Wanda Nowicka zostaje na stanowisku wicemarszałka Sejmu

Redaktor Obywatelski1

Sejm w piątkowym głosowaniu nie odwołał Wandy Nowickiej (RP) ze stanowiska wicemarszałka. Posłanka w wystąpieniu tuż po głosowaniu zadeklarowała, że nie złoży rezygnacji. „Nie widzę żadnych merytorycznych powodów do tego, by rezygnować” – oświadczyła.

Za odwołaniem Nowickiej było 45 posłów; przeciw – 245, a 13 wstrzymało się od głosu.

Janusz Palikot zapowiedział w piątek, że będzie rekomendował usunięcie Nowickiej z klubu w związku z tym, że nie zrezygnowała z funkcji wicemarszałka po tym, jak Sejm nie odwołał jej z tej funkcji. W Sejmie zebrał się klub Ruchu Palikota w tej sprawie.

Posłowie PSL Stanisław Żelichowski i Marek Sawicki ocenili, że nieskuteczna próba odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka przez Janusza Palikota, zaszkodziła jego partii i autorytetowi Sejmu. Palikot upolował sam siebie – komentowali.

Janusz Palikot przelicytował; stracił Wandę Nowicką, a nie zyskał nic

– powiedział szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.

Zaznaczył jednocześnie, że nie jest dobrze, gdy w prezydium Sejmu zasiada marszałek, który nie reprezentuje klubu parlamentarnego. „To wpłynie na prace parlamentu, porządek obrad.

Wszystkie kluby powinny mieć prawo do wicemarszałka, także Solidarna Polska. Powinno być to uregulowane

– dodał poseł SP.

info, gp

  1. | ID: 5805624b | #1

    Cóz,posłowie zabawiają się w kotka i myszkę A nie szkoda to cennego czasu.? .Na 460 posłów głosowało tylko 303 posłow A gdzie byli postali czyli 157 posłow.?? Zapewne w restauracji sejmowej. ! Problemy którymi ostatnimi czasy zajmuje sie Sejm, wystarczy tylko jeden marszałek sejmu.Sekretarek jest „od metra „,to przypilnują zamrożonych spraw w szufladzie. Płacimy posłom diety za czas zmarnowany!?
    Co na to mają powiedzieć bezrobotni, rodziny wielodzietne,emeryci.?? Używać nie parlamentarnych słów?. Władza się wyżywi.To prawda.

Komentarze są zamknięte