Nie wiem, czy jest coś bardziej polskiego niż krzyż

Niezależna Gazeta Obywatelska18

Niedawno grupy katolickie w Polsce wzięły kolejny głęboki wdech ulgi – po uprzednim wypuszczeniu powietrza i zamarciu, w oczekiwaniu na werdykt – a na ustach pojawił się uśmiech triumfu: Palikot znów wniósł, o zdjęcie Krzyża w Sejmie, i znowuż sromotnie przegrał. Bogu dzięki, ale nie możemy mówić jeszcze, że ten problem za nami.
Bez wątpienia, lewicówki w Polsce, które namiętnie atakują naszą Kulturę i Tradycję, uwzięły się i prowadzą atak na bastiony myśli narodowo-katolickiej: kościoły i wspólnoty Kościoła Katolickiego, oraz na wszelkie przejawy życia duchowego ludzi.

Niezależnie, czy jesteś – drogi czytelniku – za rozdziałem Państwa od Kościoła (co jest, moim zdaniem, nie możliwe, bo wtedy i tak JAKIEŚ wyznanie bierze górę: wyznanie komuny, islamu, relatywizmu, nazizmu czy socjaldemokracji też się liczy, bo to poglądy!), to jednak chodzi o TEN KONKRETNY krzyż. Krzyż ten staje się niesamowicie dręczący dla lewactwa, jakby ich oczy piekły od samego patrzenia na te dwie belki – pionową i poziomą – zawieszone nad wejściem. Najpierw, by dobrze to zobrazować, zasygnalizuję, komu on przeszkadza…

A więc tak: Posłom SLD, która to partia jest bezpośrednią następczynią PZPR (na co są dowody, w postaci tych samych gęb czerwonych zbrodniarzy, oraz samych ich wystąpień), czyli Partii komunistycznej, mordującej przeciwników, zniewalającą Polskę na rzecz Rosjan. Mało tego, partia ta była odpowiedzialna w prostej linii, za nasłanie kilku bandziorów (w tym Piotra Grzegorzewskiego – autora artykułów do szmatławca antyklerykalnego – przypadek?? – „Fakty i Mity”, a którego to szmatławca redaktorem jest poseł Ruchu Palikota – przypadek?), na księdza Jerzego Popiełuszkę – co jak wiemy, zakończyło się morderstwem tego wielkiego Polaka i Katolika. Ruch Palikota ma w swoich szeregach dawnych (i dzisiejszych) działaczy komunistycznych, oraz socjalistycznych, którzy na rzecz swoich idei zwalczali Kościół (to oni stworzyli, a m.in.Szymborska podpisała, Pakiet w Krakowie, oświadczenie na rzecz ZABICIA księży uwięzionych bezprawnie i bez dowodów, za „szpiegostwo dla USA”) wszelkimi sposobami, nawet zamykając Prymasa Tysiąclecia, Wyszyńskiego, oraz prześladując „papistów”.

Więc teraz, skoro mamy uzgodnione co za „towarzystwo” wyborowe walczy z krzyżem w sejmie, podkreślę CO TO za krzyż.
Krzyż wykonano z resztek drewna z remontu (i częściowej budowy) ołtarza w Częstochowie, na Jasnej Górze. Krzyż ten był położony w trumnie księdza Jerzego Popiełuszki, podczas mszy świętej za Ojczyznę na Żoliborzu.
Następnie, gdy komuna padła, krzyż został przekazany przez m a t k ę ks. Jerzego Popiełuszki nowo wybranym przedstawicielom Wolnej (jak wtedy myśleli ludzie) Polski. Krzyż stanowił nieopisany symbol ofiar, jakie przelały krew za wolność ojczyzny i zachowanie ducha Narodowego i Katolickiego – przypominał czasy, gdy ludzie gromadzili się wokoło krzyża, by choć na 30 minut mszy, usłyszeć kilka słów patriotycznych i dających nadzieję na wolność Polski.

Nie wiem, czy jest coś bardziej polskiego z czasów historii najnowszej, niż ten właśnie krzyż. Jest polski w każdym tego słowa znaczeniu: zbudowany z desek ołtarza Królowej Polski, której śpiewaliśmy Bogurodzicę pod Grunwaldem. Uświęcony na trumnie błogosławionej ofiary za wolność Ojczyzny podczas historycznej Mszy za Ojczyznę. Ofiarowany jako symbol dawnych cierpień dla przyszłych pokoleń przez matkę owego błogosławionego…

W związku z powyższymi dowodami:
Niech „Palikociarnia” nawet go palcem nie raczy ruszyć. Próbują co chwilę.  A to z pederastami po raz 20 składają wnioski, a to z krzyżem… za każdym razem przegrywają. I dobrze. Ale pieniądze, jakie są wykładane na zbiórkę dowodów i postępowania, są nasze. Publiczne.

Nie ma co się łudzić – za jakiś czas, gdy kolejne salwy śmiechu z idiotyzmu lewicy ucichną, znowu jakiś SLDowiec, czy Palikotowiec, a może nawet Michnikowiec złoży wniosek, o usunięcie krzyża: zbiorą podpisy, petycje podpiszą, ustawy wejdą…
Warto wtedy przypomnieć sobie te słowa, które kieruje do nas jeden z ojców narodu Polski, Roman Dmowski:

Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.” – Roman Dmowski „Kościół, Naród i Państwo” (1927).

Polityka narodu katolickiego musi być szczerze katolicka, to znaczy, że religia, jej rozwój i siła musi być uważana za cel, że nie można jej używać za środek do innych celów, nic wspólnego z nią nie mających” – Roman Dmowski „Kościół, Naród i Państwo” (1927).

Autor: Maciej Kałek

 1. Polak
  | ID: fa663443 | #1

  Ludzie od Komora – pseudo konserwatysty pseudo katolika – zabierali krzyż spod Pałacu Prezydenckiego.

  Kiedyś słyszałem z ambony jak Ksiądz mówił że PO jest prawicowe – HANIEBNE słowa wypowiadane z Ambony.

 2. | ID: 35f01c56 | #2

  @P.Polak! Kto jest prawicowy, to widać po czynach. Ambona winna służyć nauczaniu, tłumaczeniu słów Biblii, a że czasem służy w celach przewrotnych jak choćby mówienie ,że” PO jest prawicowe”, to wynika zapewne z obserwacji i kumoterstwa w danej parafii.Krzyż ma być szanowany, bo nie jest reliktem przeszłości,jak nam chca politycy wmówić Oczywiście ,nie wszyscy politycy..Krzyż jest symbolem Naszej Wiary i powinnismy o tym pamiętac.A powiedzenie „Bez Boga,ani do proga” nadal jest aktualne.

 3. Czytacz
  | ID: 367d0312 | #3

  W Polsce nie ma partii prawicowych. Jest PO – liberalni; PiS i SP- lewica wierząca (chociażby w świetle programu gospodarczego), SLD – lewica niewierząca, Ruch Palikota – lewactwo. Jest jeszcze mozaika partii o charakterze skrajnie nacjonalistycznym, wręcz narodowo – socjalistycznym, które – jak sama nazwa wskazuje – są lewicowe, choć na specyficzny sposób (jak Mussolini czy Hitler).

  Prawdziwa prawica to Konserwatyści w Wielkiej Brytanii, Partia Republikańska w USA, a nie nasze partyjki.

 4. Czytacz
  | ID: 367d0312 | #4

  A dla mnie najważniejszym symbolem Polaka jest godło i flaga narodowa. Tatarzy też walczyli o Polskę, a przy krzyżu się nie modlą.

 5. | ID: 35f01c56 | #5

  @P.Czytacz ! Wiesz,każdy z nas ma swoje zdanie.To zależy od tego,jak został wychowany i jakie Wartości wpojono w Rodzinie.. Krzyż,godło i flaga narodowa to symbole polskości.Ale zauważyłeś,żę p. Kuba Wojewódzki między innymi sprawkami , wsadził flagę do łajna i nie poniósł żadnej kary? A dlaczego jest chroniony?. Nadal w mediach wystepuje jako jeden z głownych aktorów. A co, wg Ciebie jest złem, gdy Polacy modlą się przy krzyżu.???? Ty,jak nie chcesz się modlić to nie musisz-to proste. Ale wiedz,że inni się za Ciebie modlą.Bardzo się zdziwisz gdy powiem,że i inne nacje szanują Krzyż. A,jak twierdzisz cyt.”W Polsce nie ma partii prawicowych” to masz racje.U nas panuje fałsz i obłuda.A wiemy.że Głupota rozprzestrzenia się szybciej niż Mądrość.Pozdrawiam.

 6. Nocturno19
  | ID: 4d0f5798 | #6

  Ma Pani rację, Pani Ireno, ale muszę tylko zaznaczyć, że u mnie wpływu nie miało wychowanie, lecz wiedza nabyta na historii i z książek historycznych. :) Co do Czytacza – ma Pan rację, że nie ma partii prawicowej w rządzie (jest jeszcze ruch Korwina Mikke, ale nie ma go w rządzie). Na Marszu Niepodległości, Zawisza powiedzial jasno, a Winnicki wsparł: „Nie chcemy tworzyć kolejnego pajaca do rządu. Chcemy obalić system”.

 7. kajtek
  | ID: 03cc5d42 | #7

  No proszę dwuznacznym sam wygłosił , że nie jest wychowany. Pewnie w innych wartościach . Nic dodać. Służba?

 8. Nocturno19
  | ID: 4d0f5798 | #8

  Widzę, że ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem dyskusji. to wiele tłumaczy.

 9. kajtek
  | ID: 03cc5d42 | #9

  NAŁĘCZ TEŻ NIC NIE PRZEJĄŁ Z DOMU RODOWEGO.

 10. Polak
  | ID: 58d5b6ee | #10

  @Nocturno19

  UPR nie jest prawicowe ponieważ nie szanuje pracowników i popiera wyzyskujący kapitalizm !!!!!!!!!!!. Jego Kosmiczna Mość drwi z ludzi kalekich!!!!!!!. JKM to cham który nie
  szanuje Polaków czyli Pracowników o czym świadzczą jego słowa :

  „robotników którzy protestują trzeba traktować poważnie i zamiast ich lać wodą trzeba do nich strzelać” Tak powiedział CHAM

  Tak wieć młodzieńcze jak skończysz szkołę, pójdziesz na „swoje” ,i o ile pójdziesz ( http://ngopole.pl/2013/01/21/panstwo-duzych-dzieci/ ) – bo za biurkiem zdecydowanie nie będzie ci dane siedzieć (chyba że masz lokalne plecy, znajomości, albo niewiadomo jakie super szczęście) tylko zapierniczać fizycznie przy metalowych baniakach, przy których w lecią robią nadprodukcję (wyzysk pracownika) aby w zimie jak co roku zwalniać – tzw. „kartka na święta” to zobaczysz prawdziwe życie i co to jest najniższa krajowa i poczujesz zasrany kapitalizm na własnej skórze. Z 2 najniższych krajowych 1180 +1180 =2360 (razem z dziewczyną) to ty mieszkania w swoich Głubczycach nie wynajmiesz -brakuje mieszkań do wynajmu i dziecka nie zrobisz -bo cię nie będzie na to stać ! No chyba że rodzice będą ci dokładać -a to nijak wygląda być na swoim i połowicznie na garnuszku rodziców

  JKM to jego w ogóle do kościoła nie powinni wpuszczać ,a pracownicy powinni go na gałęzi rozliczyć jak starych komuchów.

  Ze ścierwa JKM nigdy nie będzie prawy człowiek, a ty dalej popierał liberalizm kapitalizm i inne debilstwa ścierwowsko UPRowskie. Pinochet to też fajny gość – ludzi pomordował. Może katoli i może prawy ? ? ?

  No cóż młodzieńcza fantazyjna ideowość nie zna granic

 11. Polak
  | ID: 58d5b6ee | #11
 12. Polak
  | ID: 58d5b6ee | #12

  „Na Marszu Niepodległości, Zawisza powiedzial jasno, a Winnicki wsparł: „Nie chcemy tworzyć kolejnego pajaca do rządu. Chcemy obalić system”. ”

  Zawisza i Winnicki mają rację trzeba obalić system czyli wyzyskujący kapitalizm -ale wchodząc na strony www pajacy UPR -widać wyraźnie HEIL Kapitalzm, HEIL wyzysk

 13. Polak
  | ID: 58d5b6ee | #13

  @Czytacz

  Nawiedzony jesteś – PO to PZPO.

  POmyleni nawet liberalni nie są – podatki !

  W tej partii 40% to dawni działacze KC PZPR -np. Leszek Korzeniowski – lokalny przykład

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/15/imienna-lista-sbekow-w-platformie-tuska-delegalizowac-komuchow-opole-marsz-o-n-r-15-xii-2012/

 14. Czytacz
  | ID: 367d0312 | #14

  Polak :
  @Czytacz
  Nawiedzony jesteś – PO to PZPO.
  POmyleni nawet liberalni nie są – podatki !
  W tej partii 40% to dawni działacze KC PZPR -np. Leszek Korzeniowski – lokalny przykład
  http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/15/imienna-lista-sbekow-w-platformie-tuska-delegalizowac-komuchow-opole-marsz-o-n-r-15-xii-2012/

  Leszek nigdy nie był w PZPR

 15. | ID: 250dbac3 | #15

  @P.Polak! Rozumie Twoje rozgoryczenie.Jednakże trzeba wziąć pod uwagę,ze my musimy miec wpływ na gospodarke.Wiesz,ze banki,są obce,wiec nie otrzymasz taniego kredytu aby samodzielnie podjąć działalność. razem z dziewczyną np.kiosk,usługi potrzebne w Waszej miejscowosci, Moze jest u Was Bank Spóldzielczy, to wstapcie do niego,porozmawiajcie,budujcie wiarygodność aby długą
  linie kredytowa otrzymać A ok20tys,zł na rozpoczecie starac sie w PUP. Rozliczenie wybierzcie bezpieczne tj.podatkową księgę.Tu możecie koszty odliczać To nie jest skomplikowane.Musicie być czynni.Jesteście młodzi,to wielki atut.Jesteście pracowici to drugi wielki atut. A, że PO zawiodło młodych i starych?
  Zapłata za zdrade, zapewne nadejdzie.Uwierzcie w siebie.Zyczę założenia rodziny.Powodzenia.

 16. Nocturno19
  | ID: 4d0f5798 | #16

  Polak, czy ty sobie żartujesz? gadasz o wyzyskującym kapitalizmie, co najmniej jak komuch – komuna to pogląd lewicowy, więc czemu lewak się włącza do rozmowy o prawicy?
  Dalej – co do JKM nic nie mogę mówić, poza jednym: mówi dobrze, ale jak czasem coś powie, to człowiek się załamuje :/
  Co zaś się tyczy Pinocheta… wybacz – Ziemkiewicz też go chroni. On nie „mordował ludzi” biednych i cudownych, jak to określasz, lecz komunistów, którzy niszczyli jego kraj. Jak ginęli inni, poza komuchowym dyktatorem, warto zobaczyć, co to było za środowisko – osoby te jasno broniły dawnego, komunistycznego dyktatora. Śmierć komuchów jest do pojęcia w walce o Państwo. Tylko lewak potrafi powiedzieć, że Pinochet niepotrzebnie zabił i do tego niewinnych ludzi.. to śmieszne!

  Jestem obrzydzony twoimi hasłami, świadczącymi o głupocie, albo niekulturalnym sposobie bycia – dzieci się nie robi (jak buty), ale się je otrzymuje od Boga jako dar.

  Mówisz, że to młodzieńcza ideowość. Znam takich, jak Ty – najpierw gadacie, że to młodzieżowe biadolenie, potem, że staruszkowe jęczenie. Akurat popieram się dowodami, Ty natomiast atakujesz prawicę w sposób pozbawiony sensu.

  Owszem – jestem za kapitalizmem, znacznie bardziej niż za socjalizmem. Co do Heil, to nie trafiłeś – lewicowy nazizm to hasło stosował.

 17. gosia
  | ID: 5919fefe | #17

  Niestety kapitalizm umarł dawno temu, mamy dyktaturę korporacji. Można sobie śnić o tym czy owym. Jedyny pewnik na świecie to Bóg. Tylko On jest w stanie ocalić naród. Trzeba zdelegalizować aborcję i bronić wiary chrześcijańskiej. Czemu ludziom tak trudno to pojąć…..?

 18. gosia
  | ID: 5919fefe | #18

  W USA zabito 50 milionów dzieci nienarodzonych. Taki bogaty kraj? Nie stać byłoby ich na wychowanie tych dzieci, skoro ich matki ich nie chciały? O nie, nie chcę takiego sukcesu, kapitalizmu. To hańba dla cywilizowanego świata!

Komentarze są zamknięte