NGO Flash: Znów Trybunał Stanu dla ZZ i JK, ale Ziobro chce również przeprosin od sędziego Tulei!

Redaktor Obywatelski1

PO znów gra TS dla Ziobry i Kaczyńskiego, Czesi wybierają prezydenta, ile zarobiła Agnieszka Radwańska? Górnicy wchodzą w strajk generalny na Śląsku! Zobacz co stworzyli studenci Politechniki Opolskiej, prognoza pogody dla Opola.

Odgrzewany kotlet na dziś:

Prezydium Sejmu zdecydowało w piątek o przekazaniu do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego – poinformował wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

Ziobro chce przeprosin od sędziego Tulei

Zbigniew Ziobro chce przeprosin od sędziego Igora Tulei. Chodzi o wypowiedź porównujących działania funkcjonariuszy służb specjalnych za rządów PiS do czasów stalinizmu.

Górnicy chcą strajku na Śląsku

Jak informuje Solidarność, niespełna 60 proc. załogi wzięła udział w referendum strajkowym przeprowadzonym dla pracowników Kompanii Węglowej. Protest poparło 97 proc. głosujących górników.

Czesi wybierają prezydenta

Wybory prezydenckie w Czechach nie rozstrzygną się w pierwszej turze – mówi w Radiu PiN Tomasz Maćkowiak z tygodnika „Forum”. Jego zdaniem do drugiej tury przeją dwaj najpoważniejsi kandydaci, kórzy w przeszłości piastowali urząd premiera.

Cerkiew Białoruska przeciw aborcji

Kościół prawosławny ruszył z akcją „Białoruś – za życiem!”. W cerkwi świętych Piotra i Pawła w Mińsku odmówiono specjalną modlitwę, a następnie odbył się okrągły stół dla dziennikarzy.

Ile zarobiła Agnieszka Radwańska w Australii?

Wygrywając turniej rangi WTA Premier w australijskim Sydney Agnieszka Radwańska wzbogaciła się o 117 tysięcy dolarów. Polka zdobyła także 470 punktów do rankingu WTA.

Radio Opole:

Politechnika Opolska kupiła robota

NAO – to imię nowego robota, który służy jako pomoc naukowa Politechniki Opolskiej. Ma pomóc studentom informatyki oraz automatyki i robotyki w doskonaleniu umiejętności programowania. – To mały robot kroczący, potrafi wypowiadać pewne kwestie, poruszać się i kontaktować z otoczeniem, w tym z ludźmi, umie omijać przeszkody – wyjaśnia Ryszard Beniak, adiunkt z Politechniki Opolskiej – czytamy na stronach Radia Opole.

Pogoda

Dziś w Opolu będzie trochę słońca, jednak przeważać będzie pochmurna aura, Temperatura w dzień wyniesie -2’C a w nocy spadnie nawet do -5′. Jutro bez zmian…

lz, Radio Opole, si

  1. | ID: d7e6c248 | #1

    A Trybunał Stanu ma powodzenie. Ale strachu polityków nie widać Wręcz przeciwnie,żądaja przeprosin.!

Komentarze są zamknięte