”Afera taśmowa” w Opolu? Wicewojewoda idzie do prokuratury

Redaktor Obywatelski1

Wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski z PSL, domaga się, by prokuratura zbadała, kto i czy podsłuchiwał jego rozmowy. W piątek złożył w tej sprawie zawiadomienie w prokuraturze. Zdaniem Jastrzembskiego wójt Skarbimierza Andrzej Pulit, też z PSL, próbował takie nielegalne nagrania rozpowszechnić w mediach.

„Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy bezprawnego uzyskania dostępu do informacji przez osobę do tego nieuprawnioną, a następnie usiłowania rozpowszechnienia nagrania za pośrednictwem mediów publicznych”

– powiedziała  rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka.

„Będziemy prowadzić w tej sprawie dochodzenie, które ma wykazać, czy zaistniało przestępstwo i ewentualnie kto jest jego sprawcą”

– dodała.

Jastrzembski powiedział, że zdecydował się na skierowanie zawiadomienia do prokuratury, po tym jak dotarła do niego informacja, że ktoś próbuje rozpowszechniać płytę CD z nagranymi potajemnie rozmowami, w których miał uczestniczyć.

Według informacji PAP jest jeszcze jedna osoba, która mogła zostać nagrana- wiceminister spraw wewnętrznych. Przypomnijmy, iż taką funkcję sprawuje lider PSL na Opolszczyźnie, były poseł Stanisław Rakoczy.

Więcej na portalu wPolityce.pl

wP, lz

  1. | ID: 669b5849 | #1

    To jest fakt, że cywilizacja jest piękna. Coraz częściej słyszymy o „Aferach taśmowych”,Jakże one ubogacają nasze życie. Bez nich naprawdę nie można funkcjonować. Ludzie ze „Swiecznika” potrafią ludowi zająć cenny czas. Jak daleko zajedziemy? Zapewne się wkrótce dowiemy.Aaa, o czym były te rozmowy??????

Komentarze są zamknięte