W obronie profesor Pawłowicz

Niezależna Gazeta Obywatelska22

Już w mediach dudni od głosów, które atakują Panią prof.Pawłowicz, warto zajrzeć na tę sprawę w inny sposób.

Już w TVP krzyczą, że wielce urażony Ruch Palikota, jest oburzony takimi zachowaniami i słowami pod adresem swoich chorych posłów, nazywając je „faszystowskimi” – co za kretyn to łączy, to nie mam pojęcia: przecież faszyści w Polsce pederastię i zboczenia legalizowali, zakazywali jej jedynie w III Rzeszy.. – a już w TVN Pani Pawłowicz została pokazana jako zacofana szowinistka, którą nie jest.

Pani Pawłowicz nie powiedziała nic złego. Powiedziała samą prawdę! I zgadzam się z nią w 100%!

Facet, który przeszedł operację i łyka hormony, wciąż jest facetem. Nie jest kobietą! Mało tego! Na liście chorób, trans do dziś jest uznane jako choroba psychiczna i problemy z identyfikacją płciową.

Może ktoś jeszcze powie, że nieprawdą jest mowa, iż Grodzki ma „twarz boksera”..? Ten człowiek przecież M A twarz mężczyzny i to totalnie nie przystojnego! Doszło i do tego, że mamy udawać, iż ma piękną, pociągłą i smukłą sylwetkę młodej, wysportowanej kobiety, a twarzyczkę gładką jak sama Afrodyta?

Głupota i hipokryzja palikociarni polega na tym, że oni sami używają określeń, jak „bohomazy, ciemnogród, wsteczniacy, faszyści, naziści, idioci, k**wy, debile” i wiele, wiele innych! Czy to nie ta partia wsparła Nergala, który obraża katolików i drze mordę, wychwalając morderców św.Wojciecha? Czy to nie mieści się w lewackim pojmowaniu „mowy nienawiści”..?

Prawda jest inna. Pani Pawłowicz w sposób prosty i bezpośredni mówi prawdę – a to jest niewygodne. Grozi jej się za to komisją etyki poselskiej (gdzie ona była, gdy palikociarz wydarł się do posła na wokandzie: „Won k**wo!” ?). Mało tego – media szumią, jakoby Naukowcy przepraszali Grodzkiego… ciekawe! A ilu Naukowców jest PRZECIWKO tej chorej osobie? Mało tego! Sama Pani Krystyna Pawłowicz ma stopień naukowy Profesora! (o czym nikt nie raczył wspomnieć!)

Ale spokojna lewacka główka – media poszumią o naukowym poparciu chorego seksualnie faceta, poszumią o głupiej i szowinistyczno-faszystowskiej Pawłowicz, a lemingi w to uwierzą.

Naród Myśli, że jest Mądry,

Gdy choremu daje rządy!

Prawda jednak jest ciut inna:

Polska wstyd dziś czuć powinna!

Autor: Maciej Kałek

 1. Skorpion
  | ID: d9ea7820 | #1

  Panie Macku, czy jest mozliwosc podania nazwisk tych „naukowcow – profesorow ” ??
  Pani Prof. Pawlowicz ma zupelna racje. Mowi prawde.
  Pozdrawiam zza morza. (Farmer)

 2. z Niemodlina
  | ID: 636acf2a | #2

  Neobolszewickie media takie jak TVN ( stworzone za pieniądze służb specjalnych PRL’u ) nie od dziś propagują wspak-kulturę i zdziczenie, mają niestety destrukcyjny wpływ na umysł młodego człowieka.
  Mało tego, że ten gościu jest chory, jak chore jest społeczeństwo które wybiera takich ludzi na najwyższe stanowiska w Państwie :( Warto dodać,ze Krzysztof Bęgowski spłodził dwóch synów :) oraz był aktywnym działaczem komunistycznym w latach PRL, jeździł na Kubę czy ZSRR, w POstkomunistycznych mendiach ( TVN,GW,POLSAT ) przedstawiany jest jako miła osoba,walcząca o swoje prawa etc. w rzeczywistości to skrajnie lewicowy fanatyk i człowiek wyjątkowo…..obleśny dla każdego racjonalnie myślącego człowieka nieotumanionego pseudo-tolerancją i zdziczałą wypaczoną propagandą.

 3. | ID: 8cc0b55b | #3

  Na nieszczęście nasze już tak jest, że większość stanowią ludzie głupsi, a takim o wiele łatwiej wmówić bzdurne niby-argumenty czy też inne rewelacje, bo bez mrugnięcia w nie uwierzą biorąc za pewnik to co usłyszeli bądź zobaczyli lub przeczytali, następnie będą się z danym poglądem utożsamiać biorąc go za swój własny. Więc – tu brzydkie słowo acz właściwe – pospólstwu nie przemówi się do rozsądku, że to co stwierdza większość nie musi być akurat prawdą.

  I dwa cytaty idealnie opisujące zaistniałą sytuację:

  —(…) To będzie już młodzież nowej generacji. Dzieci nie będą się buntować przeciwko autorytetowi rodziców lecz przeciwko rodzicom bez autorytetu, pojmujesz różnicę?
  —Kiedy to ma być, za tysiąc lat?
  —Za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat, „Herr Doktor”. Wtedy, kiedy władzę nad ludzkością przejmą „znormalizowani intelektualiści „.
  —Jacy?
  „Znormalizowani”, Józefie. Przyjaciel Stalina, bolszewik Nikołaj Iwanowicz Bucharin, zapewniał w 1920 roku: „ Owszem, będziemy produkować intelektualistów znormalizowanych. Będziemy ich wytwarzać jak na taśmie produkcyjnej”. Dziś już pełno jest mędrków „znormalizowanych” we Włoszech, we Francji, w Skandynawii i w całym świecie Zachodu. To właśnie będzie klasa, która przepięknie ogłupi całą ludzkość. Ku radości miłośników burleski, czyli mojej również.
  Satynowy Magik, W. Łysiak, Wydawnictwo Nobilis, str. 205/206

  „Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.
  Dyrektywa Józefa Wissarionowicza Stalina

 4. gandalf
  | ID: a1fe1d1f | #4

  bardzo dobrze napisane, brawo, tak trzymać, pozdrawiam Panie Macieju

 5. | ID: b68f8eb8 | #5

  Trudna materia.Problemy zdrowotne,czy tez to jest choroba?Nie znam się na takich odmiennikach ludzkich.Są to nieliczne jednostki,im trzeba pomóc,ale te osoby nie powinny byc politykami.W działalnosci społecznej trzeba skupic sie na sprawach istotnych dla kraju, dla rodaków a nie na swoich problemach z narzadami rodnymi.

 6. Polak
  | ID: c93eef70 | #6

  Nie można pozwolić aby 2 pedałów adoptowało dzieci ! Dziecko ma mieć mamę i tatę.

  Najgorsze jest to że w tematy światopoglądowe to dobra bajka dla PZPO które ucieka od problemów – życiowych oddolnych , namacalnych. My żyjemy – życie jest namacalne !

  Najniższa krajowa dalej zeszmacona 1180 NETTO.

  ZDELEGALIZOWAĆ LEWIATAN

  Panuje WyzyskoKapitalizm http://ngopole.pl/2013/01/28/opolszczyzna-krolowa-branzy-spozywczej/

  Pracownik dzisiaj traktowany jest jak śmieć

 7. | ID: b68f8eb8 | #7

  @P.Skorpion ! Podzielam Twoje zdanie. Ta Profesor to światła i wyjątkowo sympatyczna osoba.pozdrawiam Tych co wyjechali Zza Wode.Trzymajcie sie dzielnie.

 8. Eleonora
  | ID: 744b5fda | #8

  „Nie wzywamy prof. Pawłowicz do opamiętania. Nie wierzymy w cuda. Wzywamy władze uczelni zatrudniającej prof. Pawłowicz, by upomniały swoją podwładną, wskazując choćby na zalecany przez Katechizm Kościoła katolickiego szacunek dla każdego człowieka, w tym osoby homoseksualnej czy transpłciowej” – napisali uczeni. A na koniec oznajmili, że „homofobia i transfobia to współczesna wersja przedwojennego polskiego antysemityzmu. Dziś żaden szanujący się uniwersytet nie dopuściłby, by jego profesor wypowiadał jawnie antysemickie, oszczercze tyrady. Mamy nadzieję, że już niedługo tak będzie z homofobią i transfobią”.

  List podpisały takie tuzy polskiej nauki jak prof. Magdalena Środa, prof. Stanisław Obirek, prof. Małgorzata Fuszara, prof. Monika Płatek, prof. Marcin Król, czy dr Remigiusz Ryziński, a także kilkunastu magistrów i doktorów, którzy wyraźnie na walce z homofobią pragną zrobić karierę naukową.

  Ciekawe, że skandaliczny list podpisał ekskapłan, apostata Obirek…

  W 1994 otrzymał tytuł doktora teologii na PAT. Od 1997 jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie historii nowożytnej. 19 września 2011 roku otrzymał nominację profesorską
  Stanisław Obirek jest zaangażowany w dialog z innymi religiami (m.in. z judaizmem) i z niewierzącymi, m.in. jako twórca Centrum Kultury i Dialogu przy Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum”. Jest rzecznikiem dialogu między religiami Wschodu i Zachodu (jako źródło inspiracji wymienia zwłaszcza Anthony’ego de Mello).

  Tak kończą się wszelkie zbliżanie do religii niechrześcijańskich :)
  I rozczytywanie się w podobnych sobie heretykach ( mam na mysli de Mello)
  Usiłowałam przeczytać książkę wspomnianego jegomościa, do dziś książka de Mello zalega mi szafę, ale się nie da….
  Bzdety, bzdety i jeszcze raz bzdety, (zblizone bardziej do hinduizmu) :(

 9. xxx
  | ID: e811b9f9 | #9

  Popieram Panią prof. Pawłowicz. PAN Anna Grocka powinien porozmawiać z terapeutą o swoim dzieciństwie, bo pewnie tam leży przyczyna zaburzeń.

 10. kominiarz
  | ID: c1536afd | #10

  Cóż tu więcej dodać…? Chyba tylko : Wolna Polska bez…. ! no dobra….bo mi znowu posta usuną :P Ale w pełni popieram wszystkie powyższe wpisy.
  A swoją drogą,to ten Grodzki musiał się nieźle najarać,że mu się tak we łbie poprzestawiało i to właśnie nadaje się na forum naukowe celem zbadania wpływu doprawianej marichuany na mózg.

 11. Polak
  | ID: c93eef70 | #11

  Najgorsze jest to że palikociarnia głosowała za podniesieniem wieku emerytlanego (oproćz Grodzkiej Biedronia i 2 jeszcze, Kępiński się wstrzymał od głosowania) nijak ma się do pracowników a ludzie z lokalnej palikociarni pracowników chcą do siebie przyciągnąć – KOP -Komitet Obrony Pracowników. Palikociarnia liże odbyty Lewiatańczykom i popiera Złodziejski Kapitalizm

 12. Polak
  | ID: c93eef70 | #12

  SZCZĘŚĆ BOŻE

  Ludzie buntować się – państwa zachodnie już nie przyjmują ochoczo do pracy.

  Im więcej manifestacji względem „namacalnego życia” tym lepiej.

  POwodów jest wiele :
  -wiek emerytlany
  -umowy śmieciowe
  -zeszmacona najniższa krajowa którą niestety ale będą musieli zarabiać studenci zaraz po odebraniu dyplmów. Sorry ale trzydziestokilkulatkowie pozajmowali już co lepsze stanowiska. Mieli farta bo się urodzili kilka lat wcześniej. Niestety roczniki wyżu demograficznego i obecni 19 – 26 latkowie jak nie mają pleców – to mają prz….ane (Pozostaje wypad do Wrocka lub Holandia )
  -krótkie urlopy macierzyńskie
  -chore prawo pracy -jesteś na chorobowym – złodziej prywaciarz zabiera ci premie.
  – chore podatki – zarabiający najniższą krajową powinni płacić 18% podatku ,a mundurówka ,syta budżetówka, urzędnicy (wszyscy którzy mają 13 wypłate) powinni płacić 25% podatku.
  -wyzysk – Fabryki które więcej produkują i więcej sprzedają czyli więcej zarabiją , a co za tym idzie pracownicy więcej pracują -szybciej i więcej czynności – całe g..no z tego mają.
  -LIKWIDACJA ULG PODATKOWYCH DLA ZAGRANICZNEGO KAPITAŁU
  -OPODATKOWANIE BANKÓW I SUPERMARKETÓW
  -ODEBRAĆ 50% DODATKU MUNDUROWEGO PRACOWNIKOM SŁUŻB MUNDUROWYCH (DZISIAJ TZW 14 WYPŁATA CZYLI DODATEK MUNDUROWY TO TYLE ILE WYPŁATA MUNDUROWEGO CZYLI 2500 NETTO ,A NAWET I WIĘCEJ W ZALEŻNOŚCI OD PRZEPRACOWANYCH LAT). PRACOWNIK MUNDUROWY NIE KUPUJE CO ROKU MUNDURU, A CO ROK JEŹDZI NA WCZASY – GRECJA ,SAINT TROPEZ…
  -WPROWADZENIE DODATKU ZA LATA PRACY DLA PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH U ZŁODZIEJI PRYWACIARZY- WYSŁUGA LAT
  -WPROWADZENIE MINIMUM 50% 13 WYPŁATY DLA PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH U PRYWACIARZY
  -ZDELEGALIZOWANIE LEWIATANU – Z BYDŁEM NIE MA O CZYM ROZMAWIAĆ – ROZMOWA Z NIMI TO JAK RZUCANIE GROCHEM O ŚCIANĘ. CZY MAJĄ RACJĘ CZY NIE MAJĄ TO ICH ZAWSZE MUSI BYĆ NA WIERZCHU.
  -ZMNIEJSZENIE LICZBY URZĘDNIKÓW – CZYLI WYTWORZONEGO DOCEOLWEGO ELEKTORATU PZPO. JEDNA OSOBA ZATRUDNIONA NA URZĘDNIKA CIĄGNIE ZA SOBĄ 4 NASTĘPNE OSOBY DO URNY WYBORECZEJ. CIEMNA MASA IDZIE I SKREŚLA JEDNEGO POstkomunistę.
  -Likwidacja Senatu
  -Odebranie przywilejów finansowych marszałkom sejmu.
  – Zagonienie do pracy skazanych przebywających w zakładach karnych -roboty drogowe
  -Lustracja dla UBeków oraz starych ścierw komunistycznych – zwolnienia z urzędów i spółek skarbu państwa,mundurówki
  – BILET W JEDNĄ STRONĘ NA KSIĘŻYC DLA JKM I JEGO GÓWNIARZY Z PROGRAMU „MŁODZIEŻ KONTRA” -tam bęą mogli tłuc do woli swoje chore kapitalistyczno – wyzyskowe hipotezy bzdety dyrdymały

  JEDNYM SŁOWEM MŁODZI MUSZĄ SIĘ BUNTOWAĆ – LITWA PRZEGONIŁA NAS JUŻ POZIOMEM ŻYCIA.

  MŁODZI MUSZĄ SIĘ BUNTOWAĆ BO INACZEJ W KRAJU POWSTANIE ARMIA MGR-ÓW ZARABIAJĄCYCH NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ (TAK JAK PRĘDZEJ NAPISAŁEM , TRZYDZIESTOPARULATKOWIE MIELI WIĘCEJ SZCZĘŚCIA)

  MŁODZI MUSZĄ SIĘ BUNTOWAĆ – ZA 2 NAJNIŻSZE KRAJOWE (1180 +1180 = 2360) -CHŁOPAK I DZIEWCZYNA – NIE SĄ W STANIE WYNAJĄC MIESZKANIA, OPŁACIĆ BYLE JAKIEGO SAMOCHODU I ZROBIĆ DZIECKO) WYSTARCZY NA UTRZYMANIE SIĘ, OPŁACENIE MIESZKANIA. DLATEGO W POLSCE MAŁO DZIECI PRZYBYWA. MŁODYCH NIE JEST STAĆ NA DZIECKO. POLAK NIE ZASŁUŻYŁ NA ŻYCIE W BIEDZIE. PIENIĄDZE NIBY SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ ,ALE JAKI CH NIE MA TO CZŁOWIEK SMUTNY.

 13. Polak
  | ID: c93eef70 | #13

  Młodzi muszą przegonić swoich burmistrzów w październiku 2014 za brak nowych miejsc pracy -nowych fabryk,za brak zbrojenia terenów pod inwestycje.

 14. | ID: b68f8eb8 | #14

  @P.NGO ! Zapytuję,czy na Tym zdjęciu nie powinna być podobizna Pani Profesor Pawłowicz.J Czy to nie jest pomyłka.? A, może się mylę.

 15. Czytacz
  | ID: 5164ddcf | #15

  Mam gdzieś związki partnerskie i homoseksualistów, nie jestem za legalizacją ich związków choć mam tyle oleju w głowie, żeby wiedzieć, że to nie zboczenie, tylko rzecz od nich silniejsza, traktowana jako preferencja seksualna.

  Ale co do prof. Pawłowicz to sposób prowadzenia przez nią rozmowy, debaty urąga wszelkim standardom. Raz ją widziałem w TV i nie dopuszcza nikogo do słowa, ona po prostu nie przyjmuje czyjegoś zdania do wiadomości, tylko reaguje agresją.

 16. | ID: b68f8eb8 | #16

  @P.Czytacz ! Czy u nas mozna normalnie dyskutować?Czy która kolwiek debata,niezależnie od składu partyjnego przebiega zgodnie ze standartami? Ja, nie widziałam i nie słyszałam.

 17. Czytacz
  | ID: 5164ddcf | #17

  Irena :
  @P.Czytacz ! Czy u nas mozna normalnie dyskutować?Czy która kolwiek debata,niezależnie od składu partyjnego przebiega zgodnie ze standartami? Ja, nie widziałam i nie słyszałam.

  No właśnie… Jak to było, gdzie dwóch Polaków tam trzy partie.

 18. Nocturno19
  | ID: cee2ded3 | #18

  Przepraszam bardzo, ale w Polsce dyskusja (odnoszę się do wlasnego artykułu, a nie tylko do oczywistych błędów innych partii) z lewicą leży.
  Nowicka w rozmowie w Polsacie, gdy poseł z PiSu przyywołał merytoryczne argumenty, wychodzi oburzona.
  (na YT zaczyna się od minuty 11:12, ale polecam cały ten filmik!
  http://www.youtube.com/watch?v=jb8bOOjC_0E)

  Biedroń w rozmowie w telewizji Puls, gdy padają merytoryczne argumenty, wstaje zbulwersowany i wychodzi…
  (dowód: http://www.youtube.com/watch?v=IdUsCD9W-KA)

  Palikociarnia to tchórze, krzyczące o roli dyskusji, zarazem mający awersję do merytorycznej dyskusji. Wystarczy dowalić merytorycznym argumentem, a wychodzą zbulwersowani. Jeszcze się nie spotkałem, by tylu posłów jednej partii prawicowej/sanacyjnej/opozycji nagle wyszło, gdy przegrywają dyskusję! To jasno pokazuje głupotę i populizm haseł głoszonych przez Palikociarnię.

 19. | ID: b68f8eb8 | #19

  @P.Nocturno19 ! Dzieki za linki.Obejrze, jak tylko czas pozwoli.Dobrze jest dyskutować na argumenty.

 20. Eleonora
  | ID: 4f3943f6 | #20

  No cóz, przyznać nalezy, że pochód homoseksualstów jest ( niestety) wypadkową zaniechań naszych duszpasterzy.
  Zaniedbania ustawicznego wychowywania narodu…
  Proszę przeczytać urywek bloga, jaki do niedawna mozna było przeczytać na stronach Tezeusza pl.
  Portalu prowadzonego przez czcigodnych jezuitów….

  „Te wybory do parlamentu były dla mnie wyjątkowe. Z wielu względów. Po pierwsze kandydowały w nich osoby, które znam bezpośrednio. Cała kampania mimo, że w dalekiej Polsce działa się u mnie w domu codziennie. Sam rozmawiałem z wieloma osobami za pomocą Internetu. Pierwszy raz wpłaciłem skromną sumę pieniędzy na konto wyborcze mojej koleżanki. Miałem z nią bezpośredni kontakt i kibicowałem sercem całym. Wszystko było podniosłe, pełne wzruszeń, uścisków w brzuchu, rozmyślań całonocnych, nadziei, wiary, miłości. Pierwszy raz głosowałem korespondencyjnie i ostatnie dni kampanii śledziłem z już oddanym głosem. Miałem poczucie nowoczesności własnego Państwa, które kurierem przesyła mi kartę do glosowanie do domu.
  W niedziele o godzinie 15 czasu Montrealskiego, w samym środku słonecznego, pięknego dnia dowiaduję się że Ruch Palikota ma 10% w Sejmie. Radość, wzruszenie. Następne godziny przynoszą nowe wieści. Moja kandydatka Wanda Nowicka jest w Sejmie. Pierwszy raz w mojej historii oddanych głosów – osoba na którą głosowałem rzeczywiście jest w Sejmie. Co więcej do Sejmu wchodzi moja koleżanka Anna Grodzka. Całe nasze FB-kowe towarzystwo składa Annie gratulacje, jej strona zapełnia się gratulacjami z całej Polski, piszą do niej jej wyborcy, ludzie którzy jej zaufali. Teraz pisze już o niej cały świat.

  Wzruszenie towarzyszy mi na każdym kroku. Czytam opinie, wypowiedzi. Myślę. Dużo myślę o kraju w którym mam własną reprezentację w Parlamencie. O tym jak będzie. O tym co właściwie się stało. Jak ważna rzecz się stała. Dzielę się radością ponownie na FB. Odpisują mi przyjaciele z Polski, znajomi z całego świata. Gratulują mi, Annie, nam wszystkim.(…)

  http://nowy.tezeusz.pl/blog/202588.html

  Nie wspomnę o ” przyjaznych linkach” na które zapraszają nas czcigodni ojcowie jezuici.
  Obok serwisu tynieckich benedyktynów, mozna znależć stronkę Wiara i Tęcza:

  http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=474

  „Większość z nas jest wyznania rzymsko-katolickiego, ale jesteśmy grupą szeroko otwartą ekumenicznie – dla ludzi różnych wyznań, a także poszukujących i niewierzących.
  Uważamy, że oparte na miłości związki jednopłciowe oraz związki osób transpłciowych są źródłem dobra i powinny być zaakceptowane w społeczeństwie i w każdym Kościele.”

  Ciekawe nauczanie Kościoła, nieprawdaż?
  :)

 21. Polak
  | ID: fff00dbb | #21

  Wy se dalej gadajcie o światopoglądzie , a inne kraje wezmą nas bez jednego strzału -zniszczą nas gospodarczo.

  Tematy światopoglądowe to dobry bajer na odwrócenie uwagi.

  „PATRZCIE Z CZEGO ŻYJECIE”

 22. Eleonora
  | ID: 4f3943f6 | #22

  Dokładnie TAK

  W Polsce strajkowali wczoraj kolejarze. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad…… ustawami o związkach partnerskich.
  W Polsce bezrobocie przekroczyło 13 procent. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad ustawami o związkach partnerskich.
  W Polsce 700 tysięcy dzieci chodzi głodnych, 700 tysięcy! W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.
  W Polsce na wizytę u lekarza czeka się kilka miesięcy, a na operację nawet kilka lat. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.
  Cała Polska huczy od kilku dni o gigantycznych nagrodach, które bezwstydnie poprzyznawali sobie marszałkowie i wicemarszałkowie. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.
  W Polsce produkcja przemysłowa spadła rok do roku o 10 procent. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.
  W Polsce zamiast na drogi pieniądze wydaje się na fotoradary, żeby oskubać kierowców. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.

  Większość polskich rodzin zastanawia się, jak związać koniec z końcem. W związku z tym posłowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich.

  W Polsce młodzi wykształceni ludzie marzą o tym, żeby wyjechać z tego kraju, który nie daje im żadnych perspektyw. W związku z tym połowie deliberowali wczoraj nad… ustawami o związkach partnerskich….

Komentarze są zamknięte