Śląsk: 34 szkoły do likwidacji!

Redaktor Obywatelski10

34 szkoły i dwa przedszkola zaplanowano do likwidacji na Śląsku. Tak poinformowało w czwartek Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Protest w obronie jednej ze szkół rozpoczęli m.in. rodzice z Wodzisławia Śląskiego, którzy zamierzają zablokować projekt uchwały.

Obrońcy Szkoły Podstawowej nr 28 napisali na facebooku, że zrobią „wszystko, aby zablokować projekt uchwały Rady Miejskiej”. Ich protest poparło na stronie „Ratujmy SP 28 w Wodzisławiu Śląskim” ponad 340 osób.

W ich opinii Szkoła Podstawowa nr 28 jest jedną z najnowocześniejszych placówek w mieście, to nowoczesny i dobrze wyposażony budynek, dostosowany do przyjęcia dzieci sześcioletnich.

Szkoła podstawowa wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 3, w którym znajduje się również Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Jak wynika z projektu uchwały planowana jest likwidacja szkoły poprzez jej wygaszanie, które będzie trwało od września tego roku do sierpnia 2018 roku.

Jednak MEN uważa, że szkoły mają się dobrze, a sześciolatki będą się w nich czuć wspaniale…

info, gp

 1. kajtek
  | ID: fe1b0aad | #1

  No to w końcu Mn niech wyciągnie wnioski,jeżeli Polska tak mało im daje..

 2. | ID: 262acbf0 | #2

  Ja proponuje wszystkie szkoły zlikwidować ,a dzieci uczyć w domu.Jako nauczycieli „zatrudnić”również komputer Z taką formą nauki spotkałam się jeżdząc po świecie.. Nikt nie narzekał na poziom wykształcenia.Jeżeli rodzice widzą,że dziecko nie pojmuje wiedzy,siegali by do nauczyciela. Mając na uwadze wszelkie koszty związane z wyprawą do szkoły, ksiązki,tornistry buty i inne i braku pracy i zarobku ta forma zaistnieje. W chwili obecnej mamy jeszcze kadrę pedagogiczną,która by była zmuszona do właściwego uczenia, tudzież do szanowania ucznia i rodziców. Aaaa ,Proszę policzyć ile by forsy panu Rostowskiemu przybyło do tego wirtualnego budżetu państwa? Zapewne krytyka mnie dosięgnie,jednakże widzę,że dojdzie w ciągu kilku lat do likwidacji szkół a wówczas już nie będzie „Starych” nauczycieli a młodych nikt nie wykształci przy tej władzy,
  Nauczycieli konkretnego zawodu np,slusarz,kucharz itp.skupic wokół kilku miast,gmin i ułożyć współpracę Położyć nacisk na naukę matematyki, rysunku, sztuki,muzyki.Rozpoznac też rynek pracy wokół siebie i dostosować do lokalnych potrzeb.Może moje pomysły są trochę wywrotowe,jednakże opieram się na moim doswiadczeniu życiowym i istniejących zakusach władzy,którą trzeba przechytrzyć zanim obniżymy poziom nauczania.

 3. kajtek
  | ID: fe1b0aad | #3

  Już tak był ..Koźniewski. szalał z Gomułką a wcześniej Niemcy, nazywani teraz NAZI. Ale zawsze był nauczyciel, nawet na tajnych Kompletach za okupacji niemieckiej, nazywanej teraz przez wrogów Polski…nazi.

 4. | ID: 262acbf0 | #4

  @ kajtek ! ja chcę wykorzystać wiedzę nauczycieli.Zobaczysz,że ja się nie mylę.Ten rząd zliwiduje szkoły,sprzeda budynki za bezcen.bo to rząd niszczycieli.Ja celowo roztrząsam kwestie szkolnictwa aby się nad tym pochylić ,zanim bez szkół zostaniemy.Oni idą jak walec.

 5. Analityk
  | ID: 4967b70f | #5

  MN ratuje te szkoły przed zamknięciem …

 6. | ID: c648426c | #6

  @P.Analityk ! Moze i masz troche racji ale nie do konca.MN dysponuje duzymi dotacjami,z polskiego budżetu. I stąd polskie szkoły nie mają wsparcia. Tak powolutku znikają badż
  co bądż z polskiego ” krajobrazu”.

 7. Jacek
  | ID: 5b7d2b2b | #7

  Coś się administratorom EUROKOŁCHOZU pozajączkowało.

  Z jednej strony chcą coraz mlodszych ( w Polsce 6 latków, we francji 3 latków) zabrać spod wpływu rodziców i do swojej wiary przyuczać, pod kontrolą PAŃSTWA wychowywać na EUROPEJCZYKÓW.

  Z drugiej zaś chcieliby wszystko rozpędzić i budynki sprzedać.

  Uważam, że skoro już mamy tak, jak gdyby Adolf Hitler wojnę wygrał.( takie skutki prawne daje ratyfikacja traktatu lizbońskiego) to powinniśmy rozmaite przepisy z tamtego okresu w życie wprowadzać.

  A tam było: „Polak ma umieć liczyć do 100 i się podpisać”

  No jakie szkoły są do tego potrzebne? 2 klasy czy 4?

  No i jeszcze za takie umiejętności powinien być dyplom magistra, tak aby ci, którzy faktycznie coś więcej umieją w tłumie magistrów zginęli.
  Wtedy dopiero wszyscy ludzie będą równi i będą braćmi.

  A co do MN
  Wiadomo, że unia polega na tym, że są Niemcy, których jej pomysły i przepisy nie dotyczą i reszta, która do wszystkiego stosować się MUSI!!!. ( Przed ratyfikacją lizbony takie prawo w Niemczech ustalono)

  Może rzeczywiście MN wywalczy sobie takie prawo, że na Opolszczyźnie będą mogły istnieć jedyne poza RZESZĄ szkoły o większej ilości klas. Starajcie się.

 8. | ID: c648426c | #8

  @Jacek ! Demokracja ma to do siebieżze można dyskutować. Ale z kim?. Masz racje, za 4 lata nauki można nauczyc sie liczyć do stu i podpisać chociaż by krzyzykami. Co się tyczy 6 latków to w chwili obecnej juz rozumiemy intencje rządzących.Oderwać od rodziny,od wiary i wychowywać w duchu
  zachodniej Europy,gdzie wszelkie dobre dla dziecka wartosci – nie istnieją. Będzie nam przybywało Tarzanów.

 9. Jacek
  | ID: 5b7d2b2b | #9

  Trochę o Niemcach w sąsiednim regionie
  http://www.youtube.com/watch?v=K-UkYtjmiJs

 10. | ID: c648426c | #10

  @Jacek .Dzieki za link. Jego treść rozpoczyna się następująco:
  Liga Obrony Suwerenności. Odczytanie Listu Protestacyjnego..W dniu 6 luty 2013r. w Katowicach przed siedzibą….. Urzędu Marszałkowskiego odbył się -Wiec -… w sprawie… kierowania … przez …członków…. RAŚ……. -Komisją Edukacji Nauki i Kultury Sejmiku Śląskiego. W tle transparent pt. „Śląsk Zawsze Polski”, Do czego to doszło.Nie ma Polaków,aby ważne funkcje w administracji sprawowali.???? Dzisiaj zaczynam rozumieć…czego dotąd nie wiedziałam z detalami.

Komentarze są zamknięte