O tolenracji dla …

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”) – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych pozostających w większości społeczeństwa. W okresie reformacji pojęcie to było stosowane w odniesieniu do mniejszości religijnych. Obecnie termin ten obejmuje również tolerancję różnych orientacji seksualnych oraz odmiennych światopoglądów.

Najlepszym przykładem tolerancji jest przykład dziennikarza Lesława Maleszki, który zakapował studenta Stanisława Pyjasa, jako agent SB, o jego działalności podziemnej. I, który to Pyjas dzięki temu donosowi został brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Tutaj „Gazeta Wyborcza” wykazała się tolerancją zatrudniając i broniąc Maleszkę, jako dziennikarza. Przy okazji pokazując nietolerancję rodziny i przyjaciół Pyjasa, którzy śmią domagać się ukarania tegoż Maleszki i tych dobrych funkcjonariuszy SB, którzy przyczynili się do śmierci tego studenta. Ale cóż, jaki poziom gazety, taki poziom zatrudnionych tam dziennikarzy, wszakże w opinii wielu znanych mi dziennikarzy Gazeta Wyborcza uchodzi za najgorszy w Polsce dziennik. Nie należy się także dziwić, iż poziom zatrudnionych tam dziennikarzy jest nie najwyższy.

Przecież bezczelnością jest domagać się kary wobec żyjącej istoty, jakimi to istotami są Maleszka i owi oficerowie SB, przecież to i tak nie przywróci życia martwemu już Pyjasowi. Przecież nie można dyskryminować ludzi tylko, dlatego, że żyją. A umarłym tolerancja już do niczego nie jest potrzebna! Tolerancja w doskonałym wydaniu, napaść na ludzi chcących dojść prawdy, bronić natomiast komunistycznych zbrodniarzy.

Wedle takiej właśnie metody toczy, się dziś w prasie cała dyskusja o Postępowej Religii, otwartej i pełnej braterstwa. Jak długo autor artykułu czyni gesty wielkiej ogólnoludzkiej wspólnoty i gościnności wobec wszystkich, którzy gotowi są porzucić swą wiarę, tak długo wolno mu czynić dowolnie napastliwe uwagi pod adresem wszystkich, którzy ośmielają się przy swej wierze pozostawać.

I tak Kościół Katolicki nazywa się zdradziecką i zbrodniczą kongregacją, Przenajświętszy Sakrament porównuje się do barbarzyńskiej krwawej uczty. W tych akurat określeniach dla humanitarnych ludzi, którzy gorąco pragną pokoju i harmonii, nie ma nic, co mogłoby stanąć na zawadzie braterstwu i wzajemnej sympatii tworzącej wieź społeczną. Wiemy na pewno, bo mamy na to ich własne słowo, że jedynym celem tych osób jest stworzenie atmosfery pełnej tolerancji i miłości. Wiadomości wręcz wspaniałe, zwłaszcza, kiedy dojdziemy do wniosku, że zaczynamy żyć w dadaizmie, określenie owo (dadaizm), oznacza XX-wieczny prąd kulturowy, w którym najwyższą formą sensu był kompletny bezsens, a w sztuce największa abstrakcja, odrzucenie wszelkich istniejących kanonów. Zmuszająca widza do zastanowienia się i odpowiedzi na pytanie, ale, o co chodzi? Także w dzisiejszych czasach, obserwując otaczającą nas rzeczywistość można dojść do wniosku, że kompletna nietolerancja i dyskryminacja jest najwyższą formą tolerancji!

Autor: Tomasz Sarwa, NGO Zagłębie

 1. Pracownik
  | ID: bb0627eb | #1

  Komunistyczne ścierwa jeszcze są w społeczeństwie ! ! !

  Są dlatego że obalono Rząd Jana Olszewskiego który chciał zrobić całkowitą lustrację.

  Jan Olszewski i jego Ruch Odbudowy Polski była to pierwsza partia która realnie zmieniłaby Polskę.

  Gdyby nie obalono rządu Olszewskiego to dzisiaj Polski Pracownik były szanowany ,a prywaciarz (złodziej) liczyłby się z nim, a nie traktował instrumentalnie jako narzędzie do własnych celów czyli kupna domu dla córki i trzeciego samochodu dla syna.

  Dzisiaj Komuchy i ich dzieci nie siedziałby po urzędach i spółkach skarbu państwa

  Dzieci Komuchów dobrze się mają -praca w urzędach -ustawione konkursy – w „jury” czyli składy komisji stare komuchy którzy wiedzą kiedy dziecko innego komucha wchodzi i musi ono się „zakwalifikować”. BIPy mówią same za siebie -każdy konkurs na urzędnicze stanowisko jest na BIPie . W małych społeczeństwach, w których prawie każdy z każdym się zna -widać wszystko gołym okiem a BIPy są tylko namacalnym dowodem swoich racji

  Dziadek w UB -syn w Milicji – wnuk w POlicji , a wujek POkurator

 2. kajtek
  | ID: 1a322f16 | #2

  Artykuł podpucha.
  A jak to widzą inni?

  ……… (213.251.189.***) dzisiaj, 12:26 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Dajcie spokój z tym durniem Stuhrem. Polezie wszędzie, gdzie konfitury. A tu TOTALITARYZM na całego: „Władze Amsterdamu ogłosiły, że osoby znane z niechęci do gejów i lesbijek, związków homoseksualnych, a także wobec cudzoziemców będą przymusowo wygnane do specjalnego kontenerowego osiedla – getta na granicy miasta. Przesiedlane będą nie tylko pojedyncze osoby, ale nawet całe rodziny. W tym drugim przypadku nastąpi to, gdy antygejowskimi postawami wykażą się… dzieci. Wprowadzone przepisy stanowią, że kto uprzykrza życie homoseksualistom, stosuje wobec nich mobbing, tyranizuje ich, obraża, ten zostanie przymusowo przesiedlony. Będzie musiał opuścić swoje mieszkanie, niezależnie od tego czy jest ono jego własnością, czy je wynajmuje. – Nie będzie mógł powrócić do swojego mieszkania – podkreśla Tahira(IMIĘ NIDERLANDZKIE???) Limon z biura burmistrza Amsterdamu Eberharda van der Laana. Zakaz powrotu i nakaz mieszkania w skromnie urządzonym kontenerowym osiedlu będzie obowiązywać przynajmniej przez pół roku. W tym czasie taka antygejowsko nastawiona osoba będzie musiała zmienić swoje poglądy. „Pomogą” im w tym pracownicy urzędów socjalnych.”- źródło Onet.pl
  ……………

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/45145-jerzego-stuhra-krytyczna-ocena-polskosci-nie-lubie-w-sobie-tych-slowianskich-cech-gdy-w-mlodosci-opanowany-bylem-ta-polska-histeria

  Bóg zawsze ingeruje, kiedy człowiek chce zmienić Jego Plany.
  Nie zapominać o Sodomie, Gomorze, Kartaginie.

 3. | ID: 02d15a04 | #3

  2P.Pracownik! Tak, pajęczynę rozmotałeś.! Obalenie rządu pana Olszewskiego to nie tylko błąd.Ruch Odbudowy Polski szedł w słusznym kierunku .Ale zbieg interesów milicji,prokuratury,ub itp. w tym prezydenta nie pozwolił na rozwijanie kraju.I mamy,to co mamy.Dlatego teraz, tylko obalenie rzadu pozwoli na dokonanie zmian w prawie polskim, i to z roznych dziedzin,likwidacja korporacji co kliki zlikwiduje, no i oczywiscie wprowadzenie JOW przy nastepnych wyborach.

 4. Pracownik
  | ID: bd02bb8d | #4

  @Irena

  Pani Ireno, a wie pani jak senat wygląda i czy sejm ma również w POnad 60% być POmarańczowy?. Oby Polacy w 2015 roku tylko przez jeden dzień byli Francuzami – wiadomo dlaczego.

  AMEN

 5. Pracownik
  | ID: bd02bb8d | #5

  http://www.youtube.com/watch?v=vFv8VH0p9h4

  Ziętek i Kukiz dali w tryby – święte słowa ,to o czym mówi znam z autopsji.

  Elastyczną to ja mogę Rudzielcowi w Sopocie pętle na szyję zarzucić.

  Dośyć qrwa mać opluwania pracowników i pracy na umowy śmieciowe i zeszmaconą hańbiącą pracownika najniższą krajową.

  MŁODZI MUSZĄ POgonić TĄ WYZYSKUJĄCĄ LIBERAŁO KOMUNĘ I TEN ZESZMACONY LEWIATAN

  ! ! ! MŁODZI MUSZĄ SIĘ ZBUNTOWAĆ ! ! !

  P S AKCJA TWORZY REAKCJĘ

Komentarze są zamknięte