Stop Korupcji przedstawia: Zięć króla Hiszpanii po raz kolejny zeznaje przed sądem

Redaktor Obywatelski2

1procent_dla_Stop_KorupcjiZięć króla Hiszpanii, książę Palmy de Mallorca Inaki Urdangarin w sobotę w sądzie na Majorce po raz drugi złożył zeznania w związku ze skandalem korupcyjnym. Zapewniał, że rodzina królewska nie odegrała żadnej roli w podejrzanej działalności jego fundacji.

45-letniemu Urdangarinowi, byłemu olimpijczykowi, mężowi młodszej córki królewskiej Cristiny, zarzuca się defraudację funduszy publicznych i oszustwa podatkowe.

Zarzuty wobec Urdangarina dotyczą lat 2004-2006, kiedy kierował fundacją Instytut Noos. Formalnie jest to organizacja non-profit, zajmująca się doradztwem i organizowaniem wydarzeń sportowych. W ciągu trzech lat fundacja pozyskała od instytucji publicznych i prywatnych ponad 17 mln euro.

Tylko dzięki kontraktom z lokalnymi władzami otrzymała 6 mln euro na różne usługi, m.in. Kongresy sportowe i turystyczne. Te jednak albo się nie odbyły, albo zapłata za nie była nieproporcjonalnie wysoka.

„Oświadczam, że rodzina królewska nie doradzała mi, nie autoryzowała ani nie wspierała działań, za które byłem odpowiedzialny w Instytucie Noos”

– powiedział w sobotę Urdangarin.

info, gaop

 1. Irena
  | ID: 73956d83 | #1

  Zięć króla Hiszpanii zaplątał się w pajęczynę korupcji, i jest postawiony przed sądem. A czy rodzina królewska go wspomagała ,to się okaze. Ale sam fakt bycia członkiem Rodziny królewskiej otwierał Wielkie Wrota do pozyskiwania nie małych funduszy.
  Nie przymierzając: pan Michałek -Amber Gold -LOT.???????????
  Albo: Posłowie – ich dzieci. ciotki w Spółkach Skarbu Państwa??????
  Albo : Sedziowie, Prokuratorowie -ich dzieci- wnuki i td.przykłady mozna mnozyc. I CO ? I NIC.
  Tylko obalenie rzadu,wprowadzenie JOW – patrz wypowiedzi Solidarnosc /zmiana ordynacji wyborczej/ uratuje kraj przed upadkiem.

 2. Irena
  | ID: 73956d83 | #2

  Proszę obejrzeć film pan Stanisław Markowski i inni przy pomniku Inki. Jestem przerazona – do czego to doszło??? Aby Polacy musieli przeklinać premiera pana Tuska i prezydenta pana Komorowskiego….i to pod pomnikiem Bohaterki?????

Komentarze są zamknięte