NGO Flash: Piechociński w rządzie bez teki? Butra ma robotę!

Redaktor Obywatelski

Konferencja PiS w zabytkowej kopalni, Piechociński w rządzie bez teki?Kto więc obejmie resort gospodarki? Jest praca dla opolskiego byłego wiceministra!, prezydent w Mołdawii, info  Opole, pogoda.

Konferencja PiS w kopalni 

W zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu odbędzie się dziś konferencja/debata PiS o tytule: Energia i bezpieczeństwo. najciekawsze jest to, że rozmowy odbędą się 320 metrów pod ziemią. Oczywiście udział w debacie weźmie prezes Jarosław Kaczyński.

Piechociński wicepremierem bez teki? 

Szef ludowców ma spotkać się dziś premierem, aby rozmawiać o swoim wejściu do rządu. Nieoficjalnie mówi się, że Piechociński chciałby zostać wicepremierem bez teki, aby więcej czasu poświęcić pracy dla partii. Jeżeli chodzi o min. gospodarki w grę wchodzą dwa nazwiska: marszałek Adam Jarubas oraz Jerzy Pietrewicz były prezes BOŚ.

Jadwiga Staniszkis: triumwirat Gowin-Sikorski-Giertych- chodzi o przejęcie kontroli nad PO

Jarosław Gowin w tym trójkącie stanowi cenny zasób, bo nie tylko jest już w środku ale ma swoje realne zaplecze. Na tle ideowej miazgi i oportunizmu Platformy widać jego wyraziste poglądy i ambicje. Sikorski też jest ambitny, ale – bez własnego zaplecza- napisała w felietonie dla portalu wp.pl prof.

Prezydent Komorowski w Mołdawii

Na spotkaniu z mołdawską Polonią prezydent Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że Polska może być „dobrym przykładem” udanego dążenia do integracji ze światem zachodnim, co jest – jak przypomniał – również celem Mołdawii

Izrael nie uznaje rezolucji ONZ ws. Palestyny

Rząd Izraela nie zgodził się na rezolucję ONZ w sprawie Palestyny i jej konsekwencje prawne.

Radio Opole: 

Były wiceminister rolnictwa Andrzej Butra jest od dziś (3.12) nowym dyrektorem opolskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Zastąpił na tym stanowisku długoletniego dyrektora Jerzego Kołodzieja, który odchodzi na emeryturę. – Ostatnio mówiło się, że Agencja Nieruchomości Rolnych jest pierwszą agencją do likwidacji, ale to nieporozumienie. ANR ma jeszcze bardzo dużo do zrobienia – mówi Radiu Opole Butra.

Jak widać, dla odpowiednich praca zawsze się znajdzie :)

Prudnicki szpital w prywatnych rękach? 

Rada Powiatu Prudnickiego uchwaliła zgodę na przejęcie tamtejszego szpitala przez prywatnego inwestora. Przeciwko temu rozwiązaniu głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Szpitalem zarządza obecnie spółka Prudnickie Centrum Medyczne, której większościowym udziałowcem jest powiat. Spółka nie jest zadłużona, jednak nie ma pieniędzy na dostosowanie szpitala do wymaganych standardów technicznych i sanitarnych, które musi zakończyć się do 2016 r. Związane z nim koszty sięgają ponad 10 mln zł – informuje Radio Opole.

Pogoda

Dziś w Opolu słonce powinno wychodzić co jakiś czas zza chmur. Temperatura w dzień wyniesie 1’C a w nocy -4′. Jutro podobnie w dzień 1′ a w nocy -1′.

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte