Prezydent Zembaczyński: Dialog policji z mieszkańcami opolskiej Maliny okazał się nieskuteczny…

Redaktor Obywatelski1

Nie jestem od oceniania skuteczności działań policji, ale muszę sprawić, by ustalanie sprawców zakłócania porządku było skuteczniejsze -ocenia prezydent Zembaczyński w porannej rozmowie Radia Opole. 

Prezydent skomentował również kwestię monitoringu dzielnicy:

Myślę, że te ostatnie zdarzenia są przyczynkiem do tego, by przyspieszyć inwestowanie w system monitoringu. To jednak nie zastąpi czynności, które muszą być podejmowane niezwłocznie w przypadku sygnalizowania takich zjawisk jak terror czy zastraszanie .

– uważa prezydent.

oprac: ŁŻ

za: Radio Opole

 

  1. | ID: 19256509 | #1

    Najlepszym straszakiem na zakłócających spokój były by ciągłe patrole Policji w terenie.Widok umundurowanego funkcjonariusza budzi respekt kazdego człowieka czy to mającego coś zamiar spsocić czy też nie. Monitoring, bardzo kosztowny, jest wygodny ale nie zdaje stu procentowej gwarancji na zapobiezenie zakazanym czynom. Najskuteczniejszy jest widok funkcjonariusza – ale nie siedzącego w samochodzie.Widzę jeszcze jeden plus a mianowicie to,że Służby są bardzo reprezentacyjne więc i oko można zawiesić,czasem zapytać o ulicę,numer.Daje pod rozwagę panu prezydentowi w tym rozpoczyniającym się roku z zyczeniami Dobrego Roku.

Komentarze są zamknięte