

W tym roku podobnie jak w większości miast Polski Marsz przejdzie ulicami Opola w Dniu Matki, w niedzielę 26 maja br. – „Planujemy wydać ulotki informujące o Marszu, zaangażować zespoły muzyczne i mażoretki, chcielibyśmy zrobić tym razem piknik, ale to będzie zależeć od tego, czy uda się znaleźć chętnych do organizacji i zgromadzić finanse” – powiedział NGO Jan Chabraszewski, prezes nowo powstałej Fundacji „Wybieram V”, nawiązującej do piątego przykazania „Nie zabijaj”.

W tym roku w Diecezji Opolskiej planowane są w podobnym czasie marsze, aż w pięciu miastach. Oprócz Opola przeciwnicy aborcji przejdą ulicami: Kluczborka, Raciborza, Nysy i Kędzierzyna-Koźla. Marsz dla Życia odbędzie się również w Brzegu, który administracyjnie podlega Diecezji Wrocławskiej. Każdy z organizatorów planuje pomysły na zbiórkę. – „Myśmy przygotowali kartki świąteczne, które można już nabyć w siedzibie obok Katedry Opolskiej, jest to ciekawa propozycja dla firm, urzędów czy wiernych którzy wysyłają życzenia wielkanocne. Dochód z tego również może wesprzeć Marsz” – powiedział NGO ks. Jerzy Dzierżanowski, prezes DFOŻ. Nasza redakcja wzorem zeszłego roku planuje wydać w papierze specjalną edycję NGO. Wszyscy zainteresowani reklamodawcy są proszeni o kontakt z redakcją.

Kolejne spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na 20 marca. Wolontariusze, którzy chcą się włączyć w prace organizacyjne marszu proszeni są o kontakt z Diecezjalną Fundacją Ochrony Życia lub z redakcją NGO, która podobnie jak rok temu jest inicjatorem i patronem medialnym Marszu.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu zebrał prawie dwa tysiące osób. Było to jedno z największych zeszłorocznych wydarzeń w naszym mieście. Hasłem ubiegłorocznego Marszu było „Rodzina receptą na kryzys”. Tegorocznego hasła jeszcze nie ustalono pojawiają się propozycje „Kierunek rodzina”, „Chłopak i dziewczyna to normalna rodzina”. Czekamy na inne ciekawe propozycje naszych Czytelników na forum NGO.

Wydarzenie na fb:https://www.facebook.com/events/135405983301764/

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: b2edc0d0 | #1

  Kontynuować wszelkiego rodzaju Marsze.One jednoczą społeczeństwo.A nad hasłem – pomyśle.

 2. | ID: 855cde9a | #2
 3. Maria
  | ID: c54c1bb5 | #3

  Jeżeli akurat nie będę na turnieju, jarmarku, albo w kuźni, to przyjdę :-)

Komentarze są zamknięte