Mirosław Sekuła został marszałkiem województwa śląskiego

Redaktor Obywatelski1

Były prezes NIK, a obecnie wiceminister finansów został wybrany w tajnym głosowaniu 28 głosami. Zastąpi na stanowisku Adama Matusiewicza. Gratulujemy i nie życzymy rozmów z „pustymi krzesłami”. 

Wybór nowego marszałka tego regionu – w ciągu kadencji – to efekt dymisji dotychczasowego marszałka Adama Matusiewicza z PO. Powodem był chaos, jaki w grudniu powstał w województwie po przejęciu komunikacji kolejowej przez samorządowe Koleje Śląskie. Powołanie nowego marszałka oznacza rekonstrukcję całego zarządu województwa, tworzonego dotąd przez PO, PSL i Ruch Autonomii Śląska. Głosowania nad powołaniem członków zarządu zaplanowano również na poniedziałkową sesję.

Na następcę ustępującego Matusiewicza jeszcze w grudniu wyznaczyły Sekułę regionalne struktury Platformy. Sejmikowi koalicjanci oficjalnie deklarowali w ostatnich tygodniach chęć utrzymania koalicji i poparcie dla Sekuły. Część radnych Platformy miała jednak wyrażać niezadowolenie z tej kandydatury. W tej sytuacji partie opozycyjne zaproponowały swoich kandydatów – pod hasłami chęci utworzenia zarządu ponadpartyjnego.

SI, lz

  1. | ID: dea64bfe | #1

    Nie wierzę,że coś dobrego wyniknie ze zmiany na stanowisku marszałka.to ta sama opcja polityczna – Partia Miłosci w cudzysłowie.

Komentarze są zamknięte