Finałem ustawy GMO będzie droga żywność

Redaktor Obywatelski4

„Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii, od genetycznie modyfikowanych nasion, które są produkowanie przez wielkie koncerny zagraniczne i to właśnie te koncerny będą decydowały o cenach żywności” z posłem PiS, byłym minister środowiska, prof. Janem Szyszko rozmawia Łukasz Żygadło

Czy rozporządzenie dotyczące GMO to sukces rządu czy może porażka?

To zależy z jakiej strony spojrzymy na tę sprawę. Jeżeli z takiej, że rząd za wszelką cenę chciał wprowadzić tę ustawę, to jest to sukces rządu, natomiast jednocześnie jest to wielka klęska polskiej polityki rolnej i środowiskowej. To nic innego jak niszczenie rolnictwa w naszym kraju, oraz domeny, jaką powinna być możliwość produkcji najwyższej jakości produktów w Polsce.

Na ile presja społeczna mogła mieć znaczenie przy wprowadzaniu ustawy?

Rząd zupełnie nie interesuje się opinią publiczną, dlatego w tym, przypadku presja społeczna ma małe znaczenie. Nie jest ważne zebrane 2,5mln podpisów pod apelem ws. Telewizji Trwam, podobnie jak setki manifestacji w całej Polsce w tej sprawie. Sprawa wieku emerytalnego i podpisów zebranych przez Solidarność również nie przyniosły żadnego skutku, tak więc rząd realizuje tylko konsekwentnie swoją politykę, destabilizacji państwa polskiego i niszczenia jego domen. Podobnie jest w przypadku GMO, gdzie napisano wiele pism, zorganizowano wiele manifestacji.

Czy zostały podjęte jakieś działania legislacyjne, abyśmy byli wolni od GMO?

Prawo i Sprawiedliwość złożyło przed świętami projekt ustawy, która całkowicie jest zgodna z prawem UE i prawem polskim i która całkowicie zakazuje produkowanie GMO w naszym kraju. Ale jak pan wie reakcją na naszą ustawę złożoną u pani marszałek Kopacz, było natychmiastowe podpisanie ustawy przez prezydenta Komorowskiego. Rządowi chodzi tylko o niedopuszczenie do szerszej dyskusji.

Czy ustawa GMO może doprowadzić do podwyższenia cen żywności? Czy warzywa podobnie jak jaja będą nas kosztować drożej?

Oczywiście, że ta ustawa doprowadzi do takiego finału, pomimo, że rząd zapowiada, że wprowadza GMO, aby produkować taniej. To nie ma nic z tym wspólnego. Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii, od genetycznie modyfikowanych nasion, które są produkowanie przez wielkie koncerny zagraniczne i to właśnie te koncerny będą decydowały o cenach żywności.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Tekst ukazał się na portalu www.stefczyk.info.pl

 1. | ID: 734c7431 | #1

  !!!!!!! PO – Partia miłości p.Tuska wraz z PSL- em – Ustawą o GMO doprowadza do wyniszczenia narodu polskiego. Jesteśmy wymiksowani, , ogłupiani,zatruwani i cóz więcej potrzeba do umierania? Lekarze mają swój świat z producentami leków, oni się wyleczą ,gdy zajdzie taka potrzeba. Politycy -podobnie. Ale patentu nie mają na długowieczność więc nie rozumie ich postepowania. Śmierć też ich dosięgnie. Faktem jest że GMO jest niebezpieczne dla zdrowia.I tutaj widze sens w zabiegach o pozwolenie na aborcje gdzie lekarze i prawnicy opiniuja wszelkie projekty ustaw,gdyz GMO moze byc bardzo niebezpieczne dla płodu ludzkiego i oni widzą tutaj Judaszowe srebrniki na tychże zbrodniczych usługach. Kochajmy się póki jeszcze żyjemy .Nasze dni są dokładnie policzone.

 2. akumulator
  | ID: c4f8ac7b | #2

  Przecież właśnie wydano rozporządzenie Rady Ministrów, zakazujące sprzedaży nasion i sadzonek kukurydzy i ziemniaka genetycznie modyfikowanego. więc o co panie Szyszko chodzi? czy tylko o to, by robić zadymę i pleść bez sensu.

 3. | ID: b975d5ed | #3

  @akumulator

  Rozporządzenie dotyczy jednego gatunku ziemniaka i jednego gatunku kukurydzy, które w UE już są wycofane.
  Pozdrawiam- ŁŻ

 4. akumulator
  | ID: 952b5d06 | #4

  pięciu gatunków, doczytaj

Komentarze są zamknięte