Polacy bardziej pro-life

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Maleje liczba osób które popierają aborcję, szczególnie z powodów finansowych i społecznych. Według sondażu CBOS-u dla „Gazety Wyborczej”, o 8% mniej Polaków niż w sierpniu, popiera możliwość aborcji, gdy zagrożone jest życie matki.

49% Polaków uznaje za dobrą ustawę aborcyjną z 1993 roku. Pozwala ona na aborcję, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki, gdy stwierdzono trwałe i nieodwracalne uszkodzenie płodu i gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa. Zabieg w przypadku zagrożenia życia matki popiera 81%, ale liczba osób które chcą utrzymać prawo w tym zakresie, zmalała o 8%, zaś osób chcących zakazania tej praktyki przybyło 4%.

75% badanych osób sprzeciwia się aborcji, z powodu sytuacji materialnej czy niechcianej ciąży, w czasie gdy na początku lat 90. ta liczba wynosiła 39%. Zabieg w tym wypadku popiera teraz tylko 16% badanych, zaś prawie 20 lat temu było to 47% pytanych. Liczba przeciwników aborcji z powyższych względów, zwiększyła się w porównaniu do sierpnia o 8% i o tyle samo zmalała.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-17 listopada na grupie 952 dorosłych Polaków.

MM, narodowcy.net

  1. | ID: 8d7a31db | #1

    Aborcji wykonywać Nie wolno.Nie my daliśmy życie.Zycie to cud.A jezeli na swojej drodze spotkamy wartosciowych ludzi to jest to wielkie szczescie i powinnismy docenic wartosc Zycia.Szkoda tylko, ze słuzba zdrowia zgadza sie na mord maluczkich. Tego pojąć nie potrafię.

Komentarze są zamknięte