NGO Bytom: Wystawa Stop Aborcji

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Stop aborcji BytomI to gdzie. Przy monumentalnym Kościele Świętej Trójcy na przeciw centrum handlowego „Agora” na rogu ulicy Piekarskiej i Kwietniewskiego. Dzięki łaskawości proboszcza ks. doktora Dariusza Grzeszczaka – fundacja PRO może pokazywać bytomianom na czym naprawdę polega aborcja, która jest zbrodnią w majestacie prawa.

Jest to szczególnie ważne, bo w tym roku Bytom dołączy do miast marszowych. Dziewiątego czerwca 2013 odbędzie się w Bytomiu I Marsz dla Życia i Rodziny, który jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

Dziś rodzina musi na nowo domagać się praw i przywilejów, gdyż jej rola jest przemilczana, umniejszana, a nierzadko dyskryminowana w przestrzeni publicznej. Dlatego należy przypomnieć to, co najcenniejsze i zasługujące na troskę.
Rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim to źródło życia i miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielka przygoda i droga osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość. Stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa.

Koordynatorom marszu jest Pan Mariusz Janas; e-mail: [email protected] Prosimy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację marszu o kontakt z nim.

Mamy nadzieję, że do czasu marszu wystawa jeszcze zdąży powędrować po Bytomiu. Wystawa Wybierz życie,  w godzinach rannych została ona przewieziona z parafii Św. Jerzego w Łabędach. Było to możliwe dzięki pomocy bezdomnych ze schroniska w Bojkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Bardzo im za pracę na mrozie dziękujemy.

Oprac. TK, za: Fronda.Gliwice.pl

  1. Irena
    | ID: 0410ead9 | #1

    Aborcja to zbrodnia.Wystawy powinny być organizowane,a zło tępione.Zaangażowanie bezdomnych w organizacje wystawy jest dla nich zapewne przeżyciem wstrząsającym.Ale jest to naprawdę wstrząsające zło,przeciwne naszej religii. Wykorzystać trzeba kazde miejsce,gdzie duża publika,przestrzeń szeroka i oświetlona.Dzieki organizatorom.

Komentarze są zamknięte