NGO Zagłębie: Dziwne przypadki

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Tomasz Sarwa [goldenline.pl]Ten nowy rok to się zaczął fantastycznie! Minęły niecałe dwa miesiące nowego roku a już tyle się wydarzyło. Najpierw szmaragdy przemieniły się w rubiny, szmaragdowa wyspa (zielona) w cudowny sposób zmieniła się w rubinową wyspę (czerwoną). I na tym nie koniec w Dąbrowie Górniczej to dopiero się cuda zdarzają, głupota szerzy się w zastraszającym tempie, tak samo jak polityczna poprawność i postęp lewicowy.

Gdyby tak nasza gospodarka miała taki wzrost gospodarczy jak postęp głupoty w naszym mieście to bylibyśmy pierwszorzędną potęgą gospodarczą świata! Wracając jednak do dziwnych przypadków w naszym mieście nadmienić trzeba, że pojawiają się w nim pomysły bardzo egzotyczne, równie egzotycznych ludzi, którzy jak większość znanych mi studentów uczęszczających na wykłady – ku swojemu wielkiemu nieszczęściu, przestali myśleć. No cóż jak ktoś mądry stwierdził – telewizja ogłupia. Papka medialna robi swoje, ogłupianie mas przy pomocy mediów to sztuczka stara jak sama telewizja, w której znowu wałkuje się same tematy zastępcze zamiast rozmawiać o poważnych problemach. Idąc dalej tymże tropem, okazuje się, że od nadmiaru ogłupiania to i na głupie pomysły można wpadać. Pomysły równie egzotyczne jak ściąganie przez studentów na renomowanych i wysoce prestiżowych uczelniach świata. No więc na jeden tak egzotyczny i genialny pomysł wpadł jeden z mieszkańców naszego pięknego miasta, w którym to mieście „najpiękniejszy” jest komunistyczny straszący wyglądem Pałac Kultury Zagłębia. Pomysł ów uważał (on sam) za genialny i grzmiał ostro, że tylko tak można w mieście wygrać przyszłoroczne wybory samorządowe! Idea była szczytna tylko w teorii, gdyż w znacznej mierze odbiegała od rzeczywistości i okazała się genialnym popisem głupoty autora tego fantastycznego tylko wg niego pomysłu. Czytelnikom niewiedzącym o jaki pomysł dokładnie chodzi już wyjaśniam, genialny pomysł bohatera felietonu polegał na stworzeniu koalicji wyborczej PiS-PO. Sam pomysł w głównym założeniu swego autora miał na celu wyciąć głównego przeciwnika autora tego jakże popisowego numeru, będącego przeciwnikiem tego jakże egzotycznego pomysłu i zastąpić go marionetkowym sterowanym zza pleców przeciwnikiem autora pomysłu. Pomysł ów popierającym. Skończyło się oczywiście skutkiem odwrotnym do zamierzonego, który to skutek z góry dał się przewidzieć. Miast wyciąć swojego przeciwnika autor tego genialnego popisowego numeru wyciął sam siebie z życia politycznego naszego miasta. Tak to się kończy gdy genialność jest równie wielka jak genialność jednego z twórców „szkoły frankfurckiej” genialnego muzykologa Theodora Adorno, który twierdził, że komunizm radziecki jest za słaby!!!

Za słaby także okazał się pomysł autora, chcącego wygrać wybory na prezydenta miasta, metodami rodem z poprzedniej epoki, czyli wycięciem wszystkich ruszających się i zagrażających kandydatowi przeciwników i kontrkandydatów. Jakże szybko można się było zorientować, że jedynym programem kandydata na tenże urząd był brak jakiegokolwiek programu. Cóż za tolerancja wobec przeciwników, jeszcze kilka takich genialnych pomysłów a Matrix stanie się rzeczywistością!

Autor: Tomasz Sarwa, NGO Zagłębie

 1. Irena
  | ID: 7e5c7468 | #1

  Autorze.Proszę jaśniej.O cochodzi?Albo o kogo?

 2. z Niemodlina
  | ID: 6f390d99 | #2

  Widzieliście dziś wiadomości o 19.30 w reżimowej TVP1 ??? :) POruszono temat dramatycznie rosnącego bezrobocia ( oczywiście rozdaniu Oskarów POświęcono więcej czasu ) ale zamiast konkretnie przedstawić sytuację na rynku pracy, przedstawić prognozy itd. itp. to przez cały czas POkazywano panie z Kędzierzyna-Koźla które ćwiczą w klubie fitness i u fryzjera myją włosy etc. wesołe, uśmiechnięte :) nawet nikt z Ministerstwa się nie wypowiedział co w związku z tym, czy są jakieś plany walki z bezrobociem i co w ogóle w związku z tym rząd planuje zrobić!!!!! NIC!!

  Na tym właśnie POlega manipulacja reżimowych mediów!!!

  MASZ MEDIA – MASZ WŁADZĘ!

 3. Irena
  | ID: 7e5c7468 | #3

  @P.z Niemodlina , A na Onecie wyczytałam,że Solidarna Polska nie poprze głosowania o wotum nieufności wobec pana Tuska. A w Angorze wypisali kwoty,które Urzędy Pracy wydają na sfinansowanie kursów,po których bezrobotni nadal sa bezrobotni. A media są wobcych rękach.To czego się mamy spodziewać? Sprywatyzowano.I szlus.

Komentarze są zamknięte