Warto zwrócić uwagę na to, co promuje onet

Niezależna Gazeta Obywatelska13

Na jednym z blogów, który jest promowany na onecie, znalazłem żarliwy artykulik, który mówił o tym, iż księża kradną, są złodziejami, że mają dzieci, a skandal goni skandal, bo pedofilia, bo wille z basenami etc. Wierzcie, lub nie, ale to, co jest we wstępniaku koło zdjęcia na stronie głównej onetu, to już 1/3 artykułu! Odpowiedziałem tamtej autorce w następujący sposób:

A teraz, droga, antyklerykalna autorko, żądam od Ciebie, byś odpowiedziała mi w e-mailu, bo więcej tutaj, na tego bloga zmanipulowanego, nie mam zamiaru wejść (swoją drogą, czemu Onet Ciebie promuje, skoro masz taką małą poczytność, a mój blog nie? cóż..) – chodzi o to, że jej artykuły są krótkie, bez sensu, są rzucane oskarżenia i tyle, bez faktów, bez dowodów, czyli zero dziennikarskiego kunsztu – odpowiedz mi w e-mailu na parę pytań:

1. Wciąż się słyszy o pedofilii w Kościele!

A czy jaśnie pani wie, że słyszeć, a fakt, to dwie różne rzeczy? Przykładowo: z badań policji wynika, że przypadków pedofilii wśród duchownych jest niecałe 0,0087%. Dla zrozumienia absurdalności Pani zarzutów – wśród nauczycieli jest to ponad 8,7%!
To, że media nawijają wciąż o nie sprawdzonych przypadkach, ma się więc nijak, wobec prawdy.

2. Cała parafia rzuca na tacę i wszyscy wiedzą, że jakąś część pójdzie na dziecko.

Gdyby Pani serio wiedziała, jak to przebiega, to by pani wiedziała, że ani jeden grosz z tacy nie idzie na księdza, ani na jego potrzeby – nie ważne, czy czyste, czy nie czyste. Pieniądze mszalne, za ofiarę, idą do księdza. Taca jest zypełnie innym rodzajem funduszu, nie idzie do księdza.

3. Przecież skandal w Kościele goni kolejny skandal.

Nie nasza wina, że media tak uwielbiają nawijać non stop o problemach. Jakoś nigdzie nie słyszałem o tym, że się okazało, że James Rennie – szef LGBT Youth Scotland okazał się brutalnym pedofilem.

4. Babuleńka ostatni grosz rzuca na tacę i myśli, że nowy obraz w kościele powieszą, a to idzie na drogie samochody i alkohole, wille z basenami.

A teraz Pani ładnie wyjaśni ludziom, o kim Pani mówi. Skoro się obnoszą, to proszę o imię, nazwisko tych księży, parafię, gdzie żyją. Czekam na zdjęcia Willi z basenami, Alkoholów i Drogich samochodów.

5. Mój proboszcz ma dziecko z jakąś panią!
Imię nazwisko proboszcza i parafię poproszę.

Jestem pewien, że kłamstwa szerzyć jest Pani przyjemnie. Ale bądźmy realistami – proszę o fakty. Mocne oskarżenia Pani rzuca, więc musi Pani mieć te dane. A ja ich żądam. Na moim blogu napisałem odpowiedź do Pani, tę samą co i tutaj.

Odpowiedź może i ostra, ale warto zwrócić uwagę na to, co promuje onet. Autorka ma krótkie notki, bez sensu, bez powiązania, czy dowodów. Żyje w świecie zmanipulowanych kłamstw medialnych i jej z tym dobrze. Wystrzegajcie się tego, moi drodzy! Wystrzegajcie się wierzenia w puste kłamstwa. Żyjcie prawdą, a Prawdą jest Jezus Chrystus. No.. i trzeba się za tę babkę pomodlić. Bo tu już nic innego nie pomoże, niż sam Bóg… Autorka mi nie odpisała, nie skomentowała, ani nie dała jakiejkolwiek odpowiedzi (e-mail wysłany: 22 Wrzesień 2012). Z oczywistych przyczyn, nie skopiowałem adresu bloga tej kobiety dla Państwa. By nie robić jej reklamy. Ale wystarczy napisać w Google to, co jest na zdjęciu powyżej koło obrazka księdza, by wyszukało Państwu ten blog docelowy. Pozdrawiam!

Autor: Maciej Kałek

 1. kajtek.
  | ID: 9a13b79c | #1

  Szanowny panie. Popieram wywód ale niech pan już więcej tego nie robi. Nie ma potrzeby. Doskonale wiedzą co robią i takie właśnie maja zadanie. Nic więcej nie potrzebują. I nie ma żadnej siły, żeby ich przekonać itd., ponieważ stosują System a każdy w xx zakresie. Tym przypadło na księży. Nie chcę obciążać Witryny, choćby dlatego , że wystarczy w wyszukiwarce wpisać ten sam temat ale Izrael a pokażą się setki przestępstw rabinów i innych , nawet z rządu.
  Co innego jest gorsze. Ponieważ są we właściwych instytucjach, mają dowolne warunki do umarzania , nie podjęcia itd a rząd………… udaje , że nie widzi.. to też System.

 2. LOL
 3. kajtek.
  | ID: 9a13b79c | #3

  Tematem jest co innego.Z pewnością napisał miejscowy znajacy nasz język. Zniszczenie jest opisywane w wielu wiadomościach. Szanowny wpisowiczu. Każdy robotnik jak szef każe ..rozebrać ..to rozbierze. Robotnicy nie pracują bez nadzoru. Czy zapomnieliście ile zabytków w Niemczech odnowili polscy robotnicy. Ja wasz wpis uważam za manipulacje. Jeżeli z Polski , tym bardziej przykre. Oba Narody powinny żyć w sąsiedzkiej przyjaźni, choćby z pragmatyzmu.

 4. kajtek.
  | ID: ce383652 | #4

  Czy to co mówi nękającym KK?

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/byly-prezydent-izraela-uwieziony-grzebiecie-mnie-z,1,4959551,wiadomosc.html
  Tagi: Więzienia, Politycy, Gwałty, Izrael
  Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: średniRozmiar tekstu: duży Drukuj
  IVONA Webreader. Wciśnij Enter by rozpocząć odtwarzanie
  Były prezydent Izraela uwięziony. „Grzebiecie mnie żywcem”
  7 gru 11, 17:46
  Były prezydent Izraela Mosze Kacaw (w środku), fot. Reuters
  Były prezydent Izraela Mosze Kacaw (w środku), fot. Reuters

  Były prezydent Izraela Mosze Kacaw stawił się dzisiaj w więzieniu, gdzie zaczyna odsiadywać wyrok siedmiu lat więzienia za gwałty i inne przestępstwa na tle seksualnym oraz za utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości.

  „Grzebiecie mnie żywcem” – powiedział Kacaw dziennikarzom przed swoim domem, tuż przed wyjazdem do zakładu karnego w Massijahu, na południu Izraela.

 5. Czarny
  | ID: de298688 | #5

  Czarny Michał z Głubczyc jest najlepszym przykładem tego że będąc czarnym mozna bzykać i uprawiać Hazard w opolskich kasynach. A ty dalej broń imprezowych czarnych

  p s „jak to mowił Święty Łukasz lewą ręką…

 6. Nocturno19
  | ID: cc95f4ac | #6

  Żaden ksiądz z mojej parafii nie ma takich ekscesów. Twoje oskarżenia są bezpodstawne. Masz dowody? Daj je.

 7. kajtek.
  | ID: ce383652 | #7

  @Czarny
  Niestety mylisz się. Nikt na całym świecie nie broni duchownych , jeżeli łamią prawo.. Widzę, że Młodsi trzymają się mocno i nie popuszczają..bo nie mogą………

  …………http://marucha.wordpress.com/2007/02/03/spontan-po-izraelsku/
  Spontan po izraelsku.
  Opublikował/a Marucha w dniu 2007-02-03 (sobota)
  Poniższą informację znalazłem wśród komentarzy na “Wirtualnej Polonii”. Nie biorę za nią odpowiedzialności, choć wygląda mi bardzo prawdopodobnie, gdyż potwierdza to, co pisał ub. roku jesienią Kataw Zar w “Najwyższym Czasie”. Również moje własne obserwacje polskojęzycznych forów internetowych nasuwają oczywiste konkluzje.
  “Władze Izraela wydały zalecenie swoim dyplomatom, rezydującym w różnych krajach, aby wspólnie ze Światową Żydowską Organizacją Studentów oraz we współpracy z grupami chrześcijan-syjonistów śledzili strony internetowe oraz dyskusje polityczne na tzw. chat rooms. Wspomniana organizacja studencka otrzymała specjalny program komputerowy, który ułatwia odszukanie stron, na których wyrażane są negatywne opinie o Żydach lub o Izraelu lub przeprowadzane są ankiety, w których internauci wyrażaja swoje opinie. Śledzący te strony żydowscy studenci natychmiast “kontrują” krytyczne opinie o Żydach lub dodają swoje głosy popierające działania rządu izraelskiego. Nasilenie tej akcji miało miejsce w czasie ostatniej agresji Izraela na Liban.
  W podobnych akcjach bierze udział tysiące wolontariuszy i aktywistów. Szef jednej z takich grup studenckich, Jonny Cline, powiedział, że młodzież żydowska, która ma świetnie opanowane umiejętności posługiwania się Internetem, działa wyjątkowo efektywnie. Np. 29-letni Doron Barkat z Jerozolimy spędza całe noce śledząc strony internetowe i natychmiast reaguje rozsyłając e-maile, które mobilizuja innych ochotników do kontrakcji. W ciagu 15 minut potrafi zorganizować 400 internautów do kontrowania krytycznej opinii o Izraelu.”
  Yonit Farago (Timesonline, August 2, 2006)

 8. Głubczyce
  | ID: ba04c1cf | #8

  @Nocturno19

  Ogaza, Struś , dwa nazwiska wystarczą !

  Jest jeszcze paru innych w całej gminie z „kucharkami”

 9. Głubczyce
  | ID: ba04c1cf | #9

  @Nocturno19

  Dawniej jeszcze paru było – ale ty za młody jesteś aby to pamiętać.

  Zejdź na ziemię !

 10. Głubczyce
  | ID: ba04c1cf | #10

  Michał dlaczego zawsze zmienia samochód na białego kombika -aby ludzie naiwni mysleli że to ten sam samochód.

  „Pan Jezus na osiołku jeździł”

  Nie bronię czarnym aut-ale wystarczy zobaczyć jakim autem jeździ Ksiądz z Krasnego Pola-Radynii-Opawic (jedna parafia)

 11. Głubczyce
  | ID: ba04c1cf | #11

  Ksiądz to nie Bóg – grzeszą – czasem więcej niż my zwykli Ludzie.

  Życzę dalszej młodzieńczej ideowej naiwności. Czas chodzić po ziemii

 12. Endek
  | ID: 805983d9 | #12

  Głubczyce :
  Ksiądz to nie Bóg – grzeszą – czasem więcej niż my zwykli Ludzie.
  Życzę dalszej młodzieńczej ideowej naiwności. Czas chodzić po ziemii

  Czasami wybierając sobie nick, należy zastanowić się czy nie urażasz innych!
  Myślę , że wielu mieszkańców Głubczyc, po treści Twoich postów zostało urażonych Twoim nickiem, do samej treści niestety nie mam ochoty odnosić się.
  Głubczyce nie zawsze znaczy głupie głowy(lupiglaa), no może za jednym wyjątkiem.

 13. | ID: cc82b08f | #13

  @P.Endek! Witaj Masz racje.Trzeba szanować mieszkańców Głupczyc.To szlachetni ludzie.A ze czarna owca się znajdzie? Tak to już jest,wychowywać trzeba,skoro Rodzina nie wykonała swojego obowiazku.Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte