Leszek Miller pokazuje Palikotowi, kto rządzi na lewicy

Redaktor Obywatelski2

bib2377_miller_leszekLeszek Miller uprzedził zamiar Janusza Palikota. Zaprosił do tworzenia wspólnej listy wyborczej Aleksandra Kwaśniewskiego. Palikot ma przekonywać prezydenta do analogicznego rozwiąznia – jutro.

SLD chce, by pod jego egidą powstał przed wyborami do PE „Sojusz dla Europy”, w którym mogliby uczestniczyć b. prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz b. politycy tej partii, którzy z różnych powodów z niej odeszli. Chodzi m.in. o Włodzimierza Cimoszewicza.

Zarząd Krajowy SLD przyjął w czwartek specjalną uchwałę, w której zwrócił się do byłego prezydenta, by wspomógł tworzenie „Sojuszu dla Europy”, a w jego ramach – wspólnych list wyborczych do europarlamentu, przy zachowaniu szyldu SLD. Do spotkania Miller-Kwaśniewski może dojść jeszcze przed piątkowym spotkaniem b. prezydenta z Januszem Palikotem, dla którego politycy SLD nie widzą miejsca w swym projekcie.

„Członkowie zarządu z satysfakcją podkreślili, że dzisiaj nie ulega wątpliwości, że SLD jest partią dominującą w segmencie wyborców lewicowych, że ta pozycja musi być wzmacniana i temu będą służyć kolejne kampanie wyborcze, które zaczną się w przyszłym roku od wyborów do parlamentu Europejskiego”

– poinformował dziennikarzy po posiedzeniu zarządu szef SLD Leszek Miller.
SI, gaop
  1. Irena
    | ID: 0cf246cf | #1

    Jeżeli się połączą, to próg wyborczy 5% przekroczą a nawet osiągną ok.15% poparcia. Pan Palikot dołączy zapewne do byłego prezydenta.A właściwie to wszyscy trzej mogliby już odpocząć i fajki pokoju palić.

  2. Jarek Toporowski
    | ID: 91ba1cc3 | #2

    Dobrze niech się lewaki wykończą wzajemnie – chyba że robią to na POkaz ?

Komentarze są zamknięte