NGO Wrocław: Dutkiewicz czwarty raz prezydentem?

Redaktor Obywatelski2

Na niedzielnym spotkaniu z działaczami Stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk Rafał Dutkiewicz ogłosił, że w 2014 r. po raz czwarty będzie ubiegał się o prezydenturę Wrocławia. Prawda jest jedna- dobry prezydent, który rozwija miasto może rządzić nawet pięć kadencji.

Deklaracja Dutkiewicza jest zaskakująca, bo wcześniej unikał pytań o swoją polityczną przyszłość – pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Ogłaszając zamiar kandydowania, stwierdził, że bardzo chętnie udowodni swoim przeciwnikom, że wcale się nie wypalił. Z kontekstu jego słów wynikało, że liczy na wyborcze stracie z marszałkiem województwa z PO Rafałem Jurkowlańcem.

W ostatnich tygodniach Platforma Obywatelska intensywnie krytykuje Dutkiewicza. Składa kolejne wnioski o zwoływanie nadzwyczajnych sesji rady miejskiej, np. w ubiegłym tygodniu przez kilka godzin przepytywała urzędników o sytuację finansową miejskich spółek.

PO podjęła także nieudaną próbę odwołania szefa rady z klubu prezydenta, co było odczytane jako polityczna zaczepka pod adresem Dutkiewicza – podaje „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

oprac: ŁŻ

za: ps

  1. | ID: 67001c75 | #1

    A moze by rozwinać dyskusje, czy naprawde nie ma lepszego kandydata niżli p.Dutkiewicz?

  2. Wrocławianin
    | ID: 3f3eee58 | #2

    http://grzech.nowyekran.pl/post/80392,wroclaw-miasto-spotkan
    oto jego „koledzy” a Wrocław już czeka tylko upadłość

Komentarze są zamknięte