NGO Gliwice: Lipy na razie uratowane i ciekawe spotkanie

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Akademia Liderów Opinii zaprasza jutro, 6 grudnia o godzinie 17:30 do Centrum Edukacyjnego im. bł. Jana Pawła II, na wykład ks. prof. Tadeusza Guza, p/t Przemiany cywilizacyjne z perspektywy chrześcijaństwa. Wykład stanowi analizę procesu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej, rozpoczętego u schyłku średniowiecza i kontynuowanego przez pseudo-reformację, krwawą rewolucję francuską, ateistyczny komunizm, a wreszcie przez współczesną rewolucję obyczajową. Tutaj więcej. Wstęp Wolny!

Dnia 28 listopada Biuro Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ogłosiło, że zamierza wpisać lipy na Alei Mickiewicza do rejestru zabytków. To wspaniale – taki był nasz „tajny” plan obrony drzew, o który długo zabiegaliśmy, i wiadomo, że ma on duże szanse powodzenia. Jednak lipy (jeszcze) nie są bezpieczne! Decyzja oficjalna jeszcze nie zapadła, a nawet kiedy zapadnie może zostać zaskarżona przez władze miasta. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy nadal prowadzili aktywne starania o uratowanie drzew wszelkimi dostępnymi środkami – na tej stronie, na facebooku, podpisując petycję online, pisząc do radnych, do władz Gliwic i do mediów. Proszę pisać do nas jeśli możecie jakoś nam pomóc! Tu witryna z aktualnymi wiadomościami Ratujmy Lipy..

Czytajmy:

Rafał Ziemkiewicz o zniszczeniu Uważam rze, i obszerne fragmenty jego książki Wieża komunistów,

Jan Filip Staniłko o potrzebie NEOSARMACKIEGO REPUBLIKANIZMU dla Polski – jako wprowadzenie do Debaty w Gliwicach.

O zniszczeniu wystawy Wybierz Życie w Sośnicy. To jest jedyna odpowiedź jaką aborcjoniści potrafią dać na prawdę o aborcji. Zniszczyć, ukryć, obudować pięknymi słówkami. Jednak prawda, że aborcja to brutalne morderstwo, nie da się zakopać.

Autor: Marek Waniewski, Fronda Gliwice

 1. kajtek.
  | ID: 3725b106 | #1

  Dobra nowina .Nareszcie. Pomogliście sobie sami .Wiwat Opole.;W moim mieście zrobiliśmy taki operat dla jednego dębu ponad 3 metry i już po 7 latach JEST DĄB Z.PADLEWSKIEGO.
  OK ?
  Nie ma tabliczki ani ochoty do oznaczenia a miejsce Straceń z 6 Grobami powstańców styczniowych z gen.Z.Padlewskim wyrzucili z Grobów a resztę sprzedał UM , b.oficerom LWP.. nawet taką tabliczkę sobie zamurowali na bloku, 11 m od Grobów…
  Dlatego u siebie Pilnujcie.
  A sztuczka ..w całej Polsce, polega na wmawianiu, że za to posadzą młode……………..czekaj tatka latka. Jestem dumny z Opola.

 2. | ID: 8ba007e7 | #2

  Na dzien dzisiejszy głupota przegrała.Ale faktycznie,samorzady maja własne” wizje” poszerzenia krajobrazu i zapewne beda sie zastanawiac nad zaskarzeniem decyzji co jest ich przywilejem tym bardziej ze zatrudniaja prawników,którzy znaja luki w prawie.

Komentarze są zamknięte