SKANDAL! DISCOVERY WORLD o obozach koncentracyjnych w Polsce

Niezależna Gazeta Obywatelska11

Wczoraj, 10 stycznia 2013 r. o godzinie 22:00 Discovery World wyemitowała ósmy odcinek serii „Kolaboranci Trzeciej Rzeszy” (Nazi Collaborators) poświęcony Wielkimu Muftimu Jerozolimy Mohammedowi Aminowi al-Husajni.

W treści dokumentu poza interesującymi informacjami przedstawiającymi konflikt między Palestyńczykami a Anglikami w latach 30-tych XX wieku dopuszczono się subtelnej manipulacji, która promuje rzekomy udział Polski w eksterminacji Żydów.

Po omówieniu przyczyn konfliktu na Bliskim Wschodzie związanym między innymi z napływem do Palestyny niemieckich Żydów po przyjęciu w Trzeciej Rzeszy tzw. ustaw norymberskich. Twórcy odcinka na bazie dostępnych im materiałów filmowych przedstawiają autentyczne migawki więźniów obozów koncentracyjnych z porażającymi planami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Informuje się też, że Mohammed Amin al-Husajni wiedział o eksterminacji europejskich Żydów co najmniej od lipca 1943 r. Sam muzułmański duchowny miał według twórców dokumentu doskonałe kontakty z dygnitarzami III Rzeszy, m.in. z reichsführerem SS Heinrichem Himmlerem i to od jego zbrodniczego środowiska wiedział o ustaleniach niemieckiej konferencji w Wansee. Pod wpływem nazistów Wielki Mufti Jerozolimy miał wezwać przywódców europejskich do wysyłania Żydów nie do Palestyny … a do Polski!

Twórcy odcinka nie informują, że w efekcie agresji Niemiec z września 1939 roku nie są uprawnione twierdzenia o wysyłaniu kogokolwiek „do Polski” albowiem faktycznie Polska miała rząd na emigracji, który w sposób efektywny i nieskrępowany nie zarządzał swoim terytorium. Jednocześnie twórcy ósmego odcinka „Kolaborantów Trzeciej Rzeszy” przesądzają o decydującym wpływie Mohammeda Amina al-Husajni na powstanie bośniackiej formacji SS złożonej z wyznawców Islamu. Uznają przy tym też, że nie ma obecnie dowodów na zbrodnicze działania ani Wielkiego Muftiego Jerozolimy, ani wspomnianej formacji.

W odcinku nie ma też ani słowa komentarza dotyczącego eksterminacji Żydów w obozach śmierci … poza wskazaniem ich lokalizacji w Polsce. Aby uwiarygodnić taką „informację historyczną” twórcy odcinka posługują się rzekomo tak sformułowanym i publicznym wezwaniem bohatera tego odcinka.

Wyemitowanie ósmego odcinka „Kolaborantów Trzeciej Rzeszy” w takiej formie jest skandaliczne i wymaga natychmiastowej reakcji. Wypada domagać się przeproszenia Polaków przez Discovery za obrzydliwe zestawienie nazwy naszego kraju z eksterminacją Żydów wszędzie tam, gdzie zdecydowano się wyemitować w takiej formie ten odcinek serii.

Okazuje się, że międzynarodowy skandal z wypowiedzią amerykańskiego prezydenta Barracka Obamy o „polskich obozach koncentracyjnych” nie stał się katalizatorem pozytywnej zmiany w zakresie promowania jawnej nieprawdy historycznej. Samo określenie „nazizm” jest ściśle i na wieczność przypisane do Niemców nawet w sytuacji, gdy z politycznej poprawności często zastępuje się nim  jasne wskazanie narodu, który wyhodował zbrodniczą ideologię.

Zachęcam wszystkich do przesyłania protestów do polskiego oddziału opiniotwórczego kanału ([email protected]) i domagam się oficjalnej reakcji polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych adekwatnej do opisanego skandalu.

Autor: Paweł Czyż
Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku-Białej

 1. kominiarz
  | ID: ff9a26be | #1

  Reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Przecież to będzie kolejny odcinek programu „śmiechu warte”. Czego można spodziewać po żydostwie obecnie nam panującym?

 2. kajtek
  | ID: d1681483 | #2

  Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

  Jaki skandal? Jeżeli sami Żydzi tak piszą o Polsce? Kto wymyślił piekielną nazwę NAZIŚCI i w jakim celu?
  Słowo tak pojemne, że Niemcy wyszli na Dobroć a Polacy samo Zło, Naród , który wymordował Żydów.
  Kto każe w polskich filmach, programach mówić naziści?

  doszło do takiej celowej patologii, że Gazeta pisała…………………. staruszka mówiła o Żydach z getta i nazistach………….
  kto manipuluje Dzisiaj w Polsce?

  84 letnia kobieta NIGDY nie powie…..widziałam egzekucje 13 Polaków, powieszonych przez NAZISTOW………………. ona nawet nie wie ..co to….

  Zawsze, jak i moja Matka, która też to widziała..mówiła zawsze…Niemcy.

  Odpowiednie Programy produkujące sztucznie ANTYSEMITÓW, odpowiadają za dzisiejsze niby pomyłki , jak Obama.. ktoś w końcu jemu to napisał celowo….

  Równe tragiczne skutki przynosi Nowa Jałta z lutego, marca i kwietnia 2010r…..

  Jedwabne Moje

  W Edenie Nieskończony,
  Żyda stworzył i Polaka.
  Nieszczęsnych przecież.
  Wnet Anioł zapłakał.
  Czyż dłoń znaczona nie była Brata?
  A stos Kainowy
  Zapłonął sam w sobie
  I zniknął krzykiem milionów iskier?
  Syn Zmartwychwstały Miłość mi wyznaczył.
  Pan wszak powiedział – JESTEŚ CZŁOWIEKIEM.
  Powiedzieć pragnę żydowskiemu dziecku,
  W Szeol wodzonemu,
  Nienawiść jest grzechem.
  Ja Ciebie kocham.
  Więc bliźnim jestem, czy katem
  Z winą, czy bez winy.
  Bo jestem Polakiem?

  5 czerwca 2001r. (Z.D.)

 3. Piotr Rubas
  | ID: bfda982e | #4

  [email protected]

  Pełna zgoda! Niestety trzeba z żalem powiedzieć, że obecnie wszystkie patryje zasiadające w Sejmie są partyjami żydowskimi, włącznie z PiS i SP

 4. kominiarz
  | ID: ff9a26be | #5

  @Piotr Rubas
  Niestety…. Są wszędzie.

 5. Nocturno19
  | ID: dfc84a10 | #6

  Ekhem. Przepraszam bardzo, ale przerwę tę tyradę. Panowie. Żydzi jak żydzi – nie mówcie, że żydostwo, że żydzi coś zrobili. Bo po1 nie wszyscy żydzi, a po 2 tylko ich część wznosi kłamliwe hasła na temat antysemityzmu Polaków. Ale jakby ktoś trzeci was czytał, to pełna nienawiści do żydów strona! Ja wiem o czym mówicie = o tej małej grupce co rości sobie wszelkie prawa do bycia uznanym za jedyne ofiary holocaustu, ale inne osoby się przestraszą. Więc zawsze precyzujcie, o których żydów chodzi.

  A po drugie.
  Discovery i NGC lubią atakować chrześcijaństwo i wiele kłamią o historii, więc mnie to nie dziwi. Autorowi dziękuję za znalezienie tego faktu i wyłuszczenie tej perfidnej manipulacji.

 6. kominiarz
  | ID: ff9a26be | #7

  @Nocturno19
  Dzięki za zabranie głosu, jednak niech to pozostanie Twoim głosem i wolałbym,żebyś nie wypowiadał się w moim imieniu oraz twiedzil,że wiesz lepiej ode mnie o czym ja mówię. Dla mnie żydostwo, to żydostwo i na tym koniec! Nie Tobie rozstrzygać co ja miałem na myśli i za mnie to tłumaczyć. Nie każ mi też co ja mam mówić, a czego nie, bo tego sobie nie życzę. Nie zamierzam tutaj rozwlekać swoich pogladów, ani niczego precyzować, tak jakbyś to chciał, bo żyd dla mnie zawsze będzie żydem ze względu na swój żydowski wredny charakter. Oczywiście wszedzie są wyjątki. Nie przekreśla to jednak reguły. Co zaś do wspomnianej nienawiści do żydów, to nikt mi nie nakaże ich lubiić, ani nie zabroni ich nienawidzieć. Tak, nienawidzę ich a swój antysemityzm uważam za objaw patriotyzmu i jest to moja sprawa!

 7. Kasia
  | ID: a5d86e7c | #8

  Panowie, dodajcie do takich publikacji tagi: antypolonizm, polonofobia.

 8. kominiarz
  | ID: ff9a26be | #9

  @Kasia
  Jeśli już, to najlepiej tagi przekierowujące odrazu na Wyborczą, czy proniemieckie szmatlawce typu NTO. Tam jest właściwe miejsce dla mącicieli i trucicieli polskości.

 9. Achim
  | ID: d868ece9 | #10

  Jak te wpisy poczyta ktoś w Nowym Jorku czy gdzie indziej to będzie mieć nowy argument, że w Polsce kwitnie antysemityzm. Sami się kompromitujecie przed światem. I do kogo potem pretensje?

 10. kominiarz
  | ID: ff9a26be | #11

  @Achim
  Do cholery jasnej! czy wy wszyscy powariowaliście z tym antysemityzmem? Tak bardzo nam wmawiacie na czele z żydostwem ten antysemityzm,że z tego wszystkiego zrobiliście ze mnie antysemitę :P Czy gdzieś w kodeksie jest zapisane,że należy czcić i kochać żyda, albo,że nie można go nienawidzieć? Poza tym gdzieś mam co na to rabini w Nowym Yorku i reszta świata na salonach, tak samo jak oni mają nas gdzieś. Sory, ale zaczynam się robić chamski na tego typu nauki – zwłaszcza po żydowskim „Pokłosiu” które do tej ory mnie rozdrażniło i jeszcze trzyma.

Komentarze są zamknięte