Stop Korupcji będzie wnioskowało o wgląd w akta sprawy Michała Tuska

Niezależna Gazeta Obywatelska2

logo_Stop KorupcjiProkuratura w Łodzi umorzy prawdopodobnie śledztwo w sprawie Michała Tuska, jak podało dziś radio RMF FM. Finał sprawy nie bardzo nas dziwi. Jednakże Stowarzyszenie STOP KORUPCJI wystąpi z pismem o wgląd w akta sprawy, bo nawet nie ma pewności, czy Michał Tusk był przesłuchiwany w tej sprawie. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Karnego (art 306 KPK) jako stronie przysługuje stowarzyszeniu zażalenie na postanowienie o jego umorzeniu oraz prawo przejrzenia akt. Będziemy chcieli skorzystać z przysługującego nam prawa.

Przypomnijmy, po publikacjach prasowych w sierpniu 2012 r. Stowarzyszenie STOP KORUPCJI złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Michała Tuska, syna premiera Donalda Tuska. Praca dla portów i prywatnego przewoźnika OLT Express mogła doprowadzić do wycieku „danych wrażliwych” z publicznej spółki. Sprawa z Gdańska wraz z głównym śledztwem w głośnej sprawie Amber Gold trafiła do Łodzi. Podczas śledztwa prokuratura miała m.in. badać również działalność portu lotniczego w związku ze świadczeniem usług spółce OLT Express. Z informacji pozyskanych przez radio RMF FM wynika, że wątek sprawy dotyczący Michała Tuska zostanie umorzony w przyszłym tygodniu.

Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia STOP KORUPCJI

  1. Irena
    | ID: 01e8337f | #1

    A skąd to wie radio RMF. ze zostanie umorzone postępowanie? Czekać, aż postanowienie zostanie wydane.Ja nie wierze,ze nie doszło do ujawnienia tajemnic spółki synowi premiera .Toż to na chłopski rozum biorąc, jako były dziennikarz GW wiedział o co pytać,wiedział gdzie szukać wiedział co zapamiętać,sfilmowac,nagrać.Do wszystkich dokumentów miał dostęp.A któż by synowi premiera odmówił??? Tym bardziej ,że nie kto inny, tylko były poseł wesoły p.Romus jest jego adwokatem.Jak to możliwe,że były poseł znający wiele tajnych spraw państwowych,dzisiaj może być adwokatem i to w sprawie nie budzącej wątpliwości co do misji jaką ma spełniać.??

  2. 15 kwietnia 2013, 12:36 | #1
Komentarze są zamknięte