Co powiedział Jarosław Kaczyński w Opolu? [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska9

W sobotę 8 grudnia br. w Auli Starej Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie mieszkańców naszego województwa z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

W wypełnionej po brzegi sali obecni byli także członkowie i sympatycy PiS-u z powiatu brzeskiego w liczbie ok. 30 osób. Po owacyjnym powitaniu prezes zabrał głos odnosząc się do szeregu problemów jakie mają miejsce w Polsce.

Sytuacja gospodarcza systematycznie pogarsza się. Polskie społeczeństwo coraz z mocniej odczuwa skutki spowolnienia gospodarki, podwyżek, zamrożenia płac. Rząd Tuska mówi jedynie o oszczędzaniu zamiast myśleć o pobudzaniu wzrostu gospodarczego. W 2007 r. rząd PiS-u pozostawił finanse publiczne w bardzo dobrej kondycji lecz w kolejnych latach rząd Platformy Obywatelskiej poprzez nieracjonalne decyzje doprowadził do ogromnego zadłużenia Polski. Brak jest środków na walkę z coraz większym bezrobociem. Brakuje ok. 5 milionów miejsc pracy ( 2 mln osób zarejestrowanych w urzędach pracy, 2 mln pracujących za granicą, 1 mln nie zarejestrowanych ). Prezes przypomniał, że w okresie krótkich rządów PiS-u utworzono ponad 1 milion miejsc pracy, wzrost gospodarczy oscylował wokół 7 %.

Zwrócił uwagę na fakt, że obecnie ogromne zyski międzynarodowych sieci handlowych i banków wyprowadzane są z Polski. Prowadzona polityka jest zaprzeczeniem polityki solidarności społecznej, brak jest działań chroniących nasz rynek czego przykładem są zapowiadane zwolnienia ok. 1500 pracowników w fabryce Fiata w Tychach.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że już w 2007r. przewidywał, że po dojściu do władzy Platforma Obywatelska będzie dążyła do ograniczania wolności słowa. Ostatnie zwolnienia w redakcji „Rzeczpospolitej” i największym aktualnie tygodniku „Uważam Rze” potwierdzają, że w naszym kraju nie można krytycznie pisać o działaniach rządu. Propozycja nowej ustawy o mowie nienawiści może stać się narzędziem w walce z opozycją i być faktyczną cenzurą, która pamiętamy z PRL-u. Prezes przypomniał wypowiedź p. posłanki Kidawy-Błońskiej, że nie można zaliczyć do mowy nienawiści licznych wypowiedzi posła Niesiołowskiego czy ministra Sikorskiego o „wyrżnięciu watahy”. Nie są czymś nagannym także wypowiedzi pochodzące z kancelarii ministra Boniego, w których porównano do suczek „aniołki” – młode kandydatki PiS-u do Sejmu. Jednym można wszystko innym nic.

Premier Kaczyński zapowiedział po dojściu do władzy repolonizację banków i mediów.

Przypomniał reakcję rządu w Niemczech, kiedy jedna z gazet miała zostać przejęta przez Anglików, wówczas to kanclerz Schroeder stwierdził, że stanie się to „ po moim trupie”. Prezes odniósł się do sensu utrzymywania województwa opolskiego stwierdzając, że od początku był i jest za naszym województwem. Specyfika naszej ziemi, wielokulturowość potwierdza konieczność istnienia województwa. Jego brak wpłynąłby negatywnie zarówno na Opole jak i na cały region.

Duże emocje wzbudziła sprawa mniejszości niemieckiej w Polsce. Premier stwierdził, że obie mniejszości tzn. niemiecka w Polsce i polska w Niemczech powinny mieć takie same prawa i nie widzi powodu, aby miało być inaczej. W czasie kiedy był premierem rozmawiał na ten temat z kanclerz Merkel i wówczas strona niemiecka zgadzała się z takim poglądem. Obecnie zapomniano o tym zupełnie. Oglądając już po spotkaniu serwisy informacyjne zauważyłem, że dziennikarze skupili się wyłącznie na wypowiedzi dotyczącej mniejszości niemieckiej robiąc z tego sensację zapominając o wypowiedziach dotyczących wielu innych istotnych dla Polski sprawach. Jakież to charakterystyczne.

Odnosząc się do polityki zagranicznej, gospodarczej prezes stwierdził, że Polska winna kierować się przede wszystkim własnym interesem przy poszanowaniu istniejących zasad obowiązujących pomiędzy państwami. Tak robią to Niemcy, Francja, Wlk. Brytania.

Polska ma szansę odrobić wielopokoleniowe opóźnienia w rozwoju pod warunkiem precyzyjnego określenia własnej polityki gospodarczej. Polska nie może być tylko dostawcą taniej i wykształconej siły roboczej dla rozwiniętych państw, a nasz kraj tylko montownią maszyn i urządzeń wyprodukowanych w innych państwach.

Zebrani zadawali prezesowi szereg pytań. Premier odniósł się do śledztwa smoleńskiego stwierdzając, że umiędzynarodowienie śledztwa może nie przynieść pełnego wyjaśnienia tragedii i to sami Polacy przy pomocy ekspertów i specjalnej ustawy powinni wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Zwrócił uwagę, że płk. Szeląg z prokuratury bardziej angażuje się w udowodnienie, że to nie był zamach niż na chłodno analizuje wszystkie okoliczności i dąży do poznania prawdy.

Na pytanie jaka będzie przyszłość gdyby PiS wygrał wybory i utworzył rząd prezes przypomniał, że w czasie rządów PiS-u doprowadzono do zmniejszenia bezrobocia, pobudzono gospodarkę, naprawiano finanse publiczne, podwyższono wynagrodzenia m.in.w służbie zdrowia, wzrosła dochodowość w rolnictwie, niewielka była inflacja.

PiS wie jak należy rządzić państwem. Jednocześnie prezes stwierdził, że po dojściu do władzy nie będzie natychmiastowej poprawy gdyż Prawo i Sprawiedliwość nie jest cudotwórcą i na wszystko potrzeba czasu i rozwagi. Jako priorytety wskazał odblokowanie przedsiębiorczości, stworzenie funduszu pomocowego dla młodych osób zamierzających założyć działalność gospodarczą, ułatwienia kredytowe dla młodych w dostępie do własnego mieszkania, likwidacja w określonym czasie umów śmieciowych, odbiurokratyzowanie urzędów.

Należy doprowadzić do zniesienia obowiązku pracy do 67 roku życia. Praca do tego wieku to ma być prawo obywateli, a nie obowiązek. Życie pokazuje, że osoby w tym wieku nie zawsze mają zdrowie do pracy i już wcześniej są narażeni na zwolnienia i oczekiwanie na emeryturę na głodowych zasiłkach. Nie bez znaczenia jest tu pomoc babć i dziadków będących na emeryturze w opiece nad wnukami pracujących dzieci.

Jarosław Kaczyński powtórzył, że dopiero po zakończeniu negocjacji o środki unijne dla nowej perspektywy na lata 2014-2012, PiS w styczniu złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska wskazując Piotra Glińskiego jako kandydata PiS-u na premiera rządu.

Spotkanie zakończyło się bardzo miłym brzeskim akcentem. Maciej Stefański w imieniu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu i mieszkańców przekazał Jarosławowi Kaczyńskiemu album ze zdjęciami z pobytu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Brzegu w maju 2009 roku. Wyraźnie wzruszony prezes powiedział, że te zdjęcia znajdą swoje miejsce w muzeum poświęconym Lechowi Kaczyńskiemu.

Autor: Mieczysław Niedźwiedź, Sekretarz PiS w Brzegu

 1. | ID: 12183d46 | #1

  pis to debile wara od naszych ziem

 2. | ID: fdcb16a5 | #2

  Pan Kaczyński popełnił kardynalny błąd rozwiązując w 2007r. Sejm i dzisiaj trudno uwierzyć,ze może ten bład naprawic.Społeczeństwo to pamieta.Dzisiejsza bieda,to efekt błednych decyzji poprzedników w tym p.Buzka, p.Millera, no i niestety p.Kaczyńskiego.A rzady p.Tuska to ciag dalszy upadku Polski spowodowany m.in.wyprzedazą majatku narodowego i postępującym bezrobociem./ Czy zaniżane wyceny majątku, fabryk,parku maszynowego,rynku zbytu to nie jest Sabotażem,?????/ Oto przykład, jeden z wielu.. Dzisiaj 1500 robotników wykwalifikowanych Fiata w Tychach ma zapowiedziane ,ze otrzymaja wypowiedzenie z pracy.jeszcze w grudniu 2012r.. Z czego będą żyli? A w latach 60-tych na potrzeby Fiata w
  Komorowicach wywłaszczano 50 ha gruntów rolnych /I kl.?/,,rolnicy musieli pozbyc sie krów,owiec,kóz bo nie mieli gdzie pasc sami zostając bez zródeł dochodu..Był to wielki dramat Rodaków,który się nie skończył i nie ma widoków aby się pod nieudolnymi rządami – zakończył.. Teraz nadzieja w posłach,ze nie uchwalą budzetu i w zapomnienie pójdzie…takie kiepskie rzadzenie naszym państwem.Mam wrażenie,że to są diabelskie czyny. A może by tak egzorcysci pomogli????????

 3. kominiarz
  | ID: 89c145d0 | #3

  @sikor
  waszych,to czyich zaprzańcu szwabski?

 4. kajtek
  | ID: f3f866fb | #4

  Dzisiaj rano w TV wypowiedział się polski prezes z Tych, ze strony Italii.
  Tam w podobnej sytuacji ludzie idą na płatne urlopy opłacane z funduszu Integracjone.. , jak zapamiętałem, na który płacą wszystkie firmy we Włoszech.

  Jak powiedział, W POLSCE TAKIEGO SYSTEMU NIE MA .

  Nigdy nie był potrzebny , ponieważ robotnicy byli uważani za mięso narzędzia biologiczne, jak w PGRach i nie powinni niczego chcieć. Taka Hodowla Orwellowska. W odwodzie kule karabinowe…

  Do dzisiaj politycy rządzący tego nie chcą. Sejm i inne detale są zbędne w sytuacji, kiedy Wszystko co Polska posiada jest nastawione na wywiezienie z kraju

  Proszę sobie przypomnieć.POLSKA posiada największe na świecie złoża TYTANU? No co?

  Kto kupuje , zyskuje?

  Dzisiaj rano dwaj niepotrzebni już politycy, mówili o zagładzie Historii w świadomości ogółu….robota celowa, Jak za dużo pomyślą , trudniej manipulować…

  Np. Sejm spowodował, że domy są sprzedawane z lokatorami a tych Prawo pozwala na wyrzucenie na bruk. Za mało wypełniają normę .dopiero 30 osób zamarzło.. sami pijacy…

  Dlaczego ? Dlatego, co obnażyły Tychy.

  Polacy nikomu do niczego nie są potrzebni.

  Jak zajęczą ..to Chińczycy ..czekają.

  A nam wpuszczą łomot. Strzelają di

  nas nawet w święta Narodowe.

  Dlaczego? To pokazały Tychy.

  .Jesteśmy Hodowlą Orwellowska i tak nas traktują.

  Dzisiaj Polak, to Coś żenującego .
  Ba z pewnością antysemita.

  Za to w pałacu prezydenckim .. nowe igry.

  Prezydent z Hanuką………. zaiste godne. To który to Stan?…..

  Nie ma jak Szwecja…………………Lata 40 ..przyniosły tyle ciekawych wydarzeń……polskie obozy koncentracyjne……….

  Dlaczego .Ponieważ wybiło nam z głów , że jesteśmy Polakami .

  Głowy Narodu , zostały rozstrzelane przez Moskali i Żydów w Polsce po wojnie. Reszta nie mając wzorców etycznych , narodowych nie potrafi się odnaleźć a często nie widzi takiej potrzeby bo i skąd.

  Musi być Odrodzenie. Państwo powinno być usługodawcą dla Suwerena – Narodu Polskiego.

  Mniejszości powinny mieć pełnię Prawi ale i Obowiązków.

  Nie odwrotnie.

 5. Piotr Rubas
  | ID: 00f86c12 | #5

  @Irena

  Czemu się tu dziwić że rozwiązał sejm – takie dostano dyspozycje z Telawiwu i wszystko!

 6. kajtek
  | ID: f3f866fb | #6

  To za dużo powiedziane..nie mam pojęcia. Ale dlaczego nie podali do publicznej wiedzy, co podpisali w Izraelu od lutego do kwietnia 2011r. Czy postanowili sprowadzić nam 3 mln. niespełniających wymagań Żydów z Rosji?
  A chodzi mn. np. o współpracę w rozprowadzaniu leków i szpitali.Skutek widzimy naocznie. Czy mam już umrzeć?

 7. LOL
 8. Rafał
  | ID: 89a8416f | #8

  Zapomniano napisać że Pan Prezes zaprosił wszystkich Polakó na Marsz „Tu jest Polska” który zorganizowany będzie w maju. Jest to marsz w którym Polacy mają przeciwstawić się ponownej germanizacji tych rdzennie Polskich Piastowskich ziem. Marsz w którym Polacy mają powiedzieć NIE separatystom śląskim (legalizowanym przez tzw sądy) zakłamującym historię tej ziemi Polskiej ziemi

 9. ja
  | ID: 3302dd11 | #9

  Internować Kaczyńskiego honoris causa

  Paweł Wroński

  Zwracam się do prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby jednak internował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
  Z wywiadu dla ostatniej „Gazety Polskiej” wynika, że Jarosław Kaczyński jest wyraźnie rozgoryczony tym, że nie został internowany po 13 grudnia 1981 roku. Ba, uważa to za formę dotkliwej represji ówczesnej władzy, która nie doceniła jego politycznego znaczenia.

  Ten historyczny błąd trzeba naprawić. Nie może tego uczynić już Wojciech Jaruzelski, z racji tego iż nie pełni stanowisk, które do takiego działania by go upoważniały. Może to uczynić tylko prezydent obecny, choć, jak się wydaje, formuła prawna tego aktu byłaby trudna
  Przypuszczam, że wcześniej prezydent powinien, jak stanowi stosowna ustawa, wprowadzić stan wojenny na ograniczonym terytorium kraju. Mam na myśli pewien dom na Żoliborzu. MON zapewne oddelegowałby do tego zadania jakiegoś żołnierza.

  Decyzja prezydenta zostałaby zapewne z zadowoleniem i satysfakcją przyjęta przez społeczeństwo, które od lat przy okazji rocznicy stanu wojennego jest świadkiem pogłębiającej się frustracji prezesa najważniejszej opozycyjnej partii.

  Zapewne sam prezes Kaczyński by tej inicjatywie przyklasnął. W ten sposób jego teza, że obecne czasy reżimu Komorowskiego i Tuska niewiele się różnią od czasów generała Jaruzelskiego, znalazłaby jakieś uzasadnienie.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,13046224,Internowac_Kaczynskiego_honoris_causa.html?fb_ref=FBRecommendationsIndeks#ixzz2F6WSSL5M

Komentarze są zamknięte